Lütfen bekleyin..

MHP'li Vural: AKP'yi durdurmanın yolu yerel seçimler!

13 Eylül 2013, 00:06

MHP Grup Başkan vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, "30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler bu gidişatı durduracak olan en güzel demokratik imkandır" dedi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Oktay Vural Malatya'da konuştu....

Yakınca beldesindeki Şelale Lokantası'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP Grup Başkan vekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, "Malatya milliyetçi ve ülkücü hareketin yükselmesinde büyük katkılar vermiş bir yöre. 44 yıllık şerefli bir mücadele ve Malatya'da yetişmiş ülkücüler bugünlerin temellerini oluşturmuşlardır. Biz Malatya'dan ve Malatyalılardan güç aldık, güç almaya devam ediyoruz. 12 Eylül darbesi MHP'yi durduramadı. Geçmişe baktığımız zaman hem milli iradeye ve milliyetçiliğin adresi olan MHP'ye vurulan darbenin bugün geldiğimiz bu yıldönümünde burada 12 Eylül'de gözaltına alınarak, gözaltına alındıktan 15 gün sonra kaybettiğimiz Aydın Demirkol ve Mehmet Kazgan,'ı rahmetle anıyorum. Bunlar 12 Eylül'de gözaltına aldıktan sonra kaybettiğimiz ülkü devleri. 12 Eylül'de idam edilen Cengiz Baktemur. Biz böyle bir dönemden geliyoruz. Onların yürüttüğü şanlı mücadeleyi, bugünde demokrasini verdiği imkanlar ölçüsünde sürdürmeye devam ediyoruz. 12 Eylül'de milliyetçilik yargılanmıştır, Türk Milletinin direnci yargılanmıştır. Bugün aynı şekilde yine milliyetçiliği maalesef ayaklar altına almaya çalışan bir Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesini dışlayan siyasal bir zihniyete karşı yine MHP, her türlü baskıya, tehdide, şantaja rağmen dimdik ayakta ve mücadelesini sürdürüyor. Malatya'ya çok iyi hizmetler vermiş, yine 12 Eylül darbesi öncesinde maalesef menfur bir bombalı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu olayı halen faili meçhul. Malatya Türk milletini birlik ve beraberliğinin kalesidir, kardeşliğinin kalesidir. MHP'ye ve Ülkücü harekete, bu memleketin birlik ve bütünlüğüne inananların güç verenlerin yaşadığı bir yöredir. Malatya yerel seçimlerde ilk defa büyükşehir belediyesi için oy kullanacaktır. Malatya bize belediye hediye etti. Şimdi İnşallah diyorum ki, Malatya, Büyükşehir Belediyesi MHP'nin hizmet dolu kadrolarını göreve getirirler" şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Vural, "Yerel seçimler Türkiye için çok önemli. Bu gidişatı gördüğümüz zaman gerçekten içerde kutuplaşma, maalesef dışarıda yalnızlaşma, dışarıda kan ve bomba peşinde koşan bir iktidar, içerde insanları bir birine düşman kılan etnik ve mezhep ekseninde gerilimlerle siyaset oluşturmaya çalışan bir iktidar. O bakımdan 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler bu gidişatı durduracak olan en güzel demokratik imkandır. Bu yerel seçimler Türkiye'yi yöneten bu zihniyeti durdurmanın, Türkiye'ye kasteden planların hayata geçirilmesini engelleyecek en önemli en önemli adım olacağına inanıyorum. Bu iktidara bir ders vermek gerekiyor. Malatyalıların bu seçimde AK Parti'ye ders vereceğine inanıyorum. Malatyalılar hem birlik ve bütünlüğüne sahip çıkan iradeye sahip çıkacaktır. Malatyalılardan AK Partinin ayağının altına kayısı çekirdeği koyarak, bu gidişatla ilgili kararlı duruşlarını göstereceklerine inanıyorum. Bu gidişattan büyük bir belirsizliğe götüren bu süreçten kurtulmamız gerekiyor. Türkiye içinde kardeşlik, Türkiye içinde birlik fikri hakim olmuyor. Dışlama, ötekileştirme ve çatıştırma, Müslüman'ı Müslümana kırdıran bir politikanın parçası haline geldi Türkiye. Bugün Türkiye ABD bombalarının peşinde. Türkiye kan ve gözyaşı üreten bir ülke olarak algılanıyor. Komşularımıza huzur ve barışı getirmemiz ve bu mesajı vermemiz gerekiyor. Bu coğrafyada medeniyetimizin gücünü göstermemiz gerekiyor. Birileri güçlü olabilir, topları tüfekleri olabilir, ama bunlar Çanakkale'de, Dumlupınar'da göğsümüzü çarparak gitmişlerdir. Önemli olan Hakkı güçlü kılmaktır. Coğrafyamıza kan ve gözyaşı getiren AK Parti medeniyetimizin gücü yerine maalesef güç sahiplerinin, dolar milyarderlerinin, enerji devlerinin politikalarını ısrarla yerine getiriyor. Türkiye'nin önü açıktır, yeter ki bu kutuplaşmayı sağlayalım. Artık bu coğrafyaya adaletsiz medeniyetin değil de, yeni bir medeniyetin hakim olması gerekiyor. Bu medeniyeti de hakim kılacak olanda Türk milletidir. Dünün bozguncu ve bölücü düşüncelerine karşı, bugünde bozguncu ve bölücülere karşı MHP Türk milletinin direncini temsil etmeye devam edecektir. Yapılan bütün anketlerde AK Parti'ni oy oranı düşüyor. AK Parti'ye halkın desteği azalıyor. Bunu için kutuplaşmayı meydana getiriyorlar. Bu oyunları bozacağız, sokak değil, sandık bozacak, beraber ve birlikte çözeceğiz" diye konuştu.

Suriye politikasını da eleştiren Oktay bu konuda ise şunları söyledi: "Türkiye'nin Suriye politikası bir bataklık politikası olmuştur. Türkiye yanlış politika takip etmiştir. Doğru olan politikasını değiştirmiştir. Özelikle ABD'nin isteği üzerine değiştirmiştir. Türkiye'nin bu coğrafyada uyguladığı politika İsrail'in güvenliği ve özellikle bu coğrafyanın 22 İslam ülkesinin siyasi coğrafyasını değiştirmeye yönelik projenin peşindeler. Etnik ve mezhepsel bir federatif yapılanma istiyorlar. Türkiye'nin sözü Suriye konusunda dinlenmiyor. dikkate alınmıyor. Suriye politikasında kimse Türkiye'yi dinlemiyor. PYD'yi engellemesi için yetki verdik, bırakın bu yetkiyi kullanmayı, PYD'yi, Müslim'ü Ortadoğu'nun ortağı haline dönüştürdün. Sayın Başbakan'ın PYD ve PKK yapılanmasını engellemesi gerekiyordu. Türk milleti sana TBMM'de yetki verdik., bu yetkiyi kullan. Elinde bu yetki var, PKK ve PYD oluşumu var. Kimseden medet umma, gereğini yapabilirsin".

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Son anketten çıkan rakamlar Erdoğan'ı üzecek...
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=