VİDEO - Bahçeli’den Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a: Meczubu ziyaret etmek için bula bula 9 Kasım’ı mı buldun?

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Diyanet işleri başkanı Ali Erbaş’ın Türk Düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu 9 Kasım günü ziyaret etmesini manidar bularak çok sert çıktı. Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a, “Meczubu ziyaret etmek için bula bula 9 Kasım’ı mı buldun” dedi.

MHP TBMM grup toplantısında konuşan Genel Başkanı Bahçeli’nin açıklamaları şu şekilde;

“Diyanet işleri Başkanı 9 Kasım cübebsini giyip Atatürk’ü hakaret eden fesli Türk düşmanını ziyarete gitmiştir. Bunu tamamen insani duygularla yapılan hasta ziyareti olduğu Diyanet İşleri Başkanı tarafındna açıklanmıştır. Sorarım sana bula bula 9 Kasım’ı mı buldun? Diğer tarihlerin suyu mu çıktı, torbaya mı girdi?”

ürücüdür. Demek ki, Afyonkarahisar’dan gerekli dersler çıkarılamamıştır. Mehmetlerimizin canı devlete emanettir. Vatan görevini yapan her asker bizim için çok değerlidir. Herhangi bir gevşeklik, ihmal varsa en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar Tunceli Nazımiye’de donmak, Hakkari’deki patlamada şehit olmak kaderimiz olmamalıdır.”

“Bölünmemizi, birbirimizden kopuşumuzu planladılar, hangi melun tuzağı kurguladılarsa başaramadılar. Bir öldüysek, bin dirildik. Egemenlik haklarımızdan asla taviz vermedik. Ülkemizi teslim almak için her şeyden istifadenin peşindeler. Bunun için terör örgütlerini teşvik ederek, tembihleyerek vahşi emellerini diri tutuyorlar. Suskun muyuz, şuurlu muyuz buna bakıyorlar. Korkak mıyız yoksa sabırlı mı bunu analiz ediyorlar. Türk Milleti’ni tanımayanlar, hayallerini anlamayanlar mutlaka rezilliklerinde boğulacaklardır.”

“Emperyalizm terör örgütlerini stratejik hedefleri için arsızca seferber ediyor. ABD, terör örgütleri ile aynı hizaya girmekten geri durmuyor, gocunmuyor. ABD 3 PKK elebaşının başına ödül koyduğunu açıklamıştır. ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi, YPG’yi terör örgütü olarak tanımadıklarını söylemiştir. Püf nokta burasıdır. Geçen hafta sormuştuk, YPG, PKK’dan nasıl ayrıştırılacaktır? ABD’nin bu planı yeni bir aldatmacıdır. YPG’yi kuran, kumanda eden PKK terör örgütüdür. ABD, YPG’ye eğitim vermekte, kol kola gezmektedir. ABD ile YPG arasında Irak ve Suriye’nin paylaşılması konusunda alçak bir paslaşma vardır. Güney sınırlarımız boyunca kurulmak istenen terör devletinin faaliyeti alçakça devam etmektedir. 12 milyon ödül konulan teröristlerin delikli 1 lira kadar değeri yoktur. 1 dolarlık FETÖ’cüler neyse YPG/PKK’lı teröristler aynıdır. ABD 3 PKK’lının yeri bilmeyecek midir? Eğer bilmiyorlarsa, uyduları bozulmuştur. YPG’nin tasması ABD’nin elindedir. YPG neyse PKK’da odur.”

“PKK’nın isim hakkı dolmuş, YPG’ye devredilmiş olabilir. Terör faaliyetlerinin devamı YPG üzerinden planlanıyor olabilir. İsmi ne olursa olsun Türk Milleti’ne silah doğrultmuş tüm terör örgütlerini yok etmek mübahtır. Ödül parasının sponsoru kim olacaktır? ABD, terörle arasına müdahale koymadıkça YPG demek hem PKK hem de ABD demek olacaktır. Önümüzde başka bir seçenek kalmamıştır. Trump yönetiminin karşılıklı egemenlik haklarına hürmet eden bir anlayışa dönmesi şarttır. Türkiye’yi kafeslemek için zaman ve zemin yoklamak, bunu YPG ile yapmak vahşetir, kaostur. Birinci Dünya Savaşı’nın sancıları henüz geçmiş değildir.”

DİYANET’E TEPKİ

“Diyanet işleri Başkanı 9 Kasım cübebsini giyip Atatürk’ü hakaret eden fesli Türk düşmanını ziyarete gitmiştir. Bunu tamamen insani duygularla yapılan hasta ziyareti olduğu Diyanet İşleri Başkanı tarafındna açıklanmıştır. Sorarım sana bula bula 9 Kasım’ı mı buldun? Diğer tarihlerin suyu mu çıktı, torbaya mı girdi?”

- 13 Kasım 2018 17:36 A A

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.