VİDEO - Başbuğ’un hapishaneden Mehmet Feyzi Efendi’ye ilettiği mesaj: Yolumuz Allah yolu…

12 Eylül zindanlarında çile çeken merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in yazdığı bir mektup ortaya çıktı…

Ülkücü Hareket’in Başbuğ’u Alparslan Türkeş ile alakalı tarihi bir belge ortaya çıktı. Twitter’da “Ülkücü Bellek” adlı hesaptan paylaşılan mektuba göre Alparslan Türkeş Kastamonulu bir isme teşekkürlerini bildiriyor.

Aynı mektupta “yolumuz Allah yoludur” derken “bağlı bulunduğum Efendi hazretlerine” diyerek Mehmet Feyzi Efendi’ye de hürmetlerini iletiyor. Başbuğ Türkeş’in mektubu Osmanlıca kaleme almış olması da dikkat çekici…

“Pek muhterem ve sevgili kardeşim Ali Yılmazbilen Bey’e,

Göndermek lütfunda bulundğunuz, benim için değerli emaneti alarak ziyadesiyle memnun oldum. Teşekkürler ederim. Cenab-ı Hak da sizleri daima memnun etsin. Allah rızası için karşı, tefrikaya karşı hep birlikte yaptığımız meşrü mücadele yüzünden haksızlıklara ve mağduriyete uğramış bulunuyoruz.

Amma bizler, Allah yolundayız. Cenab-ı Hak, bizimle berabedir. Önemli olan da buduru. İslam’ın mukaddes sancağını taşıdık. Son nefesimize kadar da İslam için, Türklük için yaşayacağız. Allah şaşırtmasın. Hepimize iman selameti versin. Komünistler, Moskoflar ve Türkiye’nin çeşitli düşmaları, yılarca aleyhimizde yürüttükleri fesadlar, iftiralar, bugün iddianame olarak, dava olarak önümüze gelmiştir. İleri sürülen ithamların hepsi yalandıdır. düzmecedir. Asıl hedef, milliyetçiliği hançerlemektir. Fakat, muvaffak olmaları mümkün değildir.

Çünkü Cenabı-ı Mevla’nın himasindeyiz. Her şey onun takdirine bağlıdır. Komünistler, Moskoflar ve Türkiye’nin çeşitli düşmaları, yılarca aleyhimizde yürüttükleri fesadlar, iftiralar, bugün iddianame olarak, dava olarak önümüze gelmiştir. İleri sürülen ithamların hepsi yalandıdır. düzmecedir. Asıl hedef, milliyetçiliği hançerlemektir. Fakat, muvaffak olmaları mümkün değildir. Çünkü Cenabı-ı Mevla’nın himasindeyiz. Her şey onun takdirine bağlıdır.

Tosyalı ve Kastamonulu kardeşlerimiz olarak cümlenizden Allah razı olsun. Gösterdiğiniz vefakarlık, inayet ve sabat her türlü takdirin üstündedir. Hepinize tekrar tekrar teşekkürler ederim. Çok sevdiğim ve bağlı bulunduğum Efendi Hazretleri’ne mahsus selam ve sevgilerimi, sağlık ve iyilik temennilerimi bildirmenizi rica ederim.

Mübarek Ramazan-ı Şerefinizi tebrik ederim. Cenab-ı Hak’dan cümleye hayırlar nasip etmesini dilerim. Siz kardeşimi de sevgi ile kucaklar, gözlerinizden öperim. Allah’a emanet ederim” Alparslan Türkeş

 

          

- 6 Ocak 2019 17:40 A A

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.