Menü
Logo
Geri Dön

İYİ Parti standına saldıranlar tutuklandı

08 Mayıs 2018, 20:43

Bağcılar'daki saldırıda karar...

İstanbul Bağcılar'da 8 İYİ Partilinin yaralandığı saldırıya ilişkin gözaltına alınan 8 kişiden 6'sı emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı. Bıçaklı saldırıda bulunduğu iddia edilen Ferdi A. ve Şenel B., sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından ‘Kasten silahla (bıçak) yaralama’ suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi. İki şahıs da olay esnasında MHP standında görevli olduklarını ancak suçlamaları kabul etmediklerini belirttiler.

İstanbul Bağcılar’da İYİ Parti standında görev yapan partililere Pazar akşamı bir grup tarafından bıçakların da kullanıldığı saldırı düzenlenmiş saldırıda 8 kişi yaralanmıştı.

Saldırıyla ilgili yapılan operasyonda aralarında bıçaklı saldırganların da bulunduğu 8 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltı işlemleri sona eren şahıslardan 6’sı Emniyet’teki sorgularının ardından serbest bırakıldı. Bıçağı kullandığı iddia edilen 2 kişi ise bugün Bakırköy Adliyesi’ne sevk edildi.

Şüpheliler Ferdi A. ve Şenel B., savcıya ifade verdi. İki şüpheli savcılıktaki ifadelerini  ardından ‘Kasten silahla (bıçak) yaralama suçundan tutuklama istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine gönderildi.

Şenel B., savcıya verdiği ifadesinde; “Olay tarihinde saat 18:30 civarında Bağcılar meydanda seçim standını kapatmaya yardım ettim. İYİ parti standının olduğu yerden bir kadının bağırış sesini duydum. Merak ederek baktık. Kadın, polis eşi olduğunu, kendisinin taciz edildiğini söyledi. O anda bir izdiham yaşandı. Çevreden vatandaşlar standın oraya doğru yürüdüler. Kendimizi İYİ Parti ile kavga ederken bulduk. Nasıl olduğunu anlayamadım bir anda oldu. vatandaşları ve kendi arkadaşlarımı ayırdım. Ben kimseye vurmadım. Kavga ederken bulduk dememden maksat kavganın ortasında kalmaktır. Elimde herhangi bir alet ya da bıçak yoktu. Ben kimseyi tehdit etmedim, hakaret etmedim, yaralamadım” dedi.ı.

sözcü

Yorumlar (2) Yorum Ekle
© 2018 - Haber, Haberler, Son Dakika Haberler | Haber Fedai

Normal Siteye Dön