Menü
Logo
Geri Dön

Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı başa baş ! İşte son anket...

09 Mayıs 2018, 22:31

Nefes kesen yarış...

 Remres Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirilen anket çalışmasına göre Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı başa baş oy oranlarına sahip.

Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem milletvekili seçimlerinde son viraja girildi. 24 Haziran seçimlerine seçimlerine az bire zaman kala Remres tarafından yapılan anket çalışmasında çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Remres Kamuoyu Araştırma Şirketi tarafından "Seçime Doğru: Mayıs - Rapor 1” anketinde Cumhur ve Millet İttifakı, başa baş bir orana sahip.

Millet İttifakı ilk olarak 1-2 Mayıs tarihinde kamuoyunda yer almış, yalnızca 3 gün önce imzalar atılmıştı. Bu gelişme üzerine bir anket çalışması başlatan Remres, muhalefet partilerince alınan ittifak kararının seçmen üzerindeki yansımalarına ilişkin önemli bir çalışmaya imza attı. Araştırma 0,97 güven sınırları içinde, 2,08 hata payıyla gerçekleştirildi.

NUTS2 sistemi baz alınarak hazırlanan anket çalışması, 2586 kişinin katılımıyla uygulandı. 28 farklı ilden oluşan katılımcılarla telefon görüşmesi sağlanırken, tabakalı örnekleme ve ağırlıklandırma yöntemi kullanıldı.

İŞTE ANKETTEN ÇIKAN SONUÇ:

Cumhur İttifakı: Yüzde 44.2

Millet İttifakı: 43.4

İttifaklarda yer almayan HDP ise yüzde 12.1 oya sahip. Milletvekili seçimleri için yapılan bu anket sonucuna göre AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı TBMM'de çoğğunluğu yakalayamıyor...

Yayınlanan anket sonuçları katılımcıların cinsiyetleri, yaş aralıkları, ittifak olmaması durumunda partilerin aldıkları sonuçlar, ittifak durumunda ulaşılan oy oranları, kararsızları içeren anket sonucu ve kararsızlar dağıtıldıktan sonra ulaşılan verileri kapsıyor.

mynet

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2018 - Haber, Haberler, Son Dakika Haberler | Haber Fedai

Normal Siteye Dön