Lütfen bekleyin..

İstaihbarat'taki seks oyunları!

08 Ekim 2013, 15:20

İran'ın kadın cazibesini kullanarak istihbari operasyonda MOSSAD'ı solladığına dikkat çeken Gültekin Avcı, MUT'a ile bunu çok daha rahat yaptıklarına dikkat çekiyor

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

* Kadın cazibesine dayalı istihbari operasyonların şövalyesi MOSSAD iken, bugünün VEVAK'ı bal tuzakları konusunda MOSSAD'ı büyük ölçüde geride bıraktı.

* Pasdaran ve Savama tarafından sevk ve idare edilen, özellikle Türkiye'de yoğun faaliyet gösteren Basij kadınları, bal tuzağında MOSSAD kadınlarını unutturdu.

* Acem yetkilileri misafirlerine mut'a namıyla kadın ayarlarken bunları kuşkusuz misafire haz ikramkârlığıyla yapmıyorlar.

* Acem istihbaratınca kayda alınan tüm mut'a eylemleri, zamanı ve yeri geldiğinde kullanılmak üzere Pasdaran arşivlerinde yerini alıyor.

Bugün Yazarı Gültekin Avcı, dün ve bugünkü yazısında İstihbarattaki MUT'a operasyonlarına dikkat çekti. Avcı, İran istihbaratının MUT'a ile istihbaratta kadın cazibesini en iyi kullanan İsrail gizli servisi MOSSAD'ı bile geride bıraktığını kaydeti.

İşte Gülteki Avcı'nın analizi;

Şeytanın bir yüzü İsrail'se diğer yüzü İran'dır.

Ne ilginç bir menfaat kesişmesidir ki, Ortadoğu'da Şii-Sünni polarizasyonunun yükselmesi en çok ikisinin işine yarıyor.

İran, mezhepsel gerilimin tırmanmasıyla Şii jeopolitiğinde aktif taşların ve dekorların kımıldatılamayacak şekilde yerine oturmasını sağlıyor.

İsrail ise, etrafındaki İslam ülkelerinin Şii-Sünni gerginliğiyle birbirini operasyon hedefi haline getirdiğini görerek huzur duyuyor.

Şii-Sünni gerilimi, İsrail ve İran'a kazandırırken, Türkiye'ye kaybettiriyor.

Bu kaygan zeminde operasyonel istihbarat, Türkiye'nin ve bölgenin kaderinde belirleyici parametrelerin başında geliyor.

MUT'A İLE MOSSAD'I BİLE SOLLADI

Kadın cazibesine dayalı istihbari operasyonların şövalyesi MOSSAD iken, bugünün VEVAK'ı bal tuzakları konusunda MOSSAD'ı büyük ölçüde geride bıraktı.

MOSSAD'ı bile rahatsız edecek ölçüde...

Pasdaran ve Savama tarafından sevk ve idare edilen, özellikle Türkiye'de yoğun faaliyet gösteren Basij kadınları, bal tuzağında MOSSAD kadınlarını unutturdu.

MUT'A DA ŞAHİDE GEREK YOK

Bir "İslam ülkesi" olan İran, istihbarat namına İslam hukukunca zina kabul edilen bir eyleme nasıl göz yumabiliyor?

MUT'A NİKAHIYLA

Bilineceği üzere mut'a nikâhı, bir erkeğin, rızası olan bir kadınla, bir ücret karşılığında, belirli bir süreliğine evlenmesidir.

İran'da egemen Şia itikadında mut'a nikâhının gerçekleşmesi için her iki tarafın rızası, ücret ve sürenin belirlenmiş olması gerekli ve yeterlidir.

Şahide bile gerek yoktur.

WİKİLEAKS'TE MUT'A NİKAHI

Şii jeopolitiğinin etkili kılınmasında en önemli enstrümanlardan biri olan mut'a nikâhı, Wikileaks'e de konu oldu.

Wikileaks belgelerine göre de, İran mut'a nikâhını diplomatik amaçlı kullanıyordu.

Aralık 2010'da Wikileaks tarafından ifşa edilen Bağdat ABD Büyükelçiliği'nin diplomatik belgelerinde, "İran'ın mut'a'yı yaygınlaştırmaya çalıştığı, Irak'taki etkisini güçlendirme gayesiyle Arap aşiret şeyhlerine mut'a'yla kadın temin ettiği" yönünde önemli bilgiler vardı.

Yine Wikileaks'ce yayınlanan ABD Bağdat Büyükelçiliği'nin diplomatik belgelerinde İran'la ilgili önemli bir detay daha vardı:

İran'ı ziyaret eden Iraklı aşiret liderlerinden biri şöyle diyor: "İran'ı ilk ziyaretimizin ardından bu ülkeyi ziyaret eden tüm aşiret önderlerinin mut'a'dan istifade ettiklerinin farkına vardım!"

MUT'A'NIN KEYFİNİ ÇIKARIYORDUK

Wikileaks'e göre aşiret lideri şu çarpıcı ifadeleri de ekliyor:

"İran'a her gittiğimde akrabalarımıza tedavi için oraya gittiğimizi söylüyorduk. İran'da bizler İranlı yetkililerin sağladığı imkânları kullanıyor, mut'a'nın keyfini çıkarıyorduk."

Nitekim Kuwait Times'a göre, Beşşar Esed'in danışmanı Buseyna Şaban, 23 Aralık 2011'de yaptığı basın açıklamasında, ellerinde Körfez ülkeleri liderlerinin seks kasetlerinin bulunduğunu belirterek, bunları internet sitelerinde yayınlayabileceklerini söylemişti.

Pasdaran arşivlerinde yer alıyor

Şaban, 'kasetleri internet sitelerinde yayınladıktan sonra Arap yetkililer elimizdeki kozları görecek' demeyi de ihmal etmedi.

Bu açıklamadan sonra Körfez ülkelerinin Beşşar Esed'e olan baskılarındaki azalma dikkate şayandır.

Acem yetkilileri misafirlerine mut'a namıyla kadın ayarlarken bunları kuşkusuz misafire haz ikramkârlığıyla yapmıyorlar.

Acem istihbaratınca kayda alınan tüm mut'a eylemleri, zamanı ve yeri geldiğinde kullanılmak üzere Pasdaran arşivlerinde yerini alıyor.

Nikâh anlayışı bu noktada olduktan sonra, Acemler'in espiyonajda kadın kullanması ve sonuç alması çok daha kolay ve etkilidir.

Etiketler : iran, seks
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=