Lütfen bekleyin..

Hülya Avşar Erdoğan'la görüştü: Beni orada anlayamazlar

13 Haziran 2013, 17:21

Hülya Avşar, Gezi Parkı'na sanatçıların gitmesine karşı olduğunu ifade ederek, "Oraya gidersem beni anlayabileceklerini düşünmüyor." dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Hülya Avşar ile Başbakanlık Resmi Konut'ta görüştü.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Hülya Avşar ile Başbakanlık Resmi Konut'ta görüştü. Hülya Avşar görüşmenin ardından bir açıklama yaptı. Avşar '24 saat içinde Gezi Parkı boşaltılmazsa müdahale olacak izlenimi aldım' şeklinde konuştu.

VALİ'YE GÖRE DURUM FARKLI

Avşar'ın bu sözlerini İstanbul Valisi dakikalar sonra canlı yayında böyle bir iradenin olmadığını kaydetti. Mutlu, 'Bu Hülya Hanım'ın hissiyatı alınmış böyle bir karar yok. Eğer niyetimiz olsaydı dün akşam gerçekleştirirdik.' diye konuştu.

MÜDAHALE YOK AMA OLMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ

Taksim'de polsin söz verilmesine rağmen Gezi Parkı'na girdiğini iddialarını yalanlayan İstanbul Valisi, 'Bugün o masum gençler arasında marjinal gruplar var. 24 saat içinde bir müdahalenin söz konusu olmadığı gibi bu oraya hiç müdahale olmayacağı anlamına gelmemektedir' dedi.

***

 Başbakanlık Konutu çıkışında Hülya Avşar bir açıklama yaptı:

"Başbakan gerçekten dinledi beni, bir takım grupların Gezi Parkı'ndan ayrılması ve duygusal bir bağın olması gerekiyor. Dışardan göründüğü gibi katı biri değil. Gençlerin de kendilerini ifade edebilecekleri bir ortam yok. Başbakan ile konuşabilecek bir liderin olması gerekiyor. Gençlerle Başbakan'ın arasına giren insanlara uymamak gerekiyor. Bir grup oluşturarak Başbakan ile görüşmek gerekiyor. Gezi Parkı'na gitmek istemiyorum, beni anlayacaklarını düşünüyorum. Başbakan, kendisini bilenler bir çekilsin, bizi yoran üzen kişileri bir görelim diyor Gezi'de. Başbakan'dan maalesef 'müdahale' izlenimi aldım. Gezi Parkı'na giden sanatçılar Başbakan'dan korkmasın. Onlara sinirli olmadığını söyledi. Herkes birbirinden korkmasa daha iyi olacak. Başbakanımız "Gezi" ile yüzyüze görüşmesi sağlanmalı. Çok güzel şeyler olacağına kesinlikle inanıyorum. Arada provokatörler olmazsa eğer."

İşte Avşar'ın açıklamasından satır başları...

KİMSEYİ TEMSİLEN BURADA DEĞİLİM

Gezi'de Başbakan Erdoğan'la görüşecek liderin olmaması. Öğrencilerin ve gençlerin hepsine hak veriyor sevgi besliyor ama onları bazı şeylerde anlamakta zorlandığını söyledi. Burada yorum yaparak yanlış bir şey söylemek istemiyorum. Her iki tarafta da önyagı sözkonusu. Kutuplaşmada kimsenin kazanamayacağını biliyor. Haksız hiç kimse yok fakat her iki tarafı da kullanan bir grup var diye düşünülüyor. Ben kimseyi temsilen burada değilim, bireysel bir çabayla buradayım.

DIŞARIDAN GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ KATI BİR İNSAN DEĞİL

Ben kendi kızımla ilgili ilişkiler üzerinden yola çıktım. Size bir anne olarak gördüklerimi yaşadıklarımı anlatmak için geldim. Başarılı ailelerde anne yapar çocuk bozar baba da görmezden gelir. Beni dikkatle dinledi. Bazı grupların ayrılması ve gençlerle temas içerisine girmek çabasında. Dışarıdan göründüğü gibi katı bir insan değil. Gençlerin demokrasi aradıklarını ve hepimizin bunun çabasında olduğunu söyledim. Başbakanla konuşacak bir liderlerinin olması gerekli.

GEZİ PARKI'NA GİTMEK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ...

Ben bu ülkede doğdum bu ülkede büyüdüm, bu ülkede ünlü oldum. Senin ne işin var orada diyenler de var ama halkın nabzını tuttuğumuz için bugün buradayız. Gençlerle başbakanımız arasına giren insanlara uymamak gerek. Gençlerin bir liderinin olması şart. Sanırım böyle bir şey olacak mı? Ben Gezi Parkı'na gitmek istemiyorum çünkü beni konuşturmayacaklar. Ama derlerse ki gel Başbakan'la konuştun bize de anlat. Herkesin işine gücüne, bu güzel ülkeye ömüre yazık.

'24 SAAT İÇİNDE MÜDAHALE İZLENİMİ ALDIM'

Başbakan'la konuşmamda maalesef 24 saat içinde bir müdahale izlenimi aldım. Galiba Vali Bey bugün Gezi Parkı'ndakilerle görüşecek. Başbakan'a bekleyemez misiniz dedim. O da bazı örnekler verdi. Onları burada söylemek istemiyorum.

Üçüncü şahısların girdiği her yerde zarar var. Referandumun yapılacağını belirtiyorlar. kimse bana mahalle baskısı falan yapamaz. Herkes birbirinden korkuyor. Hiç bir yerden baskı görmedim tehdit almadım. 

Başbakana sordum, kızgın mısınız diye. Hayır dedi, herkes kendi demokratik haklarını sonuna kadar kullanabilir dedi. 

Şu anda vicdanım çok rahat. Çocuğum için yaptım tüm bunları. Zehra 15 yaşında bir çocuk. Zaten başını kaldıramıyor. Ben buradan son derece umutla ayrılıyorum. Başbakanımız bana bir animasyon izletti. Gerçekten çok güzel bir proje. 

ERDOĞAN RANDEVU TALEBİNİ KABUL ETMİŞTİ 

Hülya Avşar, 7 Haziran'da Başbakan Erdoğan ile görüşmek istediğini ve randevu talep ettiğini açıklamıştı. Bu istek üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, randevu talebini kabul etmişti.

Ünlü sanatçı görüşmeden önce Twitter sayfasında "Toplumsal barışa katkı sağlamak adına bireysel sorumluluğumu alarak tarafsız bir şekilde Başbakan ile görüşeceğim" notunu düşmüştü.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1740 gün önce
RTE yalanlarını halka inandırmak için Hülya avşardan yardım isteyecek kadar düşmüştür. eğer ülke sorunların çözümüne Hülya avşarın katkı sağlayacağına düşünenleri şunu söylerim.Binlerce genel ev kadınları var onlarda katkı sağlar bu çözüme onlarıda RTE nin yanına gönderin
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=