Lütfen bekleyin..

Başbakan Erdoğan'ın Ahmet Kaya özlemi...

02 Kasım 2013, 23:19

Kaya'yı anlamak gerekiyormuş!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Erdoğan'ın "Vallahi Apo'yu özledik" diyenAhmet Kaya özlemi: "Ahmet Kaya'nın gurbette ölümünü hissetmeyenler bizi anlayamazlar"

"VALLAHİ APO'YU ÖZLEDİK" DİYEN AHMET KAYA'YA KÖŞK'TEN ÖDÜL - TIKLA İZLE

İşte Erdoğan'ın bugünkü konuşmasından şatır başları...

AKP rüzgarın önünde savrulan bir parti değildir. Çanakkale ruhunu özümsemiş, Çanakkale'de yazılan destanı kendisine yol haritası olarak belirlemiş bir partidir.

Yüreğinde gurbette okumak zorunda kalmış kızlarının sızısı olmayanlar, yüreğinde Ahmet Kaya'nın gurbette ölümünü hissetmeyenler, Cem Karaca'nın gurbette hüküm giymesi konusunda sızısı olmayanlar bizi anlayamazlar. Bize kimse millet, milliyet dersi vermesin. Önce bunu kendileri öğrensin. Birileri bizi anlamasa da milletimiz bizi çok iyi anladı ve anlıyor. Bu aziz millet memleketin başında nasıl bir idareci kadrosu görmek istiyorsa işte biz oyuz. Millete efendi olmaya gelmedik, biz hizmetkarız.

'MAKAMLAR GELİP GEÇİCİ'

Makamlar, mevkiler, rütbeler gelip geçici. Ezeli rütbe milletin gönlünde, Allah'ın nezdinde elde edilen rütbedir.

Nice nemrutlar, kudretli kumandanlar, firavunlar geldi geçti. İsimleri hatırlanmıyor. Başbakanlık, bakanlık, vekillik.. Bütün bu payeler unutulur gider.

Anadolu ve Trakya'nın tarihine ve şehirlerine bakın. O şehirlere hükmeden nice kişilerin hatırlanmadığını ama bir kaymakamın, bir belediye başkanının, o şehre hizmet vermiş bir kişinin unutulmadığını görürsünüz.

Devletler de gelip geçicidir. Nice devletler vardır. Kurulmuş dünyaya hükmetmiş. Ama gün gelmiş unutulmuş gitmiş.

Devlet unutulur ama millet yürüyüşüne devam eder.

Makamların insana ne kattığına kimse bakmaz. İnsanın makamlara ne kattığına bakarlar.

'BİZ BİR KADRO HAREKETİYİZ'

Bu hareketin lideri olarak sorumluluk önce bende ama biz bir kadro hareketiyiz. Dicle'nin kenarında bir koyunu kurt kapsa bunun vebali ne kadar benim üzerindeyse sizin de üzerinizdedir. Bacası tütmeyen hanenin derdi bizim derdimizdir. Bu kadro fedakarlık üzerine kurulmuş bir kadrodur. Şahsi çıkarlar çerçevesinde değil millet, ülke, insanlığın çıkarları doğrultusunda inşa edilmiş bir partidir.

'YERLEŞİK TEORİLERİ ALT ÜST ETTİK'

11 yılda Türkiye'nin yerleşik teorilerini alt üst ettik. Türkiye partisi olmadığını sınırlarını aşan bir dünya partisi haline gelmiş olduk. Uluslararası üniversitelerde hamdolsun partimiz hakkında tezlerin yazıldığını görüyoruz. AK Parti siyasetin teorisini de demokrasi tarinini de yeniden yazmış bir siyasi harekettir.

'HZ. ÖMER'İ ANLAMAYAN BİZİ ANLAYAMAZ'

"Yanlış yaptığımda beni uyarın" diyen Hz. Ömer'i anlayamanlar bizi anlayamazlar. "Yeter söz milletin" diyen Adnan Menderes'i anlayamayanlar bizi anlayamayanlar bizi anlayamazlar. Yüreğinde Ahmet Kaya'nın gurbette ölümünün acısını hissetmeyenler bizi anlayamazlar.

Tarihe silinmeyecek iz bırakacak olan eserdir, hizmettir. Bu hareketin lideri olarak elbette sorumluluk benim üzerinedir. Biz kadro hareketiyiz. Bacası tütmeyen hanenin derdi benim olduğu kadar sizin de derdidir.

AK Parti'de kardeş kavgası bekleyenler 11 yıl boşuna bekledi. Bundan sonra da boşuna bekleyecekler.

Biz işimizi belli çevrelerden aldığımız talimatla yürütmüyoruz. Kendi kararımızı kendimiz veriyoruz.

'PİJAMA DEĞİL KOT PANTOLON'

Bu gençlerimiz bu ülke sermayenin hükümet kurup hükümet indirdiğini acaba biliyor mu? Kot pantolonla Başbakan uğurlandığını biliyor mu? Sonra pijama değil kot pantolon giydim dedi. Dediğine saygı duyalım.

Bizim hakkıyla yerine getirdiğimiz vazifeyi on yıllar boyunca hükümetler niye yerine getirmedi? Osmanlı devletinde cumhuriyet tarihimizde de Marmaray rüyası gerçeğe dönüştürülememişti. Gençler acaba 'neden' diye soruyor mu?

Tüp geçit dedim de aklıma tüp kuyrukları geldi. Şimdi artık evlere tüp girmiyor.

Onlar onuncu yıl marşını söylerken biz Marmaray'ı hizmete sokuyor, yüzüncü yıl hedeflerinden bahsediyoruz. Bunlar onuncu yıl marşı söyledi. Peki ne yaptınız? Nereye kaç km raylı sistem döşediniz?

MARMARAY DUASI

Marmaray'ın dualarla açılmasını ellerin semaya açılmış olmasını birileri yadırgadı. Meclis dualarla açılmışken marmaray'ın dualarla açılması sizi neden rahatsız ediyor.

'İSTİKLAL MARŞI'NDA BİLE DUA VAR'

Bu ülkenin istiklal marşında bile dua vardır.Bunlar sadece 2 dörtlükten ibaret İstiklal Marşı var sanıyorlar. Marmaray'ın açılışında dua edilmesinden rahatsız olanlar bu ülkeyi tanımadıkları kadar İstiklal Marşı'nı da bilmiyor.

Kendinizi cumhuriyetin yegane sahibi olarak görürseniz oradan demokratik kültür hasıl olmaz. Eğer kendinizi herkesten üstün görüyor, yaşama tarzınızı başkalarına dayatıyorsanız uzlaşma olmaz. Azınlığın çoğunluğa baskı uygulaması yeni Türkiye'de yer bulamayacak.

Etiketler : ahmet kaya, erdoğan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=