Lütfen bekleyin..

AKP'de ajan paniği! Hem de 'böcek'li!

17 Eylül 2013, 14:26

"Parti içinde kritik görevler üstlenen iki kadın, yerleştirdikleri 'böcek'lerle Başbakanlıktaki daire başkanlıklarını dinleyip, İran için istihbarat toplamış."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan'ın çalışma odasında böcek bulunmasının ardından Başbakanlık'a bağlı YTB'ye ve parti ile bağlantılı bir başka şahsın da villasına böcek yerleştirildiği ayrıca AKP içerisinde halen görevde bulunan bir bakanın da dinlenmesi için harekete geçildiği iddia edildi.

Türkiye'nin haberine göre, böcekleri koyanların AKP'nin kuruluşunda da görev alan ve halen parti siyasetine dışarından destek veren iki kadın partili olduğu ve bu kadınların İran için istihbarat topladığı ortaya çıktı.

İşte, Türkiye Gazetesi'nin o haberi:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma odasında böcek bulunmasının ardından, bir dinleme skandalı da Başbakanlık'a bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) patlak verdi.

YTB'deki böcek skandalı Türkiye gazetesine gönderilen bir ihbar mektubu ile ortaya çıktı. Ankara'da bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı makam odalarında yaklaşık sekiz ay önce ortam dinleme cihazı adı verilen ve kamuoyunda 'böcek' olarak tabir edilen cihazlar bulundu. Durum Ankara Emniyet Müdürlüğüne bildirildi. Olay yerinde inceleme yapan polisler aktif durumda olan böceklerin alıcılarını tespit etmek için harekete geçti. Yapılan takipte böcekleri koyan şahıslar belirlendi.

PARTİ KURUCUSU 2 KADIN İRAN AJANI ÇIKTI

14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti'nin kuruluşunda da görev alan ve halen parti siyasetine dışarından destek veren iki kadın partilinin böcekleri YTB'ye yerleştirdiği tespit edildi. Her iki ismin böcekleri neden yerleştirdiğinin tespiti için harekete geçildi. Takibe alınan ve isimleri sır gibi saklanan iki kadının Başbakanlık'a bağlı daire başkanlıklarından birine ve parti ile bağlantılı bir başka şahsın da villasına böcek yerleştirdiği tespit edildi.

AK Parti'nin içerisine sızan ve yerleştirdikleri böceklerle birçok bilgiyi yasa dışı yollarla toplayan iki partili kadın hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, savcılık AK Parti'de aktif çalışmalara katılan iki kadının geçmişlerinin ve bağlantılarının araştırılması konusunda olayla ilgili çalışma yapan güvenlik güçlerine talimat gönderdi.

AKP İRAN AJANLARININ MARKAJINDA

Yapılan çalışmada kadınların kullandıkları cep telefon numaraları geçmişe yönelik araştırıldı. Telefonların İran uyruklu bir şahıs üzerine kayıtlı olduğu ortaya çıktı. Kadınların uzun süredir bu şahıslarla irtibatlı oldukları, zaman zaman bir araya geldikleri de yapılan çalışmalarda belirlendi. Yaşanan olay üzerine AK Parti'nin İranlı ajanlar tarafından markaja alındığı değerlendirmesini yapan ekipler ve savcılık, telefon operatörüne kayıtlı İranlı şahsın peşine düştü.

SKANDAL

Bakanı da dinlemek istemişler

Türkiye gazetesine gönderilen ihbar mektubunda kadınların AK Parti içerisinde halen görevde bulunan bir bakanı da dinlemek için harekete geçtiği iddia edildi. Öte yandan, birçok kurumda bulunan ve tamamı aynı yerden alındığı tespit edilen böcekleri satan firma da mercek altına alındı.

Firmanın satış kayıtları üzerinde yapılan incelemede, bürokratlar, kamu çalışanları, eski vekiller dahil kamuoyunda yakından tanınan birçok ismin böcek temin ettiği anlaşıldı. Böcekleri temin eden şahıslarla ilgili de ayrıca bir inceleme başlatıldı.

HÜKÜMET'TEN İLK AÇIKLAMA!

Bozdağ, "Savcılık soruşturması devam ediyor. Ancak bu kişilerin AK Parti kurucusu olduğuna dair iddialar külliyen yalandır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında dinleme cihazının bulunduğu iddialarına ilişkin, "Yaklaşık bir sene önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet savcılığında suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Esasında şu anda tahkikatın kapsamında neler var, neler yok onu tam detaylı olarak bilme imkanımız yok ama bu ismi geçen kişilerin 'AK Parti kurucusu olduğuna'  ilişkin kısım külliyen yalandır. Böyle bir şey söz konusu değildir" dedi. 

Bozdağ, AK Parti Genel Merkezi'ndeki Demokratikleşme Paketi Değerlendirme Toplantısı'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin kendisine bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığında dinleme cihazının bulunduğu ve bununla ilgili diğer iddiaları hatırlatarak değerlendirmesini sorması üzerine Bozdağ,  söz konusu haberin bir kısmının doğru bir kısmının ise doğru olmadığını belirtti.

Bozdağ, şunları kaydetti:

"Yaklaşık bir sene önce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığındaki böyle bir dinleme hadisesi nedeniyle Cumhuriyet savcılığında suç duyurusunda bulunuldu ve tahkikat devam ediyor. Esasında şu anda tahkikatın kapsamında neler var, neler yok onu tam detaylı olarak bilme imkanımız yok ama bu ismi geçen kişilerin 'AK Parti kurucusu olduğuna'  ilişkin kısım külliyen yalandır. Böyle bir şey söz konusu değildir. 

Bununla ilgili tahkikat şu anda devam ediyor. Zaten şikayetçi olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı'dır. Bu konuda gerekli tahkikatın yapılması, sorumluların tespiti ve cezalandırılması talebindedir. Soruşturma devam ediyor. Soruşturma da gizli. Şu ana kadar savcılık tarafından yapılmış bir açıklama yok. Ancak kurumdan bizim aldığımız bilgiler, daha önce sahip olduğumuz bilgiler çerçevesinde bunun AK Parti ile AK Parti kurucularıyla hiçbir ilgisinin, alakasının bulunmadığının altını özellikle çizmek isterim."

Bir gazetecinin iRAN bağlantısıyla ilgili kısmını hatırlatması üzerine Bozdağ, "O kısmını bilemiyorum. Şu anda dosyada ne var onu bilmiyorum. Ama 'AK Parti'nin kurucuları arasında, AK Partililer arasında İran ajanı var. İran onları dinliyormuş' kısmı koca bir yalandan ibaret" karşılığını verdi. 

Etiketler : bekir bozdağ, akp, iran
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
seven
1645 gün önce
hangısı ajan deılkı
zekeriya
1645 gün önce
Bayanların başları kapalı ,namuslu ,müslüman endişe edecek bir şey yok.
Ah Vatan
1645 gün önce
Bana göre AKP hükümetinin tamamı ABD ajanıdır. ABD ye hizmet etmek için her türlü fırıldağı çeviriyorlar.Suriye çöksün İsrail GOLAN TEPELERİNE sahip olsun diye her türlü fırıldak döndürülüyor.Millette bı fırıldakları yutuyor. Ekonomi kötü gitmeye başladı Bir yerden milyon dolarlar geldi ülke ekenomisi düzeldi. Tabi ki bu durum taşıma suyla değirmen döndürmek demektir. Yarın AKP isterse milleti aç bırakabilir.
M.SALİH ÖZBEY
1645 gün önce
Devleti böcekler sarmış!
Hani derler ya,
Arkadaşını söyle kim olduğunu söyleyim.
Daha önceleri, korgeneral rütbesi ve istihbarat bilgisi olan deneyimli, ya da kurum içinden, müşteşar konumunda kişileri atandığı, MİT’in başına, astsubay eskisi biri getirilerek, ülke güvenliği ona teslim edildi!
Hatırlıyorum,
MİT’in başına, Hakan Fidan getirilirken,
Recep bey şöyle bir açıklamada bulunmuştu;
Mealen, MİT, artık dünya istihbarat teşkilatı düzeyinde çalışacak!
Yani MİT, dünya da büyük istihbarat örgütleri gibi her ülkede çalışmalar yapacak!
Peki kiminle?
Astsubay emeklisi İle…
Peki, bu zatın istihbarat bilgisi var mı?
Yok!
Sadece, University of Maryland University College’den Yönetim ve Siyaset Bilimi üzerine lisans dereceleri alan MİT’in başı Hakan Fidan, en çok övündüğü ve yandaşların destek gerekçesi ise;
Bilkent Üniversitesi’nde yüksek okul düzeyinde ki tezi!
Tezin başlığı,
"İstihbarat ve Dış Politika: İngiliz, Amerikan ve Türk İstihbarat Sistemlerinin Mukayesesi”…
İstihbaratçılar çok iyi bilirler ki, istihbarat da, önemli olan teorik bilgiler değil pratik bilgi ve tecrübelerdir!
Ve gene çok iyi bilirler ki,
MİT de istihbarat kişiler için değil “Devletin birlik ve bütünlüğü için” yapılır…
Şu hale bakarımsınız, devletin istihbaratının teslim edildiği kişide “istihbarat” deneyimi sıfır!
Sadece okul bilgileri ile “istihbaratçılık” yapılmaz!
“Kırk gün taban eti bir tavuk etinin zevkini tatmayanın” istihbaratçılığı ancak,
MİT Başkanı, Hakan Fidan’ın ki kadar olur!
Bakınız,
Daha önceleri başbakanın, makam odası ve çalışma ofisleri dinlendiği ortaya çıkmıştı!
Şimdi de, Başbakanlık da daire başkanları hatta bir Bakanın,
İranlı kadın ajanlar tarafından ”böceklerle” dinlendiği ortaya çıkarıldı…
Genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları dinlendi ve ses kayıtları, piyasaya sürüldü!
Ve 14 ortam dinleme aracı ülkeye sokulduğu halde kimler tarafın sokulup dinlendiği olduğu bilen yok!
Sadece 3 adet dinleme aracının, istihbarat örgütlerinin elinde olduğu açıklandı!
Şimdi diyebiliriyiz,
Ülkemize sokulan, 14 ortam dinleme aracının, kimler tarafından sokulduğunu “Devlet” bilmiyor!
Yani devletin istihbarat örgütleri bilmiyor?
Bunları bilmiyorsa, o zaman, Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına, Genelkurmay karargâhına konulan, “böcekleri de” bilmemesi normal karşılanmalıdır…
O zaman MİT ve diğer istihbarat birimleri, sadece, Recep beyin, “ispiyonculuğunu ” yapıyorlar demektir!
Dünyanın hangi ülkesinde,
Başbakanlık, Genelkurmay başkanlığının dinlenmesini önleyemeyen,
İstihbaratın başı makamında kalabilir?
Başbakanın dinlenme sonrası ne yapıldı?
Emniyet istihbarat da birkaç kişi günah keçisi seçilip görevleri değiştirildi…
Peki, biz neden istifa ya da görevden alınma yok?
Bunun izah ancak şöyle yapılabilir?
Başbakan’ın eli mahkûmdur ondan!
Eee nedenini de siz düşünün…
İşte mit başın de ki adam için de;
Ne kaa paaa,o kaa köfte…
karadeniz
1645 gün önce
bunlar kendi evlerini idare edemiyor

bizi nasıl idare edecekler.
Alpago
1645 gün önce
Demek içlerinde ajan var ajan var. Arap ajanları, ABD ajanları, pkk ajanları, İran ajanları, İngiliz ajanları vs vs. Ajanda ajan. Ne parti be!
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz'a ..
TSK ve ÖSO unsurlarının terörden tamamen temizlediği Afrin'in Raco beld..
Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde böl..
Terör örgütü YPG'den tamamen temizlenen Afrin'in Bülbül Kasabası gö..
"Tartışmaya gerek yok, bırakalım..."
Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından etkisiz hale getirilen terörist..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=