Lütfen bekleyin..

AKP'ya yağ yakan Sinan Çetin Türklüğe kin kustu !

Sinan Çetin, AKP beslemesi Ülke Tv'de katıldığı bir programında yaptığı açıklamada "Bu ülkenin kurulmasında bir yanlışlık var" dedi ve Türklüğe kin kusarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin adının değişmesi gerektiğini savundu:

"Türkiye Cumhuriyeti adını koyanların, bizim bir kısmını Türk. Peki öbürleri, yani kendilerini Türk olarak kabul etmek isteyenleri dışlamak gibi ortada çok net bir yanlış var. Bu yanlıştan ne zaman geri dönersek iyi olacak diye düşünüyorum.

Bugün en önemli sorunumuz Kürt sorunu. Bakıyoruz, Kendini Türk olarak kabul etmek istemeyen 25 milyon insan var. Bir yanlışlık yok mu? Osmanlı en azından bunu kapsamış.

Osmanlı 'biz büyük bir devletiz' demiş. Yahudiler de olabilir, Rumlar da olabilir, gayrimüslimler de olabilir demiş.

Bu müthiş bir servet. Bu gerici bir konuşma değil. Ben geriye dönen nostaljik bir tip değilim. Bu ülkenin kuruluşunda bir yanlışlık var.

Ben bu ülkenin vatandaşıyım ama bu devlet Tarık Akan, Müjdat Gezen, Uğur Dündar ve Bedi Baykam'ı seviyor Herkes dışlanmış, böyle bir ülke olabilir mi?"

"Muhalefetten Tiksiniyorum"

Konuşmasında muhalefete yönelik eleştirilerde de bulunan Çetin "Ben Ak Parti hayranı değilim. Ama ben Ak Parti'ye yapılan muhalefetten ötürü tiksiniyorum. Sadece karşı tarafa baktığımda o kadar karanlık ki bu tarafta ki aydınlığı tercih ediyorum" dedi.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=