Lütfen bekleyin..

‘Psikopat’ polemiği giderek alevleniyor

10 Kasım 2013, 11:29

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’ın, eski 1. Ordu Komutanı Çetin Doğan hakkında sarf ettiği “Psikopatik eğilimlerine rağmen orgeneral olmasına izin verdim” sözlerine Doğan’ın avukatı Celal Ülgen’den sert tepki geldi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Ülgen, şunları söyledi: “Yalman Paşa’nın açıklamalarından o dönemde kimsenin  kimseye dost olmadıkları anlaşılmaktadır. TSK’nın bugün yaşadığı zafiyetin temelinde Bu komutanların görevde oldukları dönemin önemli rolü olduğu açık. Yalman Paşa bu konuları kitabında açıklayacağını söylüyor. Doğrusu neden kitap bekleniyor bunu çözmüş değilim. Çünkü bu açıklamaların ışığında bazı kesimler ’Gördünüz mü demek ki Balyoz doğruymuş’gibi sonuçlar çıkarıyor. Bu düşünce tarzı doğru değildir mantıklı da değildir. Çünkü Balyoz, Çarşaf, Suga ve diğer eylem planları sahte ve salt dijital veridir. Hiçbir biçimde ete kemiğe bürünmüş, ıslak imzalı bir belge çıkmamıştır sahte CD’lerin içinden. Bu kadar çok belge arasında ıslak imzalı tek bir evrakın bile çıkmaması nedeniyle Tertipçiler zorunlu olarak sahte belge üretme gereksinimini duymuşlardır. Balyoz baştan aşağı sahtedir. Sahte ve oligarşik güçlerin kurguladığı bir olaydır. Bu olaya Aytaç Yalmanın açıklamalarından teyit değil esaslı yadsımalar gelmektedir.

HALDEN ANLAMAK GEREK...

Avukat Ülgen şöyle devam etti: ” Yalman ’Beni bırakın sahtecilikleri yapanlarla uğraşın’demiyor mu? ’Bu CD’leri (Legal Plan Seminerinin CD’leri) 1. Ordu dışına kim çıkarmış bunları araştırın’diye önermiyor mu? Aytaç Paşa’nın yanlışı şurada; Şu anda o dönemdeki Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Halil Fırtına, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Özden Örnek Balyoz Davası’ndan, Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur ile Kurmay Başkanı İlker Başbuğ ise Ümraniye Davası’ndan dolayı tutuklular. Yani özgürlüklerinden yoksun durumdalar. Böyle durumlarda tutukluların hallerinden anlamak gerekir. Kişisel çelişkileri ya da geçmişteki olayları savunmasız kalmış, gadre (haksızlığa) uğramış insanların bu zor zamanlarında onlara zarar verircesine ortaya dökmemek gerekir. TSK içinde bir dönem yaşanmış huzursuzlukları darbe girişimine bağlamak, el yordamı ile çıkarsamalar yapmak, varsayımlar ileri sürerek  darbe kanıtlamaya çalışmak birbirleri için gereksinim olabilir.

İNSANLIĞA YAKIŞMAZ...

Celal Ülgen konuşmasını şöyle tamamladı: “Balyoz Davası’nda yaşanan hukuksuzluklar çerçevesinde kendisini sorumlu görenler vicdanlarını rahatlatmak  için bakın bu koşullarda elbette darbe planı da vardır diyebilirler. Ama Olmayan bir darbe girişimini var gibi göstermek ne dine ne ahlaka ve ne de insanlığa yakışır. Aytaç Yalman’ın kendisinin yaşadığı bazı olayları açıklama zamanlaması kötüdür. Oldukça kötü. Çünkü bu açıklamalardan kimin ve nasıl yararlanacağını da iyi bilerek bu zamanlama yapılmışsa bize insaf demekten başka ne kalır? Aytaç Paşa’nın iddialarından emre itaatsizlik gibi bir durum çıkıyor ki bu konuda İlker Başbuğ Paşa, Balyoz Davası’ndaki tanıklığında oldukça ayrıntılı bir biçimde emre itaatsizliğin de bulunmadığını belirtmişti. Şimdi onuda da hedef almak ya da hedef göstermek doğru değil etik de değil. Suçsuz ve günahsız insanların demir parmaklıklar arkasında kalmasının sorumlusu bu hukuksuzluklara neden olanlardan çok hukuksuzlukları gördüğü halde sessiz kalanlardır.”-YeniÇağ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=