Lütfen bekleyin..

Alaaddin Yüksel: Öğrenci evlerine yaptığımız baskınlardan....

11 Kasım 2013, 10:01

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel Güneş Gazetesi Ankara Temsilcisi Talat Atilla'ya konuştu ve öğrenci evleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

İşte Alaaddin Yüksel'in Talat Atilla'ya yaptığı çarpıcı açıklamalar...

Öğrenci evlerini ilk kez gündeme getiren GÜNEŞ, Başbakan’ın çıkışının perde arkasını açıklıyor!

BAŞBAKAN’I HAREKETE GEÇİREN OPERASYON

İlk kez Güneş’in gündeme getirdiği günlük kiralık evler haberi 10 ay sonra Başbakan Erdoğan’ın bu yöndeki demeciyle Türkiye’nin bir numaralı gündemi haline geldi.

Başbakan’ın, “Öğrenci evleri ile ilgili valileri göreve davet ediyorum” açıklamasından sonra gözler özellikle büyük illerin valilerine çevrildi.

Başkentin Valisi Alaaddin Yüksel, “Öğrenci evleri ile ilgili şimdiye kadar ne yaptınız, bundan sonra ne yapacaksınız?” sorumuza öyle yanıtlar verdi ki; Başbakan Erdoğan’ın “Öğrenci Evleri” çıkışının perde arkası Ankara Valisi Alaaddin

Yüksel’in Güneş’e yaptığı özel açıklamayla ilk kez ete kemiğe büründü. Vali Yüksel, “Başbakan Erdoğan’ın açıklamasından önce öğrencilerin kaldığı 6 bölgeye yaptığımız baskınlarda öğrencilerimize dağıtılmak üzere hazırlanmış 1,5 ton uyuşturucu ele geçirdik. Başbakan’ın açıklamasında bu verilerin de katkısı olduğunu düşünüyorum.” dedi. 

İşte Ankara Valisi Yüksel’in Güneş’e yaptığı özel açıklamalar…

Başbakan Erdoğan’ın, “Öğrenci Evleri” ile ilgili sözleri bazı kesimlerde memnuniyetle karşılanırken, bazı kesimler de itiraz etti. Başkent’in Valisi olarak sizin durduğunuz noktadan “Öğrenci Evleri”nin fotoğrafı nedir?

Ankara Valisi olarak öğrencilerimizi dış tehditlere karşı korumak görevimiz. Çocuklarımızın gözüne çöp batsın istemeyiz.

Üniversitelerle birlikte Başkent’te 2260 okulun yanında, vakıf ve ticari amaçlı 275 yurt var. Bu yurtlarda araştırmama göre 75 bine yakın öğrenci yurtlarda kalırken, 50 bin civarında öğrenci akrabalarının yanında, 100 binin üzerinde öğrenci de kiralık evler ve apartlarda kalıyor. Öğrencilerimizin gözüne çöp batırmak isteyenler kimler? Öğrenciler nasıl bir tehdit altındalar?

İfade ettiğiniz rakamlar doğru. İşte bu kadar devasa bir öğrenci sayısı bazı kötü niyetli kişilerin iştahını kabartıyor. Kamuoyu devletin elindeki verileri tam bilmeyince konunun ciddiyetini kavramakta zorlanıyor. Durum oldukça ciddi.

Ciddi derken ne kastediyorsunuz? Yanlış anlamayın ama bir başkası da, “Yoooo… Her şey güllük gülistanlık.” diyebilir. Ortaya somut bir belge ya da veri, koyabiliyor musunuz?

Elbette somut veriler var ama bu verileri kamuoyunun sosyolojik&psikolojik dinamiklerini ve elbette zamanlamayı da gözeterek açıklamak uygun olur.

O zaman henüz kamuoyuna açıklamadığınız bazı hayati veriler var ve Başbakan Erdoğan da bu verilerin tamamını bildiği için, “Öğrenci Evleri” ile ilgili açıklamayı yaptı.

Bu yaklaşımınıza yanlış diyemem.

Yanlış olmadığına göre doğru. Peki, Sayın Vali, devleti&hükümeti adeta alarma geçiren bu veriler nedir? Kamuoyu bunları bilsin ki içi rahatlasın.

İfade etmeye çalıştığım gibi bu bilgilerin sosyolojik&psikolojik zamanlamasıyla alakalıdır bu sorunuzun yanıtı.

Takdir sizin ama sanki bu açıklamaları yapmanın zamanı gelmiş gibi. Toplumsal tereddüttü ortadan kaldırmak için ciddi olan durumu somut verilerle açıklar mısınız?

Sorunuza şöyle yanıt versem; 2260 okulumuzda her türlü dış tehditlere karşı öğrencilerimizi korumak için okullarımızı analiz ettik. Bay ve bayan sivil polisler görevlendirdik. Okul yetkililerimizde, hatta öğrencilerimizde bile sivil polislerin telefonları var.

Okul yetkililerinde olabilir ama öğrencilerde neden sivil polislerin telefonları var?

Öğrencilerimiz kötü niyetli insanların uyuşturucu tehdidi altında. Sıra dışı bir durumla karşılaştıklarında sivil polislerimize içinde bulundukları tehdidi hemen haber vermek için.

Öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları bu ağır tehdidin adı nedir Sayın Vali? Doğrusu ben hala devleti öğrencilerimizi korumak için alarma geçiren tehdidin somut verilerini öğrenemedim?

Bakın; Sayın Başbakanımızın “Öğrenci Evleri” ile ilgili açıklamasından kısa süre önce Ankara’da oldukça ciddi bir sıkıntıyı bertaraf ettik. Ankara’da öğrencilerimizin yoğun olarak kaldığı bölgede yaptığımız operasyonlarda 1,5 ton uyuşturucu ele geçirdik.

Uyuşturucu maalesef Dünya’nın olduğu gibi Türkiye’nin de problemi ama bulunan 1,5 ton uyuşturucu neyi ispatlıyor?

İşte meselenin özü tam da burada. Bu 1,5 ton uyuşturucu, yalnızca Ankara’da üniversite öğrencilerimize pazarlanmak üzere hazırlanmıştı.

Ankara’da Eryaman, Dikimevi, Cebeci, Balgat, Aydınlıkevler ve Kurtuluş öğrenci merkezleridir. Bu 1,5 ton uyuşturucu bu bölgelerde ikamet eden öğrencilerimiz için mi hazırlanmıştı?

Evet, maalesef durum bu kadar ciddi. İstihbarı bilgilerimiz ve suçluların ifadesiyle kesin olarak ortaya çıktı ki; bu 1,5 ton uyuşturucu öğrencilerimizi zehirlemek, sırf onlara yönelik pazarı zenginleştirmek için hazırlanmıştı.

O zaman bu fotoğraftan şunu çıkarabilir miyiz; Başbakan gençlerimize yönelik bu tuzağı biliyordu ve Türkiye’nin gündemine “Öğrenci Evleri” tartışmasını soktu.

Sayın Başbakanımıza elbette Türkiye’deki tüm verilerle birlikte bu bilgiler de arz ediliyor. Sayın Başbakanımızı harekete geçiren dinamikleri benim ifade etmem doğru olmaz ama böylesine ciddi bir tehdit karşısında Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı olarak gerekli görüş ve talimatları vermesi doğaldır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=