Ülkü Ocakları’ndaki kritik gelişme sonrası Olcay Kılavuz’dan açıklama

7 yıldır sürdürdüğü Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevinden alınan MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, yazılı bir açıklama yaptı.
GÜNCEL - 13 Aralık 2018 17:49 A A

Kılavuz açıklaması şu şekilde;

”Biz 7 yıla yakındır Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevindeyiz. Ülkü Ocakları, doğrudan Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Beyin şahsına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren bir eğitim ve kültür vakfıdır. 2018 Mayıs ayında Milletvekilliği aday adaylığı başvurumuz öncesi ve 24 Haziran’da milletvekili seçilmem sonrası Liderimizden, mevcut görevimizden ayrılmak üzere müsaade istemiştim. O zaman iki görevimize de devam etmemiz yönünde talimat vermişlerdi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü de 1 Ocak 2019 tarihinde görev süremizin tamamlanacağı talimatı verdiler.

Bizler her zaman Liderimiz Sn Devlet Bahçeli Beyin emrindeyiz. İyi günde kötü günde; hiçbir dünyevi kaygı gözetmeden Liderimizin yanındayız. Bizim sadakatimizin üstünde hiçbir makam yoktur asla da olamayacaktır. Namusumuzla, şerefimizle aldığımız bu görevi 1 Ocak tarihinde yine namusumuzla şerefimizle bizzat Liderimizin kendi iradesi ile tamamlıyoruz. Bizim için en büyük onur budur.

Yaklaşık 7 yıllık zaman zarfında Türklük bilincine ve İslam ahlakına haiz bir nesil yetiştirdik. Hamdolsun eğitim, kültür, spor, sanat, edebiyat, sosyal sorumluluk alanlarında binlerce faaliyet tertip edip yardım kampanyaları düzenledik. Yapılan bu hizmetler, kazanımlar davamızın ve teşkilatımızın kutsallığıyla başarıya ulaşmıştır. Ortaya çıkan eksik ve hatalar var ise şahsıma aittir.
Her gün bu makamın, bize emanet olduğu ve bir gün bu bayrağı teslim edeceğimiz bilinciyle çalıştık.

“GÖREVİ 1 OCAK TARİHİNDE TAMAMLIYORUZ”

Bunun haricinde bazı basın kuruluşları iki gündür kasıtlı olarak fitne çıkarmak için bu rutin değişikliği bir sorun varmış gibi yorumlayanları görüyoruz. Bu şahıslar, Ülkücü Hareketi yıpratmak adına bu tezviratları ilk defa yapmıyorlar. Bu olaya karşı uyanık olmamız gerekiyor. Bunun aksi bir şey düşünülemez.

Yaklaşık 7 yıldır taşıdığımız bu kutlu bayrağı 1 Ocak 2019 tarihinde devredeceğiz. Ama herkes bilmelidir ki; bizler Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyi her zaman ifade ettiğimiz gibi siyasi bir liderin dışında büyüğümüz, öğretmenimiz babamız olarak kabul ettik. Bu şuurla 1 Ocak’tan sonra da Davamıza ve liderimize sadakatimiz, samimiyetimiz, bağlılığımız her zamanki gibi en üst düzeyde olacaktır.”

GÜNCEL - 17:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

17.01.2019 04:31:21
 • 06:49 İmsak
 • 08:19 Güneş
 • 13:19 Öğle
 • 15:46 İkindi
 • 18:09 Akşam
 • 19:33 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 95.411
  2,40%
 • ALTIN 222.42
  0,25%
 • DOLAR 5.351
  0,30%
 • EURO 6.111
  0,47%

VİDEO GALERİSİ