Nasrallah’dan Siyonist İsrail’e sert mesaj: Lübnan’ın güneyine girerse…

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah yaptığı konuşmada, ‘İsrail güçleri Lübnan’ın güneyine girerse, dünya halkı, ekranlar karşısında İsrail’in yok oluşunu seyredecektir’ dedi.
DÜNYA - 5 Mayıs 2019 16:00 A A

Ensariye Operasyonu’nun başarılı bir şekilde yapılması için şehit Bedreddin’in gece gündüz demeden çaba sarfettiğini belirten Seyyid Hasan Nasrallah, bu operasyonun nihayet başarıyla sona erdiğini ve siyonistlere ağır darbe indirildiğini ifade etti.

‘SURİYE’YE GİRMEMİZİN NE KADAR HAKLI OLDUĞU ANLAŞILIYOR’

Hizbullah’ın Suriye’deki terör örgütleriyle mücadelesine dikkati çeken Hasan Nasrallah, “Her geçen gün terörle mücadele amacıyla Suriye’ye girmemizin ne kadar doğru olduğu anlaşılıyor. Zaman ilerledikçe daha çok belgeler ve eski yetkililer, dışişleri bakanları ve başbakanların itirafları ortaya çıkıyor. Bu gelişmelerden Hizbullah’ın yerinde ve zamanında gereken adımları attığı belirtiliyor. Suriye’de Amerika, İsrail ve Suudi Arabistan’ın planları yürütülüyordu. Bunlar Suriye’de denklemleri değiştirmek istiyorlardı” ifadelerini kullandı.

‘LÜBNAN DİRENİŞİNİN FÜZELERİNDEN KORKUYORLAR’

Hizbullah Lideri Nasrallah, “Günümüzde Amerika, Batı ve Arap ülkelerine bağlı yayın kuruluşları ortak bir politika izliyorlar. Bu politika, Siyonist Rejim’in Hizbullah’a karşı savaş açması ihtimalini gündemde tutmaktır. Gerçek şu ki, haberlerdeki bu abartmalar sadece bir psikolojik savaştan ibarettir. Onlar Lübnan direnişinin füzelerinden korkuyorlar. Lübnan güçlü bir ülkedir. Dolayısıyla bu ülkenin halkının Batı güdümlü güçlerin psikolojik savaşından etkilenmemeleri gerekir” dedi.

Hasan Nasrallah, “Hiçkimse İsrail’in Lübnan’a askeri saldırı düzenleme ihtimalinden endişelenmesin. İsrail, savaş istiyorsa sözümüz yok, gelsin. Biz Tel Aviv’e zaferlerinin sona erdiğini söylüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Seyyid Hasan Nasrallah, “Şu anda Hizbullah’ın gücünden fazla bahsetmek istemiyorum. Fakat sadıkane bir şekilde size şunu söylemek isterim ki eğer İsrail güçleri Lübnan’ın güneyine girerse dünya halkı ekranlar karşısında İsrail’in yok oluşunu seyredecektir” diye konuştu.

TimeTürk

DÜNYA - 16:00 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

21.08.2019 15:44:23
 • 04:36 İmsak
 • 06:11 Güneş
 • 13:13 Öğle
 • 17:00 İkindi
 • 20:04 Akşam
 • 21:33 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.214
  0,19%
 • ALTIN 276.14
  -0,52%
 • DOLAR 5.729
  0,05%
 • EURO 6.359
  -0,09%

VİDEO GALERİSİ