VİDEO - 15 Temmuz Gazisi Mustafa Zorova 41 kez ameliyat masasına yattı

15 Temmuz Hain darbe girişiminde direnişin sembol isimlerinden olan Mustafa Zorova 41 kez ameliyat masasına yattı.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında sol bacağına 3 kurşun isabet etmesiyle yaralanan Mustafa Zorova, (75) sağlığına kavuşmasıiçin tam 41 kez ameliyat geçirdi. Zorova, bacağına dizden bileğine kadar platin takıldığını, ameliyatlarının devam ettiğini; ama acılarının dinmediğini söyledi.

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Mustafa Zorova, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi gecesinde evinden ayrılarak belediye binası önüne gitti. Zorova, daha sonra burada toplanan kalabalık ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ye (TUSAŞ) gitti. Zorova burada, 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken açılan ateşle yaralandı.

Sol bacağına 3 kurşun isabet eden Zorova, 33 ameliyatın ardından geçen yıl Mart ayında ayağa kalkabildi. Bacağına dizden bileğine kadar platin takılan ve ardından 8 kez daha ameliyat olan Zorova, sağlığına kavuşacak günü bekliyor.

‘CESETLERİN ÜZERİNE DÜŞMÜŞÜM’

Zorova, 15 Temmuz gecesi önce belediyeye, daha sonra TUSAŞ’a gittiğini söyledi. 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı önünde bulunan TUSAŞ’ın girişinde darbeci askerler ile karşılaştığını kaydeden Zorova, “Ben dedim ki; ‘sen dedene nasıl kurşun sıkacaksın’ Benim sözlerimle asker bize kurşun sıkmadı. O sağ taraftaki emir veren komutan ilk attığı gibi beni vurdu. Beni vurduktan sonra bir o tarafı bir de bu tarafı taradı. Ana baba günü oldu, ses, feryat. Tekrar bana iki tane daha sıktı. Üçüncü kurşunu yiyince vurulduğumu bildim. Cesetlerin üstüne düşmüşüm o arada” dedi.

- 15 Ağustos 2019 23:58 A A