Lütfen bekleyin..

Erdoğan'dan aynı boş laflar...

08 Ekim 2013, 13:21

Yine Cumhuriyet'le kendi iktidarını kıyasladı...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan TBMM'deki grup toplantısında konuştu...

Artık Türk Milleti'nin bıktığı "Bizim iktidarımızda..." şeklinde başlayan ve iktidarının icraatlarını anlatmakla devam eden uzun cümleleri kurdu...

Haber Fedai olarak okuyucumuza önerimiz; sitemizin üst kısmında yer alan hava durumuna bakması...

Nitekim günlük yaşantısı için hava durumu Erdoğan'ın bu boş sözlerinden çok daha kıymetli!...

"Ya bu adam ne dedi?" diyen varsa...

İşte Erdoğan'ın açıklamaları:

12 yılı aşkın bir süredir milletimizin sorunlarına cevap verebilmek için canla başla uğraş vermekteyiz. 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra Ak Parti Grubu ile kesintisiz bir istikamet doğrultusunda Türkiye için çözümler oluşturduk. Türkiye'nin ufkunu genişlettik. Ak Parti'nin Meclis'te çoğunluğu sağlamayasoıyla birlikte çok önemli istifkrarlı bir şekilde Türkiye'yi çözümlerle buluşturduk. Türkiye'nin vizyonunu büyüttük.

DÜN DÜNDE KALDI CANCAĞIZIM

14 Ağustos 2001'den bu yana Ak Parti'nin ilkeleri doğrultusunda hizmet etmiş ve hizmetlerini sürdüren tüm vekillerimize de teşekkür ediyorum. Dördüncü yasama yılının ilk grup toplantısında şunu özellikle ifade etmek istiyorum. Bugün yeni bir gündür. Bugün yeni bir başlangıçtır. Hz. Mevlana'nın dediği gibi "Dün dünde kaldı cancağızım. Bugün yeni şeyler söylemek lazım." Evet dün dünde kaldı. Elbette dünü hatırlayacak ve ibret alacak, geçmişten dersler çıkaracağız. Her zaman olduğu gibi gözümüzü istikbale dikecek, ufuklara dikecek, gelecek için çalışmaya devam edeceğiz.

HAYAL BİLE EDİLEMEYENLERİ YAPTIK

Ne oldu bize ki 11 yıl boyunca, ülkemiz için yaptığımız hizmetleri artık öyle bir çırpıda sayıp dökemiyoruz. Ekonomiden demokrasiye içten dış politikaya, emniyetten adalete sağlığa, enerjiden tarıma kadar ülkemizi ilgilendiren her alanda çok önemli hizmetler verdik. Allah'a hamdolsun 81 vilayetimizde her ilçemizde köylerde yaylalarda mezralarda eserlerimiz var. 10 yıllardır çözülemeyen sorunlara ortak çözümler bulduk. Nice meseleyi Türkiye'nin gündemine taşıyıp çözüyoruz. Hayal bile edilemeyenleri yaptık. Hayalleri hedef haline getirip hedefleri tutturduk. Ekonomiyi 3 kattan fazla büyüttük: Demokrasiyi zincirlerinden kurtardık.

HER ZAMAN İLERİYE BAKTIK

Dış politikamızı etkin ön alan belirleyici bir konuma yükselttik. Gelişmiş ülkelerde ne varsa aynısını hatta daha fazlasını milletimize ulaştırmanın kararlı mücadelesini verdik. Biz geçmişin gururuyla ezilenlerden, yaptıklarını yeterli görüp mevcut ile iktifa edenlerden asla olmayacağız. Her zaman ileriye baktık bugün de ileriye bakıyoruz. Her yeni günü yeni bir başlangıç olarak görüyoruz. Terü taze bir enerjiyle yol alıyoruz. Önceki hafta Kırşehir'de Ahilik haftası törenleriyle birlikte son derece anlamlı bir anma töreni gerçekleştirdik. 21. Yüzyılın Yunus Emre'si olan Neşet Ertaşı hem kabri başında hem anma merasiminde yad ettik.

BİZ ÇIKAR İÇİN BİR ARAYA GELMEDİK

Ülke aşkıyla millet aşkıyla insanlık aşkıyla eser ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. On yıllardır siyasetin içindeyiz. Bizi on yıllardır takip eden, ama anlamakta analiz etmekte zorlananlar var. Bizi öylesine bir hareket olarak gören sürekli de yanılanlar var. Bu davayı başka davalarla karıştırıp farklı beklentilere giren, sürekli hayal kırıklığına uğrayanlar var. Biz önce milletin sonra vicdanının sesine kulak verip öyle yürüyen bir partiyiz. Bizi bir araya getiren çıkar dedikleri değildir. Bizi bir araya getiren ortak hırslar değildir. Biz tesadüfen bir araya gelmiş öylesine toplanmış bir topluluk değiliz. Biz ortak hedef ve idealleri olan adeta feleğin çemberinden geçerek aynı acıları yaşayarak bugünlere ulaşmış yani kader ortaklığı yapmış bir kadroyuz. Böyle bir kadro içinde birbirine çelme takmak, kuyusunu kazmak, birbirinin başarısızlığından medet ummak asla olamaz. Biz en başından beri biriz ve beraberiz. Biz dedikodulara sanal tartışmalara değil önce milletin sesine sonra vicdanımızın sesine kulak vereceğiz.

BU KADRONUN İÇİNDE BEN OLAMAZ

Bu kadronun içinde Ben olamaz. Bu kadronun içinde Biz var... Bize bakacağız. Bugüne kadar kendi gündemimizi hep kendimiz belirledik. Bize dışardan gündem dayatılmasına izin vermedik. Ne yaptığımızdan daha ziyade önemli olan ne yapacağımızdır. Millet bizden ne yaptığımızdan daha çok ne yapacağımızı duymak istiyor. Bugünlere ne yaptığımızı anlatarak değil ne yapacağımızı anlatarak geldik. Yaptıklarımız hep yapacaklarımızın teminatıydı.

HESABINI ALLAH'A VERECEKLER BİR ŞEYDEN KORKMAZ

Yaptıklarımızı yeterli görmeyip daha büyük hedefler belirlediğimiz o hedeflere koşturduğumuz için buradayız. Aşk ile çalışmaya devam edeceğiz. Bizi milletten uzaklaştıracak her girişimden her senaryodan uzak duracağız. Ümitsizliğe asla prim vermeyeceğiz. Bu dava adeta iğneyle kuyu kazılarak bugünlere gelmiştir. Bu davanın hamurunda, nice gönül insanının alınteri vardır. Herkesin sustuğu susturulduğu herkesin sindirildiği dönemlerde bulabildiği en küçük hareket alanını değerlendiren susmadan davasının mücadelesini veren insanlar bu davayı bugünlere taşıdı. Hesabını Allah'a verecek olanlar hiçbir şeyden korkmazlar.

YAPACAĞIMIZ DAHA ÇOK İŞ VAR

Ölümden ölüm tehditlerinden baskında zulümden asla çekinmezler asla geri adım atmazlar. Siz iyi olduğunuz sürece mutlaka kötüler olacak sizi engellemeye çalışacak. Diklenmeyeceğiz fakat dik duracağız. Dava taşını gediğine koyana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Onların bir tuzağı varsa, Allah'ın da milletin de bir tuzağı var. O tezgahların hepsi yerle yeksan olur. Böyle bir dayanışma ve azimle yolumuza devam edeceğiz. Yapacağımız daha çok iş var.

MUHALEFETİN ADINI AĞZIMA ALMAYACAĞIM

Gönül isterdi ki bizim paylaştığımız aşkı muhalefet de paylaşsın. Muhalefet ne yazık ki statüko kalesine sımsıkı sarılmayı tercih etmiştir. Türkiye ne yazık ki muhalefet sorununu aşamamaktadır. Söylemlerini dahi değiştirmemişlerdir. Muhalefet kendisini yenileme yeni şartlara uyum sağlama gereğini hiçbir zaman hissetmedi. Bundan sonra muhalefet genel başkanlarının adını ağzıma almayacağım demiştim ve almayacağım da... Bunu arkadaşlarıma havale ediyorum.

BÖYLE BİR MUHALEFET TÜRKİYE İÇİN TALİHSİZLİKTİR

Bizim meselemiz zihniyetlerdir. 11 yıl boyunca Ak Parti'ye hangi çamuru atmak istedilerse hep ellerine yüzlerine bulaştı. O iftira döndü onları vurdu. Millete söyledikleri tüm yalanlar millet tarafından reddedildi: Muhalefet hatalarından ders çıkarmak yerine yanlışta ısrara devam etti. Böyle bir muhalefet Ak Parti için talih olsa da Türkiye için talihsizliktir. Türkiye vesayetten kurtulurken, muhalefet kendisini bağımlı hale getiren vesayetten kurtulamamış. Zincirlerini koparıp atamamıştır. Vesayetin gölgesinde siyaset yapılamaz. Özgür demokratik katılımcı çözüm üreten siyaset yapılamaz. Korkuların egemen olduğu partilerde siyaset üretilemez. Siyaset sandık sonuçlarına saygı duymakla, demokrasiye saygı duymaktadır. Çetelerin terör örgütlerinin sokak eylemlerinin vesayetinde onların boyunduruğu altında sağlıklı bir siyaset yapılamaz hatta hiç yapılamaz. Biz buna rağmen Türkiye'yi hızla büyütmeye devam edeceğiz.

O SEVİYEYE DÜŞMEYECEĞİZ

Her ortamda gerilim siyasetine başvuracak muhalefet karşısında her zaman olduğu gibi sağduyulu davranacağız. Tahriklere gelmeyeceğiz. O seviyeye düşmeyeceğiz. Buradan nemalanmak isteyen muhalefete bu kozu vermeyeceğiz. Biz 76 milyonun hükümetiyiz. Ak Parti 76 milyonun tamamına aynı nazarla bakar. Tamamına aynı gönül diliyle konuşan Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklayan bir partidir. Muhalefetin kutuplaştırma siyasetine karşı kucaklayıcı olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar ne yaptıysak Türkiye için yaptık. Hangi adımı attıysak Türkiye'nin normalleşmesi için yaptık. Belli kesimlere imtiyaz için değil tam tersine imtiyazları alan Türkiye'yi normalleştiren reformlar yaptık.

 

Etiketler : erdoğan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=