VİDEO - Cemal Kaşıkçı cinayetinde son iddia! Kaşıkçı’nın cesedi bu fırında mı yakıldı?

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın yakıldığı tandır ilk kez görüntülendi.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, geçtiğimiz yıl evlilik işlemleri için girdiği İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’ndan bir daha çıkamamış, Riyad’dan gelen 15 kişilik suikast timi tarafından konsoloslukta öldürülmüştü.

Kaşıkçı cinayetinde bir çok gizem var. En önemli soru ise cesedin nerede olduğu. Bu soruların cevabını araştıran İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 2018 Yılı Faaliyet Raporu’nda, Kaşıkçı cinayetine ilişkin bugüne kadar ortaya çıkmayan çarpıcı detaylar paylaşmıştı.

Ünlü bir restorandan verilen 32 porsiyon pişmemiş et siparişi, cesedin tandırda yakıldığı ve ikinci kurbanın Kaşıkçı’nın nişanlısı olabileceği iddiaları tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

KAŞIKÇI’NIN YAKILDIĞI TANDIR İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Hazırlanan bir belgeselde ise çarpıcı detaylara yer verildi. Bunların başında ise İstanbul Emniyeti’nin de dikkat çektiği tandır konusu geldi.

Al Jazeera belgeselinde tandırın görüntüleri ilk kez paylaşılırken, tandırın 1000 dereceye kadar ısınabildiği öğrenildi. Belgeselde ayrıca tandırın ceset parçalandıktan en az 3 gün sonra yakıldığı bilgisine İstanbul Emniyeti’nin ulaştığı aktarıldı.

BELGESELDE YER ALAN AYRINTILAR

Belgeselde cinayet ile alakalı başka detaylarda mevcut.

AHaber’de yer alan habere göre; cinayetle alakalı bazı fotoğraf ve belgeler, Suudi suikast timini havalimanında bekleyen pilotun görüntüsü, Kaşıkçı’nın dublörünü Sultanahmet’ten alıp bir otele götürdüğünü söyleyen taksici ve cinayeti araştıran İstanbul Emniyeti’nin özel görüntüleri de var.

aktaran: Milliyet

- 4 Mart 2019 15:27 A A

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.