Lütfen bekleyin..

Ünal Aysal İtalya'da! İmzaya kaldı...

26 Eylül 2013, 15:04

Mancini Galatasaray'a geliyorum dedi

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Dün­ya­ca ün­lü İtal­yan ho­ca, dün ken­di­si­ni te­le­fon­la ara­yan Ünal Ay­sal ile bu­gün İtal­ya’da yüz yü­ze gö­rü­şe­cek­le­ri­ni söy­le­di. “Baş­kan eki­biy­le bir­lik­te ge­le­cek. Her ko­nu­da uz­la­şır­sak cu­ma gü­nü bir­lik­te İs­tan­bul’da olu­ruz” de­di.

Galatasaray’ın 1 nuramalı teknİk direktör adayı Bugün’e konuştu.

Ga­la­ta­sa­ray dünyaca ünlü İtalyan teknik adam Ro­ber­to Man­ci­ni ile bü­yük öl­çü­de an­laş­maya vardı. Fa­tih Te­rim ile yol­la­rın ay­rıl­ma­sı­nın ar­dın­dan adı Sa­rı-Kır­mı­zı­lı ku­lüp­le anıl­ma­ya Mancini ga­ze­te­mi­ze yap­tı­ğı açık­la­ma­da al­dı­ğı tek­li­fi­ni doğ­ru­lar­ken ca­mi­ayı he­ye­can­lan­dı­na­cak açık­la­ma­lar yap­tı.

Son olarak çalıştırdığı İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’deki görevine son verilen ve şu an boşta olan deneyimli hoca bugün İtalya’da Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’la bir araya geleceğini belirtti.

İlk tek­lif me­na­jer­ler­den

Da­ha ön­ce Ga­la­ta­sa­ray’dan ken­di­si­ne bir­ta­kım me­na­jer­ler ara­cı­lı­ğıy­la ha­ber gel­di­ği­ni be­lir­te­re­k sö­ze baş­la­yan tec­rü­be­li ça­lış­tı­rı­cı “Bir sü­re­dir bu tek­lif­le­ri de­ğer­len­di­ri­yor­dum. Bu­gün (dün) ise di­rekt ola­rak baş­kan Ünal Ay­sal be­ni ara­dı. Son de­re­ce iyi ve ki­bar bir bi­çim­de be­nim­le ko­nuş­tu. Ya­rın (bu­gün) İtal­ya’ya eki­biy­le bir­lik­te ge­le­cek ve son gö­rüş­me­mi­zi ger­çek­leş­ti­re­ce­ğiz. Her şey­de uz­la­şır­sak muh­te­me­len cu­ma gü­nü bir­lik­te İs­tan­bul’da olu­ruz” ifa­de­le­ri­ni kul­lan­dı.  

Tulun ikna etti

Öte yan­dan ilk etap­ta İtal­yan tek­nik adam­la­ra pek sı­cak bak­ma­yan Ay­sal’ın kur­may­la­rı ve özel­lik­le de Bü­lent Tu­lun ta­ra­fın­dan ik­na edil­di­ği öğ­re­nil­di. Sa­rı-Kır­mı­zı­lı yö­ne­ti­min Man­ci­ni ile 2 yıl­lık söz­leş­me im­za­la­ma­yı plan­la­dı­ğı belirtilirken  ola­ğa­nüs­tü bir du­rum ya­şan­ma­ma­sı ha­lin­de Man­ci­ni­’nin Flor­ya’da cu­ma gü­nü med­ya­nın önü­ne çı­ka­rı­la­ca­ğı ifa­de edil­di.
 
Bu­gün kur­may­la­rıy­la bir­lik­te İtal­ya’ya gi­de­cek olan Ay­sal’ın bu­ra­da ya­pı­la­cak gö­rüş­me­de Man­ci­ni’nin ça­lı­şa­ca­ğı ekip, ça­lış­ma ko­şul­la­rı, fut­bol için kim­ler­le ir­ti­bat­ta ola­ca­ğı gi­bi bir­çok de­ta­yı ma­sa­ya ya­tı­ra­ca­ğı öğ­re­nil­di.

İsim vermeden doğruladı

Teknik direktör konusuyla ilgili gazetemize kısa bir demeç veren ancak isim vermekten kaçınan Galatasaray Başkanı Aysal “Cuma gününe kadar kulübümüzü dünyada temsil edecek bir teknik adamla anlaşma sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Sarı-Kırmızılıların patronu üstü kapalı da olsa Mancini’nin açıklamalarını doğrulamış oldu.

Terim’in yerine ikinci kez aday

Roberto Mancini, Galatasaray’ın başına geçerse tarih tekekkür etmiş olacak. Fatih Terim 2001 yılında Fiorentina’dan ayrılıp Milan’a geçtiğinde Mor Menekşeler’in başına getirilen isim Mancini olmuştu.

Daha sonra sırasıyla Lazio ve İnter’i çalıştıran İtalyan hoca 2007-08 sezonunda İtalya’da yılın teknik direktörü seçilmişti.

İtalyan hoca 2011-12 sezonunda Premier Lig ekibi Manchester City’nin başına geçmiş ve İngiliz temsilcisini 42 yıl sonra lig şampiyonluğuna taşımıştı. Ancak buna rağmen bir sonraki sezon başarısız olunca görevine son verilmişti.

Roberto Mancini kimdir?

Doğum tarihi: 27 Kasım 1964
Doğum yeri: Ancona (İtalya)
Futbolculuk kariyeri: Bologna, Sampdoria, Lazio, Leicester City
Teknik adamlık kariyeri:
2001-02 Fiorentina
2002-04 Lazio
2004-08 Inter
2010-13 Manc- hester City

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SPOR Kategorisindeki Diğer Haberler
Galatasaray'da dün açıklanan mali bilanço, kayyum ihtimalini gündeme ge..
PFDK'nın Sivasspor maçı öncesi 1 dakika boyunca asker selamı yapan Yeni..
Süper Lig'de 19. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe karşı karşıya ge..
Fenerbahçe'de başkanlık seçimi 2 -3 Haziran tarihlerinde yapılacak...
3416 üyenin oy kullandığı seçim sonrasında yeni başkan belli oldu. Yapılan ..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=