Lütfen bekleyin..

MHP'den devlet nişanındaki T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki!

07 Kasım 2013, 18:08

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, devlet nişanının kaldırıması ile ilgili konuştu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP tanımını yaptı: İhanet!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, devlet nişanından "TC" ibaresi, Atatürk silueti ve SelçukluKartalının çıkarılmasıyla ilgili, "Bu ihanetin, doğrudan doğruya Türk milleti kimliğini silmeye yönelik başkaldırı olduğu gayet açık ve nettir. Cumhurbaşkanlığı forsunu da mı değiştireceksin?" ifadelerini kullandı.

 Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır'da dün "Ne Mutlu Türküm Diyene" tabelasının valilik tarafından kaldırıldığını anımsatarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terörörgütünün dayatmasına boyun eğdiğini öne sürdü.

 Türk milletine karşı saldırı ve düşmanlığın AK Parti eliyle devam ettiğini savunan Vural, Diyarbakırlıların telefon ve elektronik postalarla "Burası PKK'nın egemenliğine terk mi edildi. Devletim nerede?" diye sorduğunu söyledi. Vural, "Maalesef bugün, Türk milleti kimliğine ve vatandaşlığına karşı nefret suçu fütursuzca AKP'nin talikmatıyla devleti yönetenler tarafından işlenmektedir. AKP iktidarının, Başbakan Erdoğan'ın ve AKP il başkanı gibi çalışan bir kısım valilerin Türk düşmanlığı nereye kadar gidecektir?" şeklinde konuştu.

(ilgili haber için resme tıklayınız)

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/12024.jpg

 Devlet nişanından "TC" ibaresinin, Atatürk siluetinin kaldırıldığını da anlatan Vural, şunları söyledi:

 "Saldırı tarihimize, ortak kimliğimize, egemenliğimizedir. AKP, bu saldırıyı elinde bulundurduğu güçle dayatmakta ve devam ettirmektedir. Zihni işgal edilen zihniyet, devlet nişanından TC ifadesini, Atatürk siluetini, Selçuklu Kartalını çıkartıyor. Bu ihanetin, doğrudan doğruya Türk milleti kimliğini silmeye yönelik başkaldırı olduğu gayet açık ve nettir. Atatürk siluetini, TC ibaresini kaldırarak bu ülkeye vurulan Türk damgasını, bu ülkeyi kuran iradeyi, Atatürk'ün manevi şahsiyetini yok etmeyi düşünüyorsanız bunun ne kadar büyük yanılgı olduğunu göreceksiniz. Tarihten ders almamışsanız, tarihi tekerrür etmeye milletin gücü yetecektir. Ne Türk milletini necumhuriyeti ne de Mustafa Kemal Atatürk'ü bu milletin gözünden de gönlünden de düşüremeyeceksiniz. Devletin sırça köşklerinde oturanlar hangi projeyi planlarsa planlasın bumillet bunları yırtıp atacak kadar cesur, iradeli, onurludur.

 Cumhurbaşkanı Selçuklu Kartalını, TC ibaresini çıkartıyor. Ne yapacaksınız yani? Forsunuzdaki 16 Türk devletini mi çıkartacaksınız? Yüzlerce yılın birikimini, tarihteki Türk topluluklarını, Türk birliğini, Türkiye Cumhuriyetini temsil etmekte olan Cumhurbaşkanlığı forsunu da mı değiştireceksin? Demek niyet bu. Forsun iradesini ve ruhunu ortadan kaldıracak mısınız?"

 Oktay Vural, öğrenci evleriyle ilgili tartışmalara da değinerek, bunun sanal bir tartışma olduğunu söyledi. İktidarın çözüm üreteceğine toplumu tahrik ettiğini öne süren Vural, "Gezi Parkıekseninde, gençler üzerinde başlattığı derin operasyon devam ediyor" diye konuştu. Vural, iktidarın devletin imkanlarını kullanarak çözüm yolları araması ve yeni yurtlar yapması gerektiğini belirtti.

 Türkiye'de bugünkü üniversite kuşağının 18-24 yaş aralığında olduğunu ve 11 yıldır AK Parti iktidarı dönemini yaşadığını dile getiren Vural, "Bu tablo, sizin milli ve manevi değerleri yozlaştıran politikanızdan kaynaklanıyor. Şikayet ediyorsan bu tablo senin eserin" diye konuştu.

 Vural, tartışmanın milleti rencide ettiğini söyleyerek, MHP olarak kız ve erkek öğrencilerin bir arada yaşadığı iddiasının toplumun tamamına atfedilmesini doğru bulmadıklarını kaydetti.

 -"Çalışanların emeğini kaldıran girişime karşıyız"

  Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Vural, "Öğrenci evleri tartışılırken kıdem tazminatını kaldıracak tasarı hazırlandığı belirtiliyor. MHP olarak kıdem tazminatı konusundaki görüşünüznedir?" sorusu üzerine, çalışanların emeğini ortadan kaldıran hiçbir girişimin yanında olmalarının mümkün olmadığını ifade etti.

 Öğrenci evi tartışmalarını "Sis bombası tartışması olduğu açık çünkü kimse yolunu bulamıyor" şeklinde niteleyen Vural, "flu" bir ortam olduğunu söyledi.

 Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda uzlaşılan 60 maddenin yasalaşması konusunda AK Parti ile görüşen CHP'nin tüm partilerin mutabakatının aranması gerektiği görüşünü iletmesi hakkındakideğerlendirmesi sorulan Vural, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dört partinin uzlaşmasını temel aldığını anımsattı. Vural, "MHP olarak akdimize ve ahdimize uygun davranmaya devam edeceğiz. Uzlaşmacı tutumumuzu komisyonda devam ettirmeye kararlıyız. AKP'nin ve CHP'nin komisyonu dolanması doğru değildi" dedi.

Etiketler : oktay vural, tc, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=