Lütfen bekleyin..

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na: Alçaklığın da bir sınırı var

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'na adeta öfke kustu.

Kılıçdaroğlu, "Başbakan Davutoğlu, Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet gazetesine sahip çıkmakla suçluyor. Ben hayatımda böyle alçakça biz suçlama görmedim. Sen nasıl böyle bir şey yaparsın?" diyerek çok sert çıktı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o sözleri:

Devlet adamı denen bir kavram var. Halkın çıkarlarını savunan adam, kendisinin değil, devletin çıkarlarını savunan adamdır. Toplumu kışkırtmayan adamdır. Tipik örneği Hollande'dir. Merkel'dir. Müslümanlık'la terörü birbirinden net olarak ayırdılar. Çünkü kendi ülkesinde bir grubu kışkırtmak doğru değil. Sayın Davutoğlu, dergiye yapılan saldıradan sonra Fransa'ya gitti. Nasıl yürüdü, onu eleştirmiyorum. O gitti geldi, arkadan CHP'yi suçlamaya başladı. Meydanlara çıkıyor, şunu söylüyor: CHP HZ Peygambere hakaret eden karikatürleri savundu. Böyle bir alçak suçlamayla hiçbir zaman karşı karşıya kalmadım. Nasıl yapıyorsunuz siz bunu? İnsanda vicdan olur, dürüstlük olur. Alçak diyeceğim de, alçağın da bir yeri var. Devlet adamlığı bu mudur? Böyle bir şey olabilir mi? İnsanların yüreklerine kin tohuma ekmek devlet adamına yakışır mı? Gerçi Başbakan diyoruz, sanal başbakan.

- Bizim en büyük özelliğimiz, bütün yurttaşlarım öğrensin. Mütedeyyin, muhafazakar, dindar kardeşlerim, hepiniz bilin: CHP hiçbir zaman hiçbir kutsalın karşısında olmamıştır. Bütün peygamberleri de 4 Kitap'ı da hak biliriz. Eskiden beri bizi suçluyorlar, dinimizi inancımızı sorguluyorsun? Sen kim oluyorsun, sana bu yetkiyi kim verdi? Bunlar karanlık dünyanın adamlarıdır. Müslümanlığa en büyük kötülüğü bunlar yapıyor. Biz söylerken, delille konuşuyoruz, belgeyle konuşuyoruz.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=