Menü
Logo
Geri Dön

Son ankette Meral Akşener önde !

03 Mayıs 2018, 16:04

Son seçim anketinde Meral Akşener farkı...

24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili son anket Piar Araştırma'dan geldi. Ankete göre, Tayyip Erdoğan ile ikinci tura kalması durumunda Meral Akşener seçimden galip çıkıyor.

CUMHUR İTTİFAKININ OYLARI DÜŞÜYOR

Piar Araştırma’nın 26 ilde, 2 bin 460 katılımcıyla yüz yüze yaptığı görüşmeler sonucu hazırladığı anketin sonucuna göre, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu ‘cumhur ittifakı’na oy vereceklerin oranı yüzde 44,24. Şirketin geçen ayki araştırmasında ‘cumhur ittifakı’nın oy oranı 47,80 olarak hesaplanmıştı. Buna göre AKP ve MHP’nin oy oranında, bir ay içerisinde yüzde 2,5’lik bir düşüş kaydedildi.

ERDOĞAN İLK TURDA SEÇİLEMİYOR

Katılımcılara, “Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kime oy verirsiniz” diye de soruldu. Soruya, “Tayyip Erdoğan” yanıtı verenlerin oranı yüzde 41,1; “CHP adayı” diyenlerinkiyse 20,18.

Partisinin alacağı oydan daha fazla potansiyeli olduğu görülen Meral Akşener’i tercih edenlerin oranıysa yüzde 24,64 çıktı. HDP’nin adayına oy vereceklerini söyleyenlerin oranı da yüzde 11,38 olarak kayda geçti.

Piar Araştırma, katılımcılara, Erdoğan ile Akşener’in ikinci tura kalması durumunda kime oy vereceklerini sorduğundaysa şu sonuç ortaya çıktı: Akşener yüzde 41,50; Erdoğan yüzde 41,30.

Yurt

Yorumlar (0) Yorum Ekle
© 2018 - Haber, Haberler, Son Dakika Haberler | Haber Fedai

Normal Siteye Dön