Lütfen bekleyin..

Karargâh bütün Avrupa'ya yayılmış

18 Ekim 2013, 13:36

Sabah Devrimci Karargâh örgütünün Serdar Kaya dışındaki yöneticilerini de buldu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek,muhabir İbrahim Evrim Ayral ve Foto Muhabiri Serkan Bayraktar'ın nefes kesen takibinin ikinci bölümü bugün yayımlandı.

Sabah Gazetesi Özel İstihbarat Bölümü Devrimci Karargâh örgütünün Serdar Kaya dışındaki yöneticilerini de buldu. Bütün kadrolarıyla Avrupa'ya yayılmış olan örgütün hemen her önemli Avrupa kentinde bir üssü var.

Sabah, aralıklarla toplam iki yıl süren uzun soluklu bir haber-araştırma süreci sonunda Devrimci Karargâh örgütünün Serdar Kaya dışındaki yöneticilerini de buldu.

Örgütün, Kaya'dan sonra en önemli yöneticisi olan askeri kanat sorumlusu Şemdin Şimşir'i İsviçre'de bulup görüntüledik. Devrimci Karargâh'ın bir diğer önemli yöneticisi finansör Hakan Etyemez'i de örgütün ana karargâhının bulunduğu Nürnberg'de fotoğrafladık. Etyemez bugüne kadar hiç görüntülenmemişti.

DPD adlı kargo firmasının Nürnberg bayiliğini yapan Etyemez'in B.E. Transport adlı bir şirketi bulunuyor. Alman polisinin, Türklere ait pek çok işyerine mali baskı yaptığı halde B.E. Transport'u mali denetime tabi tutmadığı öğrenildi. Hakan Etyemez, örgütün Nürnberg'deki merkezinde diğer Devrimci Karargâh üyeleriyle toplantılar yapıyor.

ADI MİT RAPORUNDA

Sabah Özel İstihbarat Bölümü, Serdar Kaya'yı, Nürnberg'den Berlin'e geldikten sonra sabah eşi Rabia Şen Süer Kaya ile birlikte kahvaltıya giderken görüntülemişti. Berlin'de Serdar Kaya ile birlikte görüntülenen Rabia Şen Süer Kaya da Devrimci Karargâh üyesi olarak biliniyor. Rabia Şen Süer Kaya, 24 Nisan 2010 tarihinde örgütün etkin olduğu şehirlerden Zürih'te yapılan "Orhan'lardan Mahir'lere kavga sürüyor" konulu anma etkinliğinde Devrimci Karargâh standını temsil etmiş. Rabia Şen Süer Kaya'nın da adının yer aldığı MİT raporuna göre Devrimci Karargâh örgütünde etkin görevlerde olan isimler şunlar:

BAHİS VE UYUŞTURUCU BAĞLANTISI

Şemdin Şimşir, Hakan Etyemez, Mehmet Güneş, Bülent Parmaksız, Hakan Soytemiz, Eser Sandıkçı, Emrol Pamuk, Mustafa Süleyman, Kudret Köksal, İbrahim Halit Elçi, Aynur Boyraz, Orhan Yılmazkaya, Cemal Bozkurt, Fatih Aydın, Özgür Dinçer, Murad Akıncılar, Kamil Cem Özatalay, Cenk Murat Ağcabay, Oğuzhan Kayserilioğlu, Semih Aydın, Tuncay Yılmaz, Süleyman Baş, Eyüp Çelik, Mehmet Şamir Altan, Mehmet Bülent Özbek, Mehmet Ali Özdemir, Emir Yusuf Emirmahmudoğlu, Gürbüz Güneş, Cevat Dökmeci, Günay Kubilay, Salih Mahir Aydın, Nail Arıkan, Özcan Kılıç, Ulaş Erdoğan, Osman Baha Okar, Önder Sönmez, Özgür Aytulum, Rauf Demir, Okan Duman, Bayram Akdoğdu, Benay Can, Vedat Yılmaz ve Volkan Karakuş. Raporda DK'nın solda birlik çalışmaları için faaliyet gösterdiği de belirtiliyor. Raporda ayrıca Hakan Etyemez'in örgütün finansörlerinden olduğu bilgisine de yer veriliyor. MİT'in tespitlerine göre örgütün askeri kanat sorumlusu Şemdin Şimşir de, İsviçre'de bahis işletmeciliği ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan çevrelerle ilişkili ve bu çevrelerden örgüte finans sağlıyor.

PSİKOLOJİK SORUNLARI OLAN ÖRGÜTÇÜ

Berlin'de görüntülenen Devrimci Karargâh'ın lideri Serdar Kaya'dan sonra en önemli ismi askeri kanat sorumlusu Şemdin Şimşir. Dev-Sol kökenli Şimşir'in kod adı Faruk. Şimşir Erzincan Refahiyeli. İlkokul mezunu olan Şimşir'in Uzakdoğu sporlarıyla ilgilendiği, iyi silah kullandığı ve bu yüzden askeri kanat sorumluluğuna getirildiği belirtiliyor.
TEDAVİ GÖRMÜŞ

İstihbarat birimlerinin tespitlerine göre Şimşir, uyku bozukluğu, bayılma, karanlıktan korkma, asabiyet gibi şikâyetlerle tedavi merkezine başvurmuş. Bir başka deyişle Şimşir'in psikolojik sorunları var. Şimşir'in, örgütte Anıt Baba, Suat Bozkuş, Mehmet Şamil Altan, Cenk Murat Ağcabay, Süleyman Baş, Mehmet Güneş, Kamil Cem Özatalay, Özgür Tüzün, Bülent Parmaksız, Okan Duman, Bayram Akdoğdu, Emir Yusuf Emirmahmudoğlu, Eyüp Çelik, Mehmet Ali Bozdemir ve Raif Demir ile doğrudan bağlantısı bulunuyor.

DK SURİYE'DE BÜRO AÇMA YI PLANLAM IŞ

Edindiğimiz bilgilere göre Avrupa'daki örgütsel toplantılar Almanya'dan Serdar Kaya ve İsviçre'den Şemdin Şimşir'in de aralarına bulunduğu 6-7 kişilik üst yönetim kademesi tarafından gerçekleştiriliyor. Bir başka ilginç bilgi ise Sabah'ın bulup görüntülediği Serdar Kaya'nın Suriye'de sivillere yönelik Şebiha katliamlarıyla gündeme gelen THKP-C Acilciler Örgütü'nün Lideri Mihraç Ural'la irtibatlı olması. Hatta Kaya, Suriye'de bir DK ofisi bile açmayı planlamış. MİT'e göre örgütün Almanya, İsviçre, Hollanda, Fransa,

Rusya kadrosundakiler şöyle;
Almanya kadrosunda Serdar Kaya, Rabia Şen Süer Kaya, Hakan Etyemez, Cevat Dökmeci, Mehmet Ali Bozdemir.
İsviçre kadrosunda Şemdin Şimşir, Eyüp Çelik, Suphi Ağaçkesen, Nevzat Coşkun, Mehmet Akyol, Pakize Keleş, Cenk Murat Ağcabay, Rauf Demir, Şükrü Bozkurt, Süleyman Baş.
Hollanda kadrosunda Emir Yusuf Emirmahmudoğlu, Suat Bozkuş, Salih Mahir Aydın.
Fransa kadrosunda Gürbüz Güneş; Rusya kadrosunda ise Anıt Baba


http://www.haberfedai.com/upload/dosya/10833.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TSK içinde 3 bin kişilik bir yapıyı ..
Eski MHP Milletvekili, emekli büyükelçi Deniz Bölükbaşı, tedavi gördüğü has..
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=