VİDEO - MHP’li Başkan AKP adayını topa tuttu! Çok sert açıklama…

Cumhur İttifakı üyelerinin ayrı ayrı yarışacağı Karabük’te AKP ve MHP arasında gerilim yükseldi. MHP’li belediye başkanı Rafet Vergili, AKP Adayı Burhanettin Uysal için, “Allah’tan korkmadın mı?” ifadesini kullandı.

MHP’nin mevcut Karabük Belediye Başkanı ve 31 Mart’taki adayı Rafet Vergili, AKP’nin adayı 26. Dönem milletvekili Burhanettin Uysal için sert eleştirilerde bulundu. Vergili, Burhanettin Uysal için ‘atanmış belediye başkanı adayı’ ifadesini kullandı.

“KENDİNİ SİYASETE HAZIRLADI”

Karabük Üniversitesi’nde iki dönem rektörlük görevinde de bulunan Uysal’a, Rafet Vergili, “Bizim yaptıklarımızı görmemeye çalışıyor. Kendisi Karabük’te başarılı bir rektörlük yaptı. Kendisini siyasete hazırladı. Temelden kökten siyasete hazır olmayan bir adam ancak siyasete yapmış olduğu sözlerle kendini hazırlar” dedi. Vergili konuşmasının devamında Burhanettin Uysal için şunları söyledi:

“O STADA 49 MİLYAR HARCANDI”

YeniÇağ’da yer alan habere göre; “Türkiye’de ilk defa Ay-Yıldızlı stadyum yaptık diyordu. Stadyumun maliyeti 20 trilyon lira. Ay-Yıldıza harcadığı para 9 trilyon. Toplam 29 milyon lira harcadı ve stadyum kaydı. Tek bir iş yaptın ve stadyum kaydı. Senin milletvekilliğin döneminde rektör bey o stadyumu kurtarmak için 20 milyar para daha harcadı. Sen Allah’tan korkmadın mı?”

“ŞOVLARLA MİLLETVEKİLİ OLDU”

“Şov yapıyor. Bu şovlarla milletvekili oldu. ‘Türkiye’de ilk defa kız mehteran takımı kurdum’ diye şov yaptı. Mehteran, ilahi müziklerin en üst seviyesidir. Mehter çalmaya başladığı zaman yüz binlerce asker hiç düşünmeden koşa koşa şehit olmaya gider. Mehter abdestsiz yere basmaz. İlahi müziğin şarlatan bir şekilde reklamını yaparken Allah’tan korkmadın mı?

- 4 Mart 2019 14:25 A A

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.