Kılıçdaroğlu: Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Dünyada bana bir örnek gösterin…

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Artvin mitinginde halka hitap etti. Tank palet fabrikasıyla ilgili hükümete eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, ” Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Dünyada bana bir örnek gösterin. Kendi silah fabrikasını yabancı orduya peşkeş çeken bir ülke gösterin. Bunlara milliyetçi denir mi? Onların arkasında duranlara milliyetçi ya da ülkücü denir mi?” dedi.
GÜNCEL - 24 Mart 2019 13:37 A A

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Cumhuriyet tarihinde ilk kez 8 milyona yaklaşan işsizimiz var. Sandığa giderken artık yeter demeniz lazım. 17 yıl dile kolay. İstedikleri kanunu çıkardılar. İstediklerini bakan, vali yaptılar. Geliyorum ana soruya, bütün vatandaşlarım soracak. Vergi dedin verdim, özelleştirmeleri yaptın. 17 yılın sonunda beni neden soğan kuyruğuna muhtaç ettin. Bu soruyu soracağız değil mi? Vicdanımıza soracağız, vatandaşa soracağız. Ne oldu da bu memlekette bu kadar paralar döndü, bu kadar işsizlik oldu. Japonya’ya acıyorum, bir varlık kuyruğu yok! Milletin aklıyla alay ediyorlar. Ben bilmez miyim varlık kuyruğunu? Adı öyle olsaydı en başta sen olurdun. Millete nefes aldırmazdın. 

Tank Palet Fabrikası aynı alanda üretim yapan 5 büyük fabrikadan birisi. Fabrikanın değeri 20 milyar dolar. Bu fabrikanın yarısı Katar ordusuna verildi. Ülkücü kardeşlerime sesleniyorum. Dünyada bana bir örnek gösterin. Kendi silah fabrikasını yabancı orduya peşkeş çeken bir ülke gösterin. Bunlara milliyetçi denir mi? Onların arkasında duranlara milliyetçi ya da ülkücü denir mi? O fabrikalarda Fırtına Obüsleri yapılıyor. Bizim subaylarımız erlerimiz çalışıyor. İşçilerin tamamı dilekçe verdi çalışmak istemiyoruz diye. Biz devlet sırlarının yabancı orduya verildiği fabrikada çalışıp suça ortak olmak istemiyoruz dediler. O işçilere helal olsun demeyecek miyiz.

Modernizasyon için 50 milyon dolara ihtiyaç var dedi. Sözleşmeyi iptal et 1 hafta içinde bu kardeşin 50 milyon doları bulamazsa siyaseti bırakacak. 50 milyon dolar nedir? Suriyelilere 35 milyar dolar buluyorsun. 9 tane uçağın var. En düşük uçağını sat. 8’ine binersin. Katar Emiri’nden bedava uçak uğruna silah fabrikasını verdin. Ben söyleyince Erdoğan kızıyor, Bay Kemal konuşuyor diyor.” 

ERDOĞAN’IN HAPİS TEHDİDİNE YANIT VERDİ

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dünkü “Bay Kemal vekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları avukatlarıma yaptırıyorum. Seçimden sonra bir taraftan parlamento, bir taraftan yargıyla işin üzerine gideceğiz” şeklindeki sözlerine yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Hiç kimse bizi yıldıramaz. Tehdit ediyorlar. İstedikleri kadar tehdit etsinler. Yıldıracaklarını sanıyorlar, susturacaklarını sanıyorlar. Ne yılarız ne de onların dediği gibi korkarız. Biz Kuvai Milliye ruhunu taşıyan insanlarız. 7 düvelin önünde boyun emedik, hiç kimseye de boyun eğmeyiz!

GÜNCEL - 13:37 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

20.07.2019 12:02:13
 • 03:50 İmsak
 • 05:41 Güneş
 • 13:15 Öğle
 • 17:13 İkindi
 • 20:39 Akşam
 • 22:23 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 101.849
  0,28%
 • ALTIN 259.25
  -0,77%
 • DOLAR 5.659
  0,77%
 • EURO 6.383
  0,58%

VİDEO GALERİSİ