Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın o konferansa dikkat çekti...

22 Haziran 2013, 01:33

MHP'li Aydın gündemi değerlendirdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai DETAY MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın AKP'nin açılım ortağı olan BDP'lilerin "Kuzey Kürdistan Konferansı" adı altında düzenledikleri toplantıya ve alınan kararlara dikkat çekti.

İşte MHP'li Aydın'ın açıklamaları:

GEZİ’Yİ BIRAK, BÖLÜCÜ İHANETTE YENİ BOYUTA BAK

AKP ve Sayın Başbakan, Gezi’de çizdirdiği karizmayı, karşı mitinglerle onarması mümkün değildir.

Gezi’de sağduyu ve hoşgörüyü değil, baskı ve diklenmeyi seçen AKP, halen gerilimden medet ummaktadır.

Gezi krizinden, parti çıkarı devşirmek için yollara düşenler, artık gaflet uykusundan uyanmalıdırlar.

AKP iktidarı ve Sayın Başbakan Gezi’yi bırakmalı, bölücü ihanetteki yeni boyuta bakmalıdır.

GÜNEYDOĞU DAĞLARINDA GÖRDÜĞÜNÜZ HALK PİKNİĞİ DEĞİL, PKK ŞENLİĞİDİR

Gezi’nin gölgesinde AKP kendi parti çıkarına yoğunlaşmışken, bölücü ihanet artık yeni boyuta geçmiş, toprak talebini karar altına almıştır.

Bölücü ihanetin Türkiye’den koparmak istediği bölgede Gezi eylemi olmayınca orada her şey sütliman olmuş sananlar gaflettedir.

Durum AKP’nin öngördüğü ve Sayın Başbakan’ın sandığı gibi değildir: Güneydoğu dağlarında gördüğünüz halk pikniği değil, PKK şenliğidir.

Şimdi sormak gerekiyor: Sözde çekilen PKK, Güneydoğu dağlarında neyin şenliğini yapıyor, süreç ortakları Diyarbakır’da neyi karara bağlıyor?

Tıpkı bu millete “kara”yı “ak” diye yutturma gayretinde olan AKP gibi, bölücü ihanet de ayrılığı birlik, çözülmeyi çözüm diye sunmaktadır.

Tıpkı bu millete “kara”yı “ak” diye yutturma gayretinde olan AKP gibi, bölücü ihanet de ayrılığı birlik, çözülmeyi çözüm diye sunmaktadır.

Başbakan’ın zamanında “BOP’un yıldızı olabilir” dediği Diyarbakır’da bir ihanet konferansı toplanmış, bölücülük tavan yapmıştır.

Sözde “Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansı” denilerek Türk milletinin gözünün içine baka baka ihanet kararları tek tek açıklanmıştır.

Türkiye’nin yönetiminden sorumlu olan AKP iktidarı, tıpkı çekilen teröristlerdeki gibi, vatanın birliğine kılıç çekenleri de görmemiştir.

Gezi travması ile başı dönen AKP, kendi derdine düşmüş, Gezi’yi adeta bölücü ihanet faaliyetlerini örten bir "şala" dönüştürmüştür.

Ey AKP iktidarı, ey Sayın Başbakan, artık uyanın; Kuzey Kürdistan dedikleri yer, başka bir galakside değil, Türkiye’dedir.

#duranadam ‘ ı BIRAK, BÖLENADAM’A BAK

Sözde “Çözüm” sürecinde yeni bir aşamaya geçilmiş, AKP’nin Akil İnsanlar Heyeti önce sürecin eşbaşkanı ile bir araya gelmiştir.

Çekilme sürecinde teröristi görmeyenler, sözde “çözüm” sürecinin yeni aşamasında sahnelenen ihanet konferansını da güya duymamışlardır.

Türk Milleti merak ediyor: Çözüm ortaklarının “çözülme” kararları ne zaman ülkenin ve parlamentonun gündemine gelecektir?

AKP tırmandırdığı gerilime ne zaman son verecek ve ülkenin gerçek gündemi olan bölücü ihanete ne ara çare arayacaktır?

Aklını Gezi’yle bozan iktidara samimi çağrımızdır: Ey AKP Hükümet’i #duranadam ’ı artık bırak, bölenadama bak.

#duranadam’a tahammülü olmayanların, “bölenadam”la süreç ortağı olmasının izahı olmayacak,bu gidişle ortaklar sürecin altında kalacaklardır.

MHP VE ÜLKÜCÜ HAREKET; ErzurumdaBirlik TürkiyedeDirlik DİYOR

MHP ve Ülkücü Hareket,dün olduğu gibi bu gün de parti çıkarlarını hiçe sayarak, Türk milletinin emrinde ve hizmetinde olduğunu ifade ediyor.

MHP ve Ülkücü Hareket, Gezi’de takındığı yapıcı, yatıştırıcı ve sağduyulu tavrı bütün partilerden bekliyor ve esas tehlikeyi işaret ediyor.

MHP ve Ülkücü Hareket, aylardır, haftalardır ve günlerdir bu ülkenin gerçek gündemi olan “bölücü ihanete” dikkat çekiyor.

MHP ve Ülkücü Hareket, her zaman ve her yerde: “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” diyor.

MHP ve Ülkücü Hareket, 22 Haziran’da, saat:16.00’da, Erzurum İstasyon Meydanı’nda, ErzurumdaBirlik TürkiyedeDirlik diyor.

MHP ve Ülkücü Hareket,yüreği vatan ve millet aşkı için çarpan ve imkanı olan herkesi bu gün saat:16’da Erzurum İstasyon Meydanı’na bekliyor.

Yunus’un dediği gibi: “Gelin tanış olalım, İşi kolay kılalım, Sevelim sevilelim, Dünya kimseye kalmaz…”

HABER FEDAİ

Etiketler : koray aydın, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=