Lütfen bekleyin..

Galatasaray muhalefetinin planı!

28 Eylül 2013, 20:23

Tec­rü­be­li ho­ca­nın, TFF’nin söz­leş­me tek­li­fi­ni red­det­me nedeninin Ünal Ay­sal’a kar­şı olan mu­ha­le­fet gru­bu­nun olduğu iddia edildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Tür­ki­ye Fut­bol Fe­de­ras­yo­nu (TFF) Baş­ka­nı Yıl­dı­rım De­mi­rö­ren son yap­tı­ğı ba­sın top­lan­tı­sın­da Fa­tih Te­rim ile 3 yıl­lık an­laş­ma yap­mak is­te­dik­le­ri­ni di­le ge­tir­miş­ti.

An­cak De­mi­rö­ren, ba­şa­rı­lı ça­lış­tı­rı­cı­nın ma­yıs ayı­na ka­dar hiç­bir söz­leş­me­ye im­za at­mak is­te­me­di­ği­ni de ifa­de et­miş­ti. Te­rim’in TFF’den ge­len bu tek­li­fe ‘evet’ de­me­mesinin ar­ka­sın­da Ünal Ay­sal’a kar­şı olan mu­ha­le­fet gru­bu­nun olduğu öğ­re­nil­di.

Kongrede haksızlık anlatılacak!

Bu gru­bun Te­rim’e “Sa­kın Mil­li Ta­kım’a im­za at­ma. Ma­yıs­ta ya­pı­la­cak se­çim­de en bü­yük ko­zu­muz sen ola­cak­sın” de­dik­le­ri ve Te­rim’i ik­na et­me nok­ta­sı­na gel­dik­le­ri bil­di­ril­di.

Bu ne­den­le Te­rim’in TFF’ye im­za at­ma­k ko­nu­sun­da ka­rar­sız kal­dı­ğı bil­di­ril­di. Adı­nın ve­ril­me­si­ni is­te­me­yen mu­ha­le­fe­tin ön­de ge­len bir ismi de id­di­ayı doğ­ru­la­rken Ma­yıs­ta­ki se­çim­ler­de en önemli teknik direktör adayımız Fatih Te­rim’dir” de­di. Ca­mi­anın Te­rim’in gönderiliş şekline kızgın olduğunu belirterek bu haksızlığı kongrede de dile getireceklerini bildirdi.

Seçim kulisleri hız kazandı bile!

Öte yandan ca­mi­ada sözü geçen bazı kongre üyelerinin 2014’ün Ma­yıs ayın­da yapılacak kongrede seçim kararı alınabilmesi için kulis yapmaya başladıkları öğrenildi. Bu isimlerden biri de Ad­nan Öz­türk...

Daha önce mayıs ayında başkanlığa aday olacağını açık açık belirten Öztürk’ün yanı sıra Ali Dü­rüst’ün de adı adaylar arasında ge­çi­yor.

Bu iki­li­nin ayrıca tek bir lis­te­de bu­lu­şa­bi­le­ce­kleri de be­lir­ti­li­yor. Gö­rev sü­re­si­nin bi­ti­mi­ne 1 yıl ka­la Ay­sal haziran ayında ola­ğa­nüs­tü se­çime gi­dip baş­kan­lık kol­tu­ğu­na ye­ni­den otur­muş­tu. Bu sü­re­cin ye­ni­den baş­la­ya­rak 3 yı­lı kap­sa­ya­ca­ğı di­le ge­ti­ril­miş­ti.

An­cak es­ki tü­züğün dikkate alınması gerektiğini belirten muhalefet yönetimin süresinin 1 yıl olduğunu savunuyor. Bu arada merhum başkan Öz­han Ca­nay­dın 2002’de Fa­tih Te­rim’i seçim kozu yaparak kongrenin galibi olmuştu.

TERİM’SİZ İLK SINAV

Lig­de sa­ha­sın­da Çay­kur Ri­ze’yi ağır­la­ya­cak Ga­la­ta­sa­ray, ilk kez Fa­tih Te­rim’siz bir ma­ça çı­ka­cak.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa
1574 gün önce
Fatıh Terım e buyuk haksızlık yapıldı . U Aysal ve ekibi gitmelidir
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler
Ziraat Türkiye Kupası'nda deplasmanda Osmanlıspor'a 2-1 mağlup olan..
Hollanada 1. Lig ekiplerinden Feyenoord cephesi, Robin van Persie ile anlaş..
Beşiktaş'tan rekor ücretle İngiliz ekibi Everton'a transfer olan Ce..
Barcelona forması giyen milli oyuncu Arda Turan, Başakşehir ile anlaşma sağ..
Arda Turan, Bugün Haber Türk gazetesinde kendisi hakkında çıkan haberi yala..
Beşiktaş Futbol A.Ş., Cenk Tosun’un Everton’a transferi konusunda anlaşma s..


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=