Lütfen bekleyin..

Akif Beki Rıza Sarraf sorusunu sorduğuna pişman oldu

CNN Türk'te yayınlanan 'Baştan Sona' programında CHP'li Ali Özgündüz'ün kullandığı bir kelime Akif Beki'ye zor anlar yaşattı.

Akif Beki'nin sunduğu "Baştan Sona" programına CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz ve AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar konuk oldu.

Programda son dönemde artan terör olayları, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmaları masaya yatırıldı.

Programda Akif Beki ile CHP'li Özgündüz arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Akif Beki, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının nasıl başladığını anlatan CHP'li Özgündüz'e, "Anlamadığım bir şey var. İran'ın parasını Rıza Sarraf altına çeviriyor ambargodan dolayı İran'a transfer ediyor. İranlılarla Rıza Sarraf arasındaki bir iş değil mi bu? Bu ticari işten dolayı Rıza Sarraf, bakanlara ya da yakınlarına neden komisyon verme ihtiyacı hissetsin" diye sordu?

CHP Özgündüz bu soruya dört eski bakanla ilgili Meclis'e gelen fezlekelerden cevap verdi.

Özgündüz, fezlekede geçen şu ifadelere yer verdi;

"Halkbankası Genel müdürü Süleyman Aslan, "afedersin bu işin bokunu çıkarmayın 5 bin tonluk gemi ile 150 bin ton ihracat yapmış olduğunu gösteriyorsun. Belgeler böyle olmuyor' diyor. Dubai'den İran'a buğday gönderdim diyorsun orijin Dubai yazıyorsun. Ya Dubai'de buğday mı yetişir? Bunlar var ortada bile bile sahte belgelerle ihracat olmamış. Yani hayali ihracat yapılıyor. Bu paralar alınıyor. Ama bunu yaparkende ben bu kadar da komisyon alırım diyor."

Ali Özgündüz'ün bu ifadesi sonrasında Akif Beki reji tarafından uyarılmış olacak ki;

"Bu işin şeyini çıkarmayalım lafı mı geçti? Bu işin cılkını çıkarmayalım gibi laf.. Onu düzeltelim. Ben kaçırdım ben kaçırdım yayından dolayı." dedi. Bu sözler üzerine Ali Özgündüz de 'bu söylediklerimi belgelerden okuyorum' dedi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=