Lütfen bekleyin..

Haluk Koç AKP'nin yeni 'VIP TORPİL' listesini açıkladı

Koç yaptığı basın toplantısında, “Utanmanın arlanmanın olmadığı yerdeyiz artık, hukuğun bittiği yerdeyiz. Bir hekim olarak söylüyorum, her hastalığın tedavisi var. Ar damarı çatlamış olanların yok. Aralarından bazıları çıkıyor, Allah’ın ayetini dahi, torpil için kullanıyor. Kendini bilmez milletvekilini biliyorsunuz. Akrabaya yardım etmek, başkasının hakkına gasp etmek mi? Küstahlığa bakın. Bu kadar mı gözünüz döndü. Bu kadar mı imansızlık, nasipsizlik olabilir… Bunları millletimizin takdirine bırakıyorum.” dedi.

“Bilgi merkezimize gelen ihbarlarla inanın koskoca bir evrak oluşturduk. Türkiye’nin her yerinde AKP’ye bir şekilde biat etmiş, elemanı olmuş bazı insanların nasıl yükseldiğine inanamayacaksınız…

Şimdi iki ayrı liste sunacağım. Bunlardan biri KPSS’ye girmeden memur atanan milletvekili ve yöneticilere ait. Diğeri ise AKP Vip torpili ile jet hızıyla yükselenler…”

İlk liste şöyle:

1-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kuzeni Mehmet Şenbabaoğlu, Orman Bakanlığı’na bakanlık müşaviri olarak atandı.

2- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin ablasının torunu Gülsün Özdemir, Denizli Valiliği’ne açıktan memur yapıldı.

3- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yeğeni Ümit Hamal, Denizli Belediyesi’nde sınavsız ve açıktan memur yapıldı.

4-AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar’ın oğlu Alaattin Ünüvar (25) ; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na doğrudan bakanlık müşaviri olarak atandı.

5-AKP Karabük Milletvekili Osman Kahveci’nin öz yeğeni Bilal Kahveci, Pendik Belediyesi’nde memur olduktan sonra sınavsız olarak Karabük İl Bayındırlık Müdürlüğü’ne kaydırıldı. Diğer yeğeni Sezgin Kahveci, Karabük Orman İşletme Müdürlüğü’ne atandı. Osman Kahveci’nin oğlu Rıdvan Kahveci, Telekominikasyon Başkanlığı’nda çalışırken, TİB’de daire başkanı yapıldı. Kahveci’nin gelini de TBMM’de bir göreve getirildi.

6- AKP İstanbul Milletvekili Harun Karaca’nın oğlu Fatih Karaca önce KPSS’siz olarak Çevce ve Şehircilik Bakanlığı’nda özel kalem müdür olarak atandı. Ardından kadrosu İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne alındı.

7- AKP Ankara Milletvekili Ülker Güzel’in gelini Cemre Güzel Başbakanlık’ta basın ve halkla ilişkiler müşaviri olarak görevlendirildi. KPSS’siz olarak memur atandı.

8- AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara’nın yeğeni Bekir Çiftçi Kilis Valiliği’ne özel kalem olarak atandı.

9- AKP eski Kocaeli Milletvekili, şu an İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yeğeninin kocası Güray Oruç özel sektörde çalışırken, Kocaeli Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı. Memur olması sağlandı.

10- AKP Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz’ın eşi Nevzat Beyaz Başbakanlık müşaviri oldu.

11- AKP Van Milletcekili Fatih Çiftçi’nin kardeşi Suna Çiftçi, Ankara Valiliği’ne özel kalem müdürü olarak atandı. Ardından Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nde mühendis olarak çalışmaya başladı.

12- AKP Adana Milletvekili Fatoş Gürkan’ın kocası Erhan Gürkan, Orman ve Su işleri Bakanlığı’nda özel kalem müdürlüğünde müşavir olarak göreve başladı.

13- AKP Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın kuzeni Esra Aydın, Zonguldak Valiliği’ne özel kalem yapıldı, sonra TBMM’de genel sekreterlikte görevlendirildi.

14- AKP Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı’nın eniştesi İbrahim Alakus, Gaziantepde Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirilerek memur oldu.

15- AKP Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak’ın kızı Kübra Aksak Dönmez; İstanbul Büyükşehir Belediyesinde özel kalem müdürü olarak çalışmaya başladı.

16-AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın dünürü (lise mezunu) Fevzi Yılmaz, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne özel kalem müdürü olarak atandı.

17- AKP Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin oğlu Ömer Faruk Tanrıverdi, AB Bakanlığı’na özel kalem müdürü olarak atandı ve açıktan memur olması sağlandı.

18-AKP Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen’in kuzeni Muhammet Said Güloğlu, Şanlıurfa Belediyesi’ne özel kalem müdürü olarak atandı.

19- AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık’ın damadı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başbakanlık Müşaviri olarak atandı.

20- AKP Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in kuzeni Mustafa Erkin Demir, KEpez Belediye Başkanlığı’na özel kalem müdürü olarak atandı.

21-AKP Adıyaman eski Milletvekili ve şimdiki Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu’nun eniştesi Mahmut Said Kutlu, Adıyaman Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne atandı.

22- AKP Gümüşhane Eski Milletvekili Yahya Doğan’ın yeğeni Merve Şirin Başer, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü’nde basın ve halkla ilişkiler bölümünde müdür yapıldı.

23-AKP Bolu Eski Milletvekili Yüksel Coşkunyürek’in bacanağı Tahsin Akduman, Bolu İl Genel Sekreterliğine atandı.

24-AKP Ankara Eski Milletvekili İsmail Alptekin’in oğlu, Fatih Alptekin, TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı’na bağlı Dolmabahçe Sarayı’nda müşavir yapıldı.

25- AKP Sivas eski Milletvekili Osman Kılıç’ın damadı Yusuf Deliser, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’ne özel kalem müdürü olarak atandı.

26- AKP Konya eski Milletvekil
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=