VİDEO - Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye sitem dolu sözler: Beni üzdü…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Sakarya’daki Tank palet fabrikasının özelleştirmesine sessiz kalmasını eleştirdi. Bahçeli için ‘beni üzdü’ dedi.

FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat isimli programa konuk olan Kemal Kılıçdaroğlu, İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Kılıldaroğlu, tank palet fabrikasının özelleştirilmesine ilişkin şunları söyledi;

“MİLLİYETÇİYİM DEYİP, FABRİKANIN SATIŞINA SESSİZ KALDI”

Tank palet fabrikasını BMC’ye nasıl verdin? 9 soru sordum cevap yok. (Özelleştirme yok dendi Erdoğan) Allah aşkına şu kararname. Şunu bir yakından gösterir misiniz? 19 Aralık 2018, tank palet fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili karar. Altında Erdoğan diyor. Hiçbir açıklama gelemez. Millete yalan söylemenin bir gerekçesi var mı Allah aşkına. BMC fabrikasının yüzde 49.9’luk bölümünü Katar’a sattı. Bu ihaleye fesat karıştırmaktır. Kalkıp beni suçluyor. Aklım almıyor. Silah fabrikasını satarken yerli ve milli mi oluyor. Beni üzen Erdoğan değil, ben onu biliyorum. Beyaza siyah, pembe diyen biri. Beni asıl üzen, ben milliyetçiyim deyip, bu fabrikanın satılmasına sessiz kalmasıdır. Kim olabilir bu kişi Bahçeli. Bahçeli’den hiçbir çıkış beklemiyorum. Lafla milliyetçilik olmaz. Sen kendi fabrikasını yabancılara peşkeş çekerken iktidar sessiz kalırsan ben buna itiraz ederim. Bütün ülkücü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Milliyetçilik lafla olmuyor. Orduların silah fabrikalarını gidip yabancılara satamazsınız.

“Bir ülke parası için silah fabrikalarını satmaz. Silah fabrikası bir ülkenin onurudur. Orada subaylar çalışıyorlar yabancılara peşkeş çekemezsin.

“BMC gitsin ayrı bir yerde kursun fabrika. Tank mı yapar, uçaksavar mı yapar. Erdoğan buraya gelmez bu sorularla da muhatap olmaz.

- 1 Şubat 2019 23:59 A A

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.