Lütfen bekleyin..

iPhone'dan yine model! 2014'te geliyor...

12 Kasım 2013, 11:02

Kavisli iPhone'lar 2014'te geliyor

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Apple, gelecek yıl çıkaracağı yeni iPhone’lar için kavisli ekran ve yeni nesil sensörler üzerinde çalışıyor.

AB­D’­li tek­no­lo­ji de­vi App­le’ın, LG’­nin G Flex te­le­fo­nun­da ol­du­ğu gi­bi ye­ni çı­ka­ra­ca­ğı iP­ho­ne­’lar için de ka­vis­li ek­ran kul­la­na­ca­ğı bil­di­ril­di. Fir­ma ay­rı­ca, iP­ho­ne­’lar­da, ek­ran­da ağır ve­ya ha­fif do­ku­nuş­la­rı ayırt ede­bi­le­cek ye­ni bir sen­sör ge­liş­tir­me­ye ça­lı­şı­yor.

2014’te satışa sunulması bekleniyor

Bas­kı­ya du­yar­lı ola­cak bu ek­ran­la­rın şu an test edil­di­ği ve 2014’te sa­tı­şa çıkacağı söy­le­ni­yor. Ye­ni iP­ho­ne­’la­rın, es­ki mo­del­ler­le kar­şı­laş­tı­rıl­dı­ğın­da da­ha bü­yük ve oval bir ek­ra­na sa­hip ola­ca­ğı, ağır ve ha­fif do­ku­nuş­la­rı al­gı­la­ya­cak bir şe­kil­de ta­sar­la­na­ca­ğı tah­min edi­li­yor.

Telefonlar katlanacak

ABD’nin California eyaletinde faaliyet gösteren Apple firması, piyasaya çıkaracağı yeni iPhone’lar hakkında şimdilik açıklama yapmaktan kaçınıyor

Apple’ı bir kenara bırakırsak, LG G Flex ile, Samsung da Galaxy Round ile kavisli telefonlarını satışa sundular. Samsung ayrıca 2015’te katlanabilir telefon ve tabletler satışa sunacak. Önümüzdeki iki yıl mobil cihazlar için bir hayli yenilikçi olacağa benziyor.

2 cihaz birden sunulacak

App­le mühendisleri şu an bi­ri 4.7 inç di­ğe­riy­se 5.5 inç ol­mak üze­re iki fark­lı iP­ho­ne mo­de­li üze­rin­de ça­lı­şı­yor. Teknoloji dünyasında devrim yaratması beklenen bu cihazlar pazar rekabetini de farklı bir boyuta taşıyacağa benziyor.

iOS 7 iLE ÖNEMi ARTTI

Söz konusu kavisli ekran tercihinin hayata geçirilmesi durumunda Apple’ın alışılagelmiş tasarım dilinden oldukça farklı bir noktaya gideceğini söylemek yanlış olmayacak.

Saatle de gündemde

Apple’ın üzerinde çalıştığı söylenen ve iWatch olarak anılan akıllı saatinde kavisli bir ekran kullanacağına dair iddialar da daha önce gündeme gelmişti.

Basınç seviyesini algılayan dokunmatik ekranlar ise özellikle Apple’ın iOS 7 ile birlikte daha fazla önem gösterdiği mobil oyun pazarını şaha kaldırabilecek bir gelişme olarak dikkat çekiyor.-Bugün

Etiketler : iPhone, ABD, Apple, California, iOS 7
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
BİLİM-TEKNOLOJİ Kategorisindeki Diğer Haberler
YouTube, reklam geliri için 10 bin izlenme şartı getirdi.
Apple, Türkiye'yi uluslararası garanti listesinden çıkardı. Yurtdışında..
Whatsapp açıkladı; artık bazı model telefonlarda hiçbir şekilde çalışmayaca..
NASA, Dünya'dan 40 ışık yılı uzakta bir yıldızın yörüngesinde 7 yeni ge..
WhatsApp, durum güncellemelerini baştan aşağı yenileyen yeni işlevini kulla..
BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, Twitter adresi üzerinden popüler anlık mesajl..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=