Koray Aydın’dan AKP’li Tevfik Göksu’ya “Trabzon” tepkisi!

“Türkiye’nin T’si Trabzon, Trabzon’un T’si Türkiye’dir.”
GÜNCEL - 16 Mayıs 2019 23:16 A A

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu yaptığı bir açıklamada söylediği “Ne yazdı Yunan basını, İstanbul’u Yunan kazandı” dedikten sonra, ”İmamoğlu nereli” diye sordu. ”Trabzonlu” yanıtını alınca da, ”Olay büyük, hesap büyük” sözleri Trabzonlular tarafından büyük tepki aldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın katıldığı televizyon programında Tevik Göksu’nun sözlerine tepki gösterdi. Aydın, “Bütün Trabzon kenti infial halinde. Bu arkadaşımız haddini aşmıştır, ne söylediğinin farkında değil. Bütün Trabzonlulara Rum diyecek kadar şaşkın bir şekilde Türk siyasetine kara leke çalmıştır. Türkiye’nin T’si Trabzon, Trabzon’un T’si Türkiye’dir. Bir seçim kazanabilmek uğruna, İmamoğlu’nu kötüleyebilmek adına bu arkadaşımızı telin ediyoruz. Sonuna kadar bu işi takip edeceğiz. “dedi.

TÜRKİYE’NİN T’Sİ TRABZON, TRABZON’UN T’Sİ TÜRKİYEDİR

Esenler Belediye Başkanı’nın Trabzonlulara hakaret eden sözüne muhatap olduk. Kendisi yaptığı konuşmada ‘Yunan basını çok sevindi, çünkü İstanbul’u bir Yunan kazandı’ dedi. Sonra döndü seyircilere ‘Bu İstanbul’u kazanan nereliydi’ diye sordu. Trabzonlulara ‘Siz de Rumsunuz’ diye ağır suçlama yaptı. Daha sonra böyle bir şey demedim dedi. Sözleri çok açık, yorumlamaya müsait değil. Bütün Trabzon kenti infial halinde. Bu arkadaşımız haddini aşmıştır, ne söylediğinin farkında değil. Bütün Trabzonlulara Rum diyecek kadar şaşkın bir şekilde Türk siyasetine kara leke çalmıştır. Türkiye’nin T’si Trabzon, Trabzon’un T’si Türkiye’dir. Bir seçim kazanabilmek uğruna, İmamoğlu’nu kötüleyebilmek adına bu arkadaşımızı telin ediyoruz. Sonuna kadar bu işi takip edeceğiz. Videoları burada, ‘ben öyle bir şey demedim’ diye çekilemez. Bu işin peşini bırakmayacağız, kendisine hukuk davaları aşacağız. Unutmasın suçlamaya çalıştığı Ekrem İmamoğlu’nun dedesi İstiklal Savaşı gazisidir. O gazinin üç kardeşi de muhtelif savaşlarda şehit düşmüş insanlardır. Bu karalamayı yaparken bir ilinin tümünü kapsayan sözleri karşısında bizim söylediklerimiz çok azdır bile.

PROGRAMIN TAMAMI VİDEO İZLE:

GÜNCEL - 23:16 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

21.08.2019 16:48:21
 • 04:36 İmsak
 • 06:11 Güneş
 • 13:13 Öğle
 • 17:00 İkindi
 • 20:04 Akşam
 • 21:33 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.214
  0,19%
 • ALTIN 276.14
  -0,52%
 • DOLAR 5.729
  0,05%
 • EURO 6.359
  -0,09%

VİDEO GALERİSİ