Lütfen bekleyin..

Fransa'da tarihi gün: Milyonlar, teröre karşı yürüdü

Paris'teki saldırıları protesto etmek için Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi. 1,5 milyon kişinin katıldığı açıklanan yürüyüşte 50'ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanı da hazır bulundu.

Gösteri yürüyüşünü çok sayıda yabancı devlet ve hükümet başkanının katılması, güvenlik önlemlerini artırılmasına yol açtı.

Yürüyüş sırasında izdihamın önüne geçmek için yürüyüşün gerçekleşeceği üç kilometre uzunluğundaki Republique ve Nation meydanları arasında iki ayrı parkur belirlendi.

Yürüyüşe Başbakan Ahmet Davutoğlu ile beraber Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Belçika Başbakanı Charles Michel, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov katıldı.

LİDERLERİ HOLLANDE KARŞILADI

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, başkent Paris'te terörü telin için düzenlenecek gösteriye katılmak için gelen liderleri Elysee Sarayı'nda karşıladı.

Saraya gelen liderler arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanı sıra Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, İngiltere Başbakanı David Cameron ve İspanya Başbakanı Mariano Rajoy da yer aldı. Rusya adına ise Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov geldi.

LİDERLER, YÜRÜYÜŞ İÇİN ELYSEE SARAYI'NDAN AYRILDI

Teröre karşı düzenlenecek yürüyüşe katılmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e gelen lideler, Elysee Sarayı'ndan ayrıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın hemen ardından saraydan ayrılan grupta yer aldı.

BÜYÜK YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

Fransa'nın başkenti Paris'te teröre karşı düzenlenen büyük yürüyüş başladı. Yürüyüşe katılan 40 lider arasında Başbakan Ahmet Davutoğlu da yer aldı. Cumhuriyet Meydanı'nda ise gösteri için on binlerce kişi toplandı.

1,5 MİLYON KİŞİ KATILDI

Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen terörü telin mitinge yüz binlerce insan katıldı, Cumhuriyet Meydanı tarihî bir gün yaşadı. Organizatörler, meydandaki gösteriye 1,5 milyon insanın katıldığını açıkladı. Fransa'nın diğer yerlerinde bugün düzenlenen gösterilere de 600 binden fazla kişi iştirak etti.
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=