Koray Aydın: Gazi ve Şehit yakınlarına sahip çıkılmalı, Darülaceze yaşatılmalı

Millet İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek vermek amacıyla İstanbul’da çalışmalarına devam eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal ve beraberindeki heyetle Şişli’de bulunan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği ile Darülaceze’yi ziyaret etti.
GÜNCEL - 20 Haziran 2019 18:43 A A

Dernek ziyaretinde gaziler ve şehit yakınları ile bir araya gelen ve sohbet eden Aydın, derneğin faaliyetleri ile ilgili olarak başkan ve yönetimden bilgi aldı.

BİZİM İÇİN MADALYAYA GEREK YOK; BU GURURLA YAŞIYORUZ!

Ziyarette gözlerini kaybeden bir gazinin sözleri duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Gazi şunları söyledi: “Bizler için madalyaya gerek yok. Ben ve bütün gazi arkadaşlarım bu gururla yaşıyoruz. Siz değerli devlet büyüklerimiz de bizi hatırladığı zaman, andığı zaman mutlu oluyoruz. Ama unutulduğumuz zaman da üzülüyoruz. Başkanımızdan Allah razı olsun. Ne eksiğimiz olursa başkanımızla paylaşıyoruz, başkanımızdan Allah, yer, gök razı olsun. Elimizden tutuyor, Allah da onun elinden tutsun. Siz değerli büyüklerimizi de yanımızda gördüğümüz zaman gururlanıyoruz yani. Cenab-ı Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin, Allah hainlere fırsat vermesin.”

Dinlediği gazilerin sözleri üzerine duygulanan Koray Aydın, gazilere, şehit yakınlarına, harp malullerine ve onların dul ve yetimlerine mutlaka sahip çıkılması gerektiğini belirterek, İYİ Parti Şişli ilçe teşkilatının derneğe sürekli destek olduğunu öğrenmekten de büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği yönetiminin ziyaretin anısına hediye takdim ettiği Koray Aydın, hatıra defterine de duygularını yazarak imzaladı. Aydın, başkanın şahsında tüm dernek yönetimine, mensuplarına, gazilere ve şehit ailelerine teşekkür etti.

“DARÜLACEZE’Yİ UNUTMAYALIM; EL VERELİM, GÜÇ VERELİM!”

Daha sonra beraberindeki heyetle Şişli’de bulunan Darülaceze’yi ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, yetkililerden bilgi aldı, Darülaceze sakinleri ile sohbet etti. Darülaceze’nin bölümlerini gezen Koray Aydın, Darülaceze bahçesinde yaptığı kısa bir açıklama ile yardımseverleri bu kuruma desteğe çağırdı.

Koray Aydın’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“Ben Koray Aydın, Ankara Milletvekiliyim İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısıyım. Siyasi görevim nedeniyle İstanbul’a çok sıkça gittim, geldim. Aslında Darülaceze’yi bilen ve tanıyan birisiyim ama içine girme fırsatım bu güne kadar olmadı. Cenab-ı Allah nasip etti, bugün içerisine de girme imkânını ve fırsatını yakaladım. Darülaceze 125 yıllık bir kurum. Atalarımızdan bize intikal etmiş kurumsal bir yapı. Aslında bizim kadim geleneğimizde var. Bu kuruluşları bu günün şartlarında böyle bir kurumsal yapı içerisinde kurup değerlendirmek ve onu insani değerler üzerine inşa eden bir büyük medeniyeti temsil etmek hakikaten geçmişimize bakarak hepimizin gurur duyacağı bir alan. Şimdi bu müessese yaşıyor. Bunu yaşatanlar var. Buna güç veren, kuvvet veren insanlar var. Ama buraları desteklemek ve yardım etmek fikrini asında biz tarihimizden gelen o yardımlaşma fakire, fukaraya, gurebaya sahip çıkma, onları yaşatma ve koruma amaçlı o muazzam geleneğimizin bize bıraktığı bu tür mirasları bu gün bu görevleri üstlenmiş insanlar olarak gelecek kuşaklara ulaştırmak hepimizin görevi. Bu kurumu unutmayalım, aklımızda tutalım ve el verip, güç verelim.”

GÜNCEL - 18:43 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

19.07.2019 06:01:53
 • 03:49 İmsak
 • 05:41 Güneş
 • 13:15 Öğle
 • 17:13 İkindi
 • 20:40 Akşam
 • 22:24 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 101.566
  0,00%
 • ALTIN 261.29
  0,01%
 • DOLAR 5.633
  0,31%
 • EURO 6.347
  0,01%

VİDEO GALERİSİ