Mehmet Fatih Bucak tartışma yaratan o sözlerine açıklık getirdi!

CHP’nin Siverek adayı Mehmet Fatih Bucak, daha önceki açıklamasının yanlış anlaşıldığını belirtti. “Orada sandığa gömmeyi kastetmiştim” diyen Bucak, “Şimdi de hodri meydan, demokratik bir ortam. Kim çok seviliyorsa buyursun” diye konuştu.
GÜNCEL - 10 Şubat 2019 19:29 A A

CHP’den Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye başkanı adayı gösterilen Mehmet Fatih Bucak, Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda partililer tarafından karşılandı. Siverek’te konuşan Bucak, “Daha önceki konuşmalarımda yanlış anlaşıldım. Sözlerimin muhatabı bellidir. Orada ben sandığa gömmeyi kastetmiştim. Şimdi de hodri meydan, demokratik bir ortam” dedi.

Yerel seçim için önce MHP’den belediye başkanlığına aday gösterilen ve AK Parti ittifakı göz önüne alınarak, geri çektirilen Mehmet Fatih Bucak, daha sonra CHP’den Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde belediye başkanı adayı oldu.

Duvar’da yer alan habere göre; CHP’nin Ankara’daki aday tanıtım toplantısına katılan Bucak, öğleden sonra Şanlıurfa’ya geldi.

Bucak, Şanlıurfa GAP Havalimanı’nda akrabaları ve partililer tarafından karşılandı. Şanlıurfa- Siverek yolunda araç konvoyu oluşturuldu. Bucak, Siverek’e geçip, seçim bürosunun önünde partililere seslendi.

‘BEN SANDIĞA GÖMMEYİ KASTETMİŞTİM’

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimin huzur içinde geçmesini dileyen Mehmet Fatih Bucak, MHP’den aday gösterildiği dönem söylediği sözlerin yanlış anlaşıldığını söyledi. “Ben buraya kardeşim ve ailem için gelmedim, tüm Siverek halkı için geldim” diyen Bucak, şöyle devam etti:

“İlk süreçte MHP’den aday gösterildik, ittifak sürecinde bizi Harran ile takas ettiler ve bizi geri çektiler sonra Atatürk’ün partisinden aday olduk. Burada bir amaç, bir gaye var. Amacımız kravatlı hırsızlık değil. Bu seçimde dürüstler kazanacak, bu seçimde sevgi kazanacak. Bağımsız aday olduğum süreçte sandığa gömdüğüm gibi bu seçimde de rakiplerimi sandığa gömeceğim. Kapımız herkese açık. Burada, bu kalabalıkta her aileden insan var. Fatih Bucak demek, sevgi demektir. Daha önceki konuşmalarımda yanlış anlaşıldım. Sözlerimin muhatabı bellidir. Orada ben sandığa gömmeyi kastetmiştim. Şimdi de hodri meydan, demokratik bir ortam. Kim çok seviliyorsa buyursun. Oy, sevgi demektir. Vatandaşın cebinden parasını zorla alabilirsin ama sevgisini zorla alamazsın. Bunlar demokratik yarışmaktan korkuyor.”

GÜNCEL - 19:29 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

18.07.2019 13:52:43
 • 03:46 İmsak
 • 05:39 Güneş
 • 13:15 Öğle
 • 17:13 İkindi
 • 20:41 Akşam
 • 22:26 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.777
  -0,03%
 • ALTIN 260.58
  -0,07%
 • DOLAR 5.704
  0,36%
 • EURO 6.420
  0,55%

VİDEO GALERİSİ