Lütfen bekleyin..

Bahçeli'den 'demokrasi paketi'ne ilk tepki!

01 Ekim 2013, 11:55

"Paketi İmralı canisi ile hazırlamış"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Bahçeli'den Erdoğan'a ilginç gönderme: Yine bizi haksız çıkarmadı!

"ALLAH NAZARDAN SAKLASIN"

Bahçeli şöyle konuştu: Başbakan Erdoğan’ın dün açıkladığı ve tarihi olarak da tarif ettiği sözde demokratikleşme paketi her haliyle milletimiz adına büyük bir utanç vesikasıdır.

Başbakan Erdoğan, bu paketi, gerçekten de Türkiye’nin demokratikleşme tarihinin, özellikle de son 11 yıllık buhran döneminin tabii bir sonucu olarak görüyorsa; bu demektir ki, aklını Kandil’de, zekâsını da İmralı’da kaybetmiştir.

Bizim bu paket açıklanmadan bir gün evvel ne söylemişsek, neyi öngörmüşsek doğru çıkmış, Allah nazardan saklasın, Başbakan bizi bir kez daha mahcup etmemiştir.

Biz bu paket serisinin ne ilk, ne de son olacağını söylerken kendisi bir gün sonra bizi doğrulamış ve PKK’ya teslimde dur durak bilmeyeceğini ispatlamıştır.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan kısımlar ise şöyle:

Milleyetçilik ve demokrasi birbirlerini tamamlayan 2 değerdir. Milleyetçiliğe duyulan nefretin nedeni demokrasiye duyulan hazımsızlıktır. Başbakan Erdoğan değiştirdiği gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemiştir. Evet Başbakan ustadır. Yıkımın ustası olarak anılacaktır. Erdoğan'ın dün açıkladığı sözde demokratikleşme paketi milletimiz adına utanç vesikasıdır. Başbakan bölünme duvarının mimarisinde ustalaşmıştır. Başbakan aklını Kandil'de zekasınıda İmralı'da kaybetmiştir. Değiştirdiği gömleğinin ilk düğmesini yanlış iliklemiştir. Demokrasi her şeyden önce bir ufuk, bir niyet ve bir ülkü meselesidir. Allah'a hamdolsun ki MHP'nin her bir milletvekili yeminine sadıktır. Başbakan Erdoğan bizi yanıltmamıştır. Bu paket antidemoktatik bir pakettir. Demokratikleşme paketi hazırlanmıştır ama kimseye sorulmamıştır. Bu paketten AKP'li vekillerin haberleri bile olmamıştır. Sayın Başbakan sen de hiç vicdan kalmadı.

HANGİ GEZEGENDE YAŞIYORSUN?

Sayın Başbakan sınırsız özgürlük olamayacağını demokrasinin bir tramvay olduğunu söylerken de şuurun açık mıydı? Lütfen söyleyiniz bu özgürlüğe susayanlar kimlerdir. Paketten sevinecek bölücü zümre ve küçük bir azınlık dışında kaç kişi vardır. Türk milleti inim inim ağlarken, kimliği hedef alınmışken kimin sevinecek hali kalmıştır? Başbakan hangi gezegende yaşamaktadır?

SEN DE HİÇ Mİ VİCDAN HİÇ Mİ AKIL YOK?

Hiç yüzü kızarmadan dile getirmiştir. Ne zamandan beridir PKK'nın taltifi aziz şehitlerimizin arzusudur? Sayın Başbakan sende hiç mi vicdan hiç mi akıl kalmamıştır? Kanlı katillere müjde verilmesini şehit analarının arzusu olarak lanse etmek kendini bilmezlik değilse nedir. Malum siyasi zihniyetin kırdığı potlar bunlarla da sınırlı değildir. Erdoğan artık Türkiye'de kimlik dayatan, makbul vatandaşı dayatan vatandaşın inancıyla uğraşan bir devlet yoktur demektedir. Vatandaşının ihtiyacına kulak tıkayan asimile eden taleplerini reddeden bir devlet anlayışı yoktur demektedir. Başbakan Erdoğan hangi kimlikten bahsetmektedir. Kim kime neyi dayatmış? Vatandaşın inancıyla kendi gibileri dışında kim uğraşmıştır? Şayet kastettiği Türk kimliği ise bu bir dayatma değil asırların alın teri ve cedddimizin kutsal bir mirasıdır.

ŞİŞEDEN FİL ÇIKMASI KADAR HEZEYANDIR

Senin gibilere ve dostun İmralı canisine rağmen Türk kimliği milletin medarı iftiharı olmayı sürdürecektir. Başbakan herşeyi bırakmış muhalefeti tanzime yönelmiştir. Büyüyen Türkiye vizyonuna göre hareket etmeliymişiz. Biz doğal olarak kendimizi biliriz. Başbakan iktidarı halletmiş herşeyi tanzim etmiş BOP'a da bin takla adarak sömürgeciliğin kapak yıldızı olmaya hak kazanmıştır da şimdi sıra muhalefete mi gelmiştir. Erdoğan yabancıların ardısıra yürümeyi millete ayak uydurma mı sanmaktadır. Partilere ayar vermek var mıdır? Erdoğan'ın PKK'ya övgüler yağdırdığı İmralı canisine methiyeler düzdüğü iki dudağından MHP'ye nasihat çıkması şişeden fil çıkması kadar hezeyandır.

HAKLIDIR ERDOĞAN

Haklıdır Erdoğan... Korkaklar zafer anıtı dikemez. Bırakın anıt dikmeyi, Erdoğan soluğu okyanus ötesinde zor alacaktır. Sözde demokratikleşme paketi PKK dayatmalarının ezberlenmiş bir yansımasıdır. Sessiz devrimle övünen Başbakan sinsi devrimle PKK'ya teslim olmuştur. Paket pazarlıkların sonucudur. PKK'nın elinden geçmiş ve sözde akil heyetin raporlarıyla harmanlanmıştır. Uzun süre beklemesinin sebebi budur. Pakette Türk milleti ve TBMM iradesi yoktur. Milletin beklentisi asla yer almamıştır. 11 yıl boyunca hiçbir reformu baskıyla açıklamadıklarını millet için hayırlı olsa neyse onu yaptıklarını yalandan medet umarak açıklamıştır. Acaba milletimiz paketin nesine onay vermektedir. Yandaş medya mıdır millet? Açıktır ki bu ihanet belgesinin patenti terörist başı ve kanlı terör örgütüdür. PKK tehdit etmiş ve Başbakan yapmak zorunda kalmıştır.

BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN AMACINA YAKLAŞTI

Demokras kılıfıyla Türk milletine pazarlanan bu paket özünde PKK'nın yıllardır beklediği hain isteklerin bir kısmıdır. Özerklik federasyon ve bağımsız Kürdistan amacına biraz daha yaklaşılmıştır. 1 Ağustos'ta polis akademisinde kurdelesi kesilen yıkım süreci bir eşiği daha geçmiştir. Erdoğan, imralı çetesi, yandaş basın, sözde aydınlar ve 63'lüklerle el ele vererek Türk milletine operasyonu hızlandırmışlardır.

Demokrasinin yüz karası bu paket İmracı canisiyle birlikte hazırlanmıştır. Bundan şüphemiz yoktur. Erdoğan İmralı canisinin ruhunu okşamıştır. Bölücüler önemli bir mevzi kazanmış PKK başarmış istediğini tümüyle elde etmenin ucuna gelmiştir. Heralde sayın Bülent Arınç bizzat kendisiyle müsemma haline gelen densiz ifadesini bir daha ağzına alamayacaktır.

PKK'nın bölücü taleplerinin kısa orta ve uzun vadeye yayılarak hayata geçirilmesi İmralı canisiyle başbakanın kafa kafaya gelerek hazırladığı yol haritasına göre şekillenecektir.

ilgili haberler için tıklayınız:

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/9490.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/9499.jpg

http://www.haberfedai.com/upload/dosya/9506.jpg

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
İYİ Parti'nin seçime katılıp, katılamayacağıyla ilgili sorulara yanıt v..
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "An itibarıyla seçim çalışmalar..
Erken seçim tarihi belli oldu.
Koray Aydın “erken seçim” tartışmalarına manidar bir şekilde dahil oldu...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=