Lütfen bekleyin..

Galatasaray muhalefetinin planı!

28 Eylül 2013, 20:23

Tec­rü­be­li ho­ca­nın, TFF’nin söz­leş­me tek­li­fi­ni red­det­me nedeninin Ünal Ay­sal’a kar­şı olan mu­ha­le­fet gru­bu­nun olduğu iddia edildi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Tür­ki­ye Fut­bol Fe­de­ras­yo­nu (TFF) Baş­ka­nı Yıl­dı­rım De­mi­rö­ren son yap­tı­ğı ba­sın top­lan­tı­sın­da Fa­tih Te­rim ile 3 yıl­lık an­laş­ma yap­mak is­te­dik­le­ri­ni di­le ge­tir­miş­ti.

An­cak De­mi­rö­ren, ba­şa­rı­lı ça­lış­tı­rı­cı­nın ma­yıs ayı­na ka­dar hiç­bir söz­leş­me­ye im­za at­mak is­te­me­di­ği­ni de ifa­de et­miş­ti. Te­rim’in TFF’den ge­len bu tek­li­fe ‘evet’ de­me­mesinin ar­ka­sın­da Ünal Ay­sal’a kar­şı olan mu­ha­le­fet gru­bu­nun olduğu öğ­re­nil­di.

Kongrede haksızlık anlatılacak!

Bu gru­bun Te­rim’e “Sa­kın Mil­li Ta­kım’a im­za at­ma. Ma­yıs­ta ya­pı­la­cak se­çim­de en bü­yük ko­zu­muz sen ola­cak­sın” de­dik­le­ri ve Te­rim’i ik­na et­me nok­ta­sı­na gel­dik­le­ri bil­di­ril­di.

Bu ne­den­le Te­rim’in TFF’ye im­za at­ma­k ko­nu­sun­da ka­rar­sız kal­dı­ğı bil­di­ril­di. Adı­nın ve­ril­me­si­ni is­te­me­yen mu­ha­le­fe­tin ön­de ge­len bir ismi de id­di­ayı doğ­ru­la­rken Ma­yıs­ta­ki se­çim­ler­de en önemli teknik direktör adayımız Fatih Te­rim’dir” de­di. Ca­mi­anın Te­rim’in gönderiliş şekline kızgın olduğunu belirterek bu haksızlığı kongrede de dile getireceklerini bildirdi.

Seçim kulisleri hız kazandı bile!

Öte yandan ca­mi­ada sözü geçen bazı kongre üyelerinin 2014’ün Ma­yıs ayın­da yapılacak kongrede seçim kararı alınabilmesi için kulis yapmaya başladıkları öğrenildi. Bu isimlerden biri de Ad­nan Öz­türk...

Daha önce mayıs ayında başkanlığa aday olacağını açık açık belirten Öztürk’ün yanı sıra Ali Dü­rüst’ün de adı adaylar arasında ge­çi­yor.

Bu iki­li­nin ayrıca tek bir lis­te­de bu­lu­şa­bi­le­ce­kleri de be­lir­ti­li­yor. Gö­rev sü­re­si­nin bi­ti­mi­ne 1 yıl ka­la Ay­sal haziran ayında ola­ğa­nüs­tü se­çime gi­dip baş­kan­lık kol­tu­ğu­na ye­ni­den otur­muş­tu. Bu sü­re­cin ye­ni­den baş­la­ya­rak 3 yı­lı kap­sa­ya­ca­ğı di­le ge­ti­ril­miş­ti.

An­cak es­ki tü­züğün dikkate alınması gerektiğini belirten muhalefet yönetimin süresinin 1 yıl olduğunu savunuyor. Bu arada merhum başkan Öz­han Ca­nay­dın 2002’de Fa­tih Te­rim’i seçim kozu yaparak kongrenin galibi olmuştu.

TERİM’SİZ İLK SINAV

Lig­de sa­ha­sın­da Çay­kur Ri­ze’yi ağır­la­ya­cak Ga­la­ta­sa­ray, ilk kez Fa­tih Te­rim’siz bir ma­ça çı­ka­cak.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Mustafa
1124 gün önce
Fatıh Terım e buyuk haksızlık yapıldı . U Aysal ve ekibi gitmelidir
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yakın isimlerden Faik Çetiner, "..
Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Atiker Kony..
Ünlü iş adamı Ali Koç, bir sonraki kongrede Fenerbahçe başkanlığına aday ol..
Fenerbahçe, Beyaz Futbol ve Beyaz Futbol'da yorumculuk yapan Rasim Ozan..
Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, NTV Spor - TRT anlaşması kapsamında TRT'..
2016 Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası finaline çıkan Eczacıbaşı VitrA, İ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=