Venezuela karanlığa gömüldü! Maduro’dan açıklama…

ABD destekli darbenin yapılmak istendiği Venezuela’da hükümetin sabotaj olarak değerlendirdiği elektrik kesintisi 24 saattir devam ederken ülke genelinde hayatı olumsuz etkiliyor. Maduro yaptığı açıklamada, “ABD emperyalizminin halkımıza karşı başlattığı elektrik savaşı bertaraf edilecek.” dedi.
DÜNYA - 9 Mart 2019 19:58 A A

Venezuela’da perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen elektrik kesintisi nedeniyle neredeyse ülkenin tamamı karanlıkta kaldı.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez ülkede yaşanan elektrik kesintilerinin sabotajdan kaynaklandığını ifade ederek, ülkenin doğusundaki “Guri elektrik üretim merkezinin beynine siber ve teknik bir saldırı gerçekleştirildi” değerlendirmesinde bulundu.

Saldırı ile Venezuela’yı birkaç gün elektriksiz bırakarak bir karışıklık çıkarılmasının amaçlandığını iddia eden Rodriguez, sabotajdan kısa süre sonra gerçekleştirilen müdahale ile ülkenin doğusundaki 4 eyalete yeniden elektrik hizmeti sağlandığını duyurdu.

Hükümetin sabotaj olarak değerlendirdiği elektrik kesintisi nedeniyle ülkede metro ve havaalanlarında meydana gelen aksaklıklar nedeniyle hayat olumsuz etkileniyor. Karanlıkta kalan sokakları aydınlatan tek ışık araba farları oldu.

ABD’Lİ SENATÖRÜ İŞARET ETTİ!

Euronews’in aktardığı habere göre; Rodriguez ABD’li Senatör Marco Rubio’nun Venezuela’daki elektrik kesintisinden 3 dakika sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak olayı duyurmasına ve hükümeti hedef almasına dikkati çekti.

MADURO’DAN BİRLİK ÇAĞRISI!

Ülkesindeki siyasi kriz nedeniyle zor günler geçiren Devlet Başkanı Nicolas Maduro Venezuelalılara birlik çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Maduro, “ABD emperyalizminin halkımıza karşı başlattığı elektrik savaşı bertaraf edilecek. Hiçbir şey ve hiç kimse Bolivar’ın Chavez’in milletini yenemez.” ifadelerini kullandı ve vatandaşlarından birlik olmalarını istedi.

GUAİDO HÜKÜMETİ SORUMLU TUTTU

Venezuela’da kendini geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ülkedeki elektrik kesintisine ilişkin “Venezuela çok iyi biliyor ki devlet başkanlığı gaspı sona erdiğinde elektrik gelecek” ifadesini kullandı.

Guaido, “Şimdi yemek yapması gereken bir anneye, makineye bağlı bir hastaya, çalışması gereken bir işçiye elektriksiz bir ülkede yaşadığımız nasıl söylenecek? İlerlemenin önündeki engelleri gösterilerle yeneceğiz. Cumartesi meydanlarda görüşürüz” dedi.

DÜNYA - 19:58 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

20.05.2019 14:29:11
 • 03:46 İmsak
 • 05:35 Güneş
 • 13:06 Öğle
 • 17:02 İkindi
 • 20:26 Akşam
 • 22:07 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 86.815
  0,02%
 • ALTIN 247.35
  -0,48%
 • DOLAR 6.024
  -0,41%
 • EURO 6.732
  -0,19%

VİDEO GALERİSİ