Lütfen bekleyin..

Pakete cevap MHP mitingi!

03 Ekim 2013, 10:20

MHP’li Semih Yalçın “Mitingde havaya kalkan eller, demokrasiyi paketleyip bölücü terör örgütüne peşkeş çekmeye çalışan iktidarın yüzüne tokat gibi inecektir” dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, 5 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek Demokrasi Mitingi’nin ’demokratikleşme paketi’nin açıklanmasının ardından düzenlenmesinin anlamlı olduğunu söyledi.

Yalçın, yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki 11 yıldır, Cumhuriyet’in yönetim anlayışını ortaya koyan demokratik sistemden adım adım geriye dönüş çabasındaki bir siyasi parti iktidardadır” derken AKP iktidarının icraatının, suyun akışına bent vurmak üzerine yapılandığını belirtti. 

AKP  iktidarının demokrasiyi yavaş yavaş paketleyip rafa kaldırdığını, rejimi vesayete, yasaklara ve dayatmalara teslim ettiğini savunan Yalçın, “Şu anda ülkede otokrasi hakimdir. Bunun daha ileri safhası da krallık veyahut dikta rejimidir. Yüzyılların birikimi ve tecrübesinin ürünü olan çoğulcu demokrasinin ayaklarına prangalar vurulmuştur” dedi.

TAYYİBİZM İLLETİ...

Yalçın, “Demokrasinin yerleşebilmesi için gereken siyasî kültür gelişme çağındayken, AKP iktidarının açılım darbeleriyle zayıf düşürülmüştür. Zıtlaşma, kutuplaşma, siyasi açgözlülük, sonradan görmelik ve ihtirastan beslenen bu iktidar, anti demokratlar güruhu üretmiştir. ‘Kendi gitti, adı kaldı yadigâr’ misali, çağdaş Türk demokrasisi gitmiş, yerini Tayyibizm illeti almıştır. Demokrasi; insan hakları ve hukukun üstünlüğü gibi kavramlar kullanılarak politika dilinde yalan, devlet kurumlarında da hizmet diye talan üreten bir ikiyüzlülük ve sahteciliğe tahavvül etmiştir. Tek parti sultası altındaki TBMM’de ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ düsturunun yerini millî iradeyi istismar eden ‘Egemenlik iktidarındır’ anlayışı almıştır” ifadelerini kullandı.

ANLAMLI TESADÜF..

Semih Yalçın sözlerini şöyle sürdürdü: “5 Ekim’de İstanbul’da partimizce düzenlenecek Demokrasi Mitinginin, sözde Demokratikleşme Paketi’nin Başbakan Erdoğan tarafından açıklanmasından sonraya tesadüf etmesi anlamlıdır. Mitingde havaya kalkan eller, demokrasiyi paketleyip bölücü terör örgütüne peşkeş çekmeye çalışan iktidarın yüzüne tokat gibi inecektir. İradesini lider ve parti sultasına dönüştüren AKP iktidarına karşı milletimiz, demokratik parlamenter sistemi yaşatma azmini MHP saflarında duyuracaktır. İstanbul’daki Demokrasi Mitinginde, Milliyetçi-Ülkücü Hareket, demokrasimizi ayakta tutan üniter yapının milletimizin de varlık sebebi olduğunu ve bundan asla taviz verilmeyeceğini haykıracaktır.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=