Kılıçdaroğlu: Bir tek bu sözüme dava açamıyor…

CHP Genel Başkanı Eşitlik ve Adalet Çalıştayı’nda konuştu. Sözcü gazetesine açılann FETÖ davasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, “FETÖ’ye ne istedilerse verdik” diyen sen değil misin? FETÖ’nün her ayağını ortaya çıkardılar. Bir şey eksik: FETÖ’nün siyasi ayağı. Defalarca söyledim, bir daha söylüyorum: FETÖ’nün siyasi ayağı sarayda oturuyor. Bir numaralı aktörü o. Bunu söylüyorum mahkemeye de vermiyorlar. Her şey de veriyorlar. Çünkü götürüp mahkemede ortaya koyacağız.” dedi.
SİYASET - 12 Aralık 2018 12:01 A A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İnsan Haklarında Eşitlik ve Adalet Çalıştayı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

Sadece İstanbul’da, Aksaray’dan Bakırköy’e giderken bakın. Deniz yüksek binalarla kapatılmış vaziyette. Hani benim kıyılardan yararlanma hakkım vardı. Hak elinden alınıyor, bütün Türkiye’de seyrediyor. Buna isyan edilmesi lazım. Anayasaya göre bu kıyılar benim hakkım. Herkesin yararlanma hakkı var.

“EN ÇOK SENDİKALAR İSYAN ETMELİ”

İnsanların çalışma hakkı ellerinden alınıyor. En çok sendikaların isyan etmesi lazım. Hak aradı diye eğer bu ülkenin işçileri hapse atılıyorsa ve özellikle iki büyük sendika buna sessiz kalıyorsa, orada ciddi bir sorunumuz var demektir.

“Tahtakurusu var. Yatamıyorum” diyor işçi. Bunu istedi diye işçiler topluca hapse atıldı. Bütün meydanların dolması lazımdı. Biliyorum şimdi “Kılıçdaroğlu işçileri isyana teşvik etti” diyecekler. Eğer hak arama talebinde bulunan bir işçi, yakalanıp niye hakkını arıyorsun diye hapse atılıyor ve işçiler meydana çıkmıyorsa kimse kusura bakmasın o işçiler işçi değil. Hak verilmez alınır. İnsanlık tarihi, hak arama tarihidir.

“TÜRKİYE GELİR DAĞILIMININ EN ÇOK BOZULDUĞU ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR”

Şimdi asgari ücreti konuşuyorlar kaç lira olacak diye. Gelir dağılımının en çok bozulduğu ülkelerin başında Türkiye geliyor. 1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin altında maaş alıyor. 500 lira maaş alan var. Biz şunu söyledik. CHP’li belediyelerin tamamında 1 Ocak 2019’dan itibaren 2 bin 200 lira olacak. Bir işçi alın teri döküyorsa başımızın üstünde yeri vardır.

“ÖĞRENCİLER HAPİSTE, ‘DIŞARIYA ÇIK’ TALİMATI VEREN KOMUTANLARI DIŞARIDA”

Barış bildirisini imzaladı diye binlerce akademisyenin görevine son verildi. Gazeteciler hapiste, avukatlar, milletvekilleri hapiste. Çavuşlar hapiste, komutanları dışarıda. Öğrenciler hapiste, “dışarıya çık” talimatını veren komutanları dışarıda. Böyle bir çarpık dünyada yaşıyor şu anda Türkiye.

Kamu hizmetlerine girme hakkı herkese eşit tanınmalı. Üniversiteden atıp, pasaportlarına el koyuyorsunuz. Dönüp “Bunlar ağaç kökü yesinler” diyorsunuz. Ne zaman? 21. yüzyılda. O zaman insan haklarından nasıl söz edeceğiz.

SÖZCÜ YAZARLARINA YÖNELİK DAVA

Sözcü gazetesi Türkiye’nin en çok satan gazetesi. Bağımsız yargının sözcülüğünü yapıyor. Şimdi onu bir terör örgütüyle irtibatlandırmaya çalışıyorlar. “FETÖ’ye ne istedilerse verdik” diyen sen değil misin? FETÖ’nün her ayağını ortaya çıkardılar. Bir şey eksik: FETÖ’nün siyasi ayağı. Defalarca söyledim, bir daha söylüyorum: FETÖ’nün siyasi ayağı sarayda oturuyor. Bir numaralı aktörü o. Bunu söylüyorum mahkemeye de vermiyorlar. Her şey de veriyorlar. Çünkü götürüp mahkemede ortaya koyacağız.

Emin Çölaşan ve Netati Doğru cumhuriyetten yanadır. Bunlar özgür kalemler. Beni de eleştiriyorlar. Soramayız. İstediği gibi yazar. Beni üzen ise yargının içine düştüğü sefalet. Yargı buraya düşmemeliydi.

SİYASET - 12:01 A A
BENZER HABERLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARI

SON 3 GÜNÜN EN ÇOK OKUNANLARI

NAMAZ VAKİTLERİ

22.08.2019 00:23:34
 • 04:38 İmsak
 • 06:12 Güneş
 • 13:12 Öğle
 • 16:59 İkindi
 • 20:03 Akşam
 • 21:31 Yatsı

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 95.522
  -0,53%
 • ALTIN 276.86
  -0,27%
 • DOLAR 5.718
  -0,14%
 • EURO 6.353
  -0,19%

VİDEO GALERİSİ