Lütfen bekleyin..

Erdoğan yine kefene dolandı!

12 Eylül 2013, 13:41

Türk Milleti'ni nıktıran jargona devam ediyor...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Erdoğan yine kefene dolanıp "Kefenini alıp yola çıkanların kurtarıcıya ihtiyacı yoktur. Allah'tan başka galip yoktur." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CNR Fuar Merkezinde düzenlenen TÜMSİAD Uluslararası Kobi Şurası ve TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı'nın açılışı ile Haliç Kongre Merkezindeki "Sağlık Bakanlığı Kamu-Özel İşbirliğiyle Gerçekleştirilecek Şehir Hastaneleri Projesi"nin tanıtım töreninde konuştu. Erdoğan, "Kefenini alıp yola çıkanlar için kurtarıcı insana ihtiyaç yoktur. La ilahe illallah önce bunu öğrensinler. Bazı densizler sizi biz bile kurtaramayız diyor ya biz kurtarıcı aramıyoruz. Allah'tan başka galip yoktur." dedi. Erdoğan'ın bu sözleri dakikalarca alkışlandı.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

Türkiye'nin milli geliri Türk Lirası bazında 1,5 trilyon liraya ulaşmış durumda. Bunun da yine bir rekor olduğunu umut verici bir gelişme olduğunu vurgulamak isterim. Bu sevindirci gelişmede herkesin emeği alın teri var. İşçilerimizi, çiftçilerimizi, memurlarımızı, sanayicilerimizi, kobilerimizi emeği ve alın teri olan herkesi tek tek tebrik ediyor, her birine ülkem için milletim için teşekkür ediyorum. TÜMSİAD'ın tüm mensuplarına büyümedeki katkılarından dolayı teşekkür ediyor, Allah hepinizden razı olsun diyorum. Bir kere, hepinizin hepimizin şuna inanmanızı hemde yürekten inanmanızı yürekten rica ediyorum.

"UYUYAN DEV UYANDI"

Türkiye uyuyan bir devdi. Uyuyan dev artık uyanmıştır. 10 Yıl boyunca yaptığımız reformlarla her türlü engele ve engellemeye göğüs gerecek bir güce ulaşmıştır. Bizim demokrasimiz artık kırılgan bir demokrasi değildir. Bizim ekonomimiz artık kırılgan bir ekonomi değildir. Ufak çaplı gelgitler olabilir, sarsıntı çalkantı olabilir ama demokrasimiz artık sürekli ileriye sürekli doğru yol alarak gelişmeye ekonomimiz istikrarla büyümeye devam edecektir. Biz kendimize inandık. Türkiye'yi bu seviyelere taşıdık. Biz gençlerimize inandık. Türkiye'ye bu başarıları böyle yaşattık. Hep birlikte bu gelişmeye inandık. Birbirimize güvendik. Dayanışma paylaşma ve kardeşlik içinde hareket ettik. İşte Türkiye'yi bu başarılara böyle ulaştırdık. Hem kendimize, hem gençlerimize hem de birbirimize inandığımız sürece Türkiye kutlu yolculuğuna hız kesmeden devam edecek 2023-2053 ve ardından 2071 hedeflerini mutlaka tutturacaktır.

"KEFENİNİ ALIP YOLA ÇIKANLARIN KURTARICIYA İHTİYACI YOKTUR"

12 Eylül darbesinin 33. yıldönümü. Türkiye bu müdahale sebebiyle gerçekten ağır bedeller ödedi. Türkiye, asıl büyük bedeli 12 Eylül müdahalesinden çok daha önce 27 Mayıs 1960 müdahalesinde ödemiştir. 12 Mart, 12 Eylül 28 Şubat, 27 Mayıs'ın yeniden yaşatılması girişimleridir. 27 Mayıs'ın sapladığı hançerle açılan yaralar bugüne kadar iyileşmemiştir. 27 Mayıs demokrasinin, yargının medyanın üniversitelerin STK'ların üzerine karabasan gibi çökmüş, bu karabasan aradan geçen 53 yıla rağmen dağılmamıştır. 27 Mayıs'ın izleri tamamen silinmediği için 12 Eylül, 12 Mart, 28 Şubat olmuştur. Bizim geleceğimiz adına demokrasimiz adına birliğimiz adına işte bu 27 Mayıs'ı, 12 Eylül'ü gençlerimize çok etraflı şekilde anlatmamız gerekiyor. Bugün yaşananlarla o gün yaşananalar birbirine tıpatıp benziyor. O günün arşiv araştırmasını yaptık. Bazılı yazılı medya gruplarının attıkları manşetlere baktım köşe yazılarını okudum. İnanır mısınız aynı. Sanki bugün o başlıkları atanlar o arşivleri açıp o başlıklara bakarak atmışlar. Sandık her şey değil diyorlar. Demokrasi sandık değildir diyorlar. Merhum Menderes'e de aynı şeyi söylediler. Kefenini alıp yola çıkanlar için kurtarıcı insana ihtiyaç yoktur. La ilahe illallah önce bunu öğrensinler. Bazı densizler sizi biz bile kurtaramayız diyor ya biz kurtarıcı aramıyoruz. Allah'tan başka galip yoktur. ( Erdoğan'ın bu sözleri dakikalarca alkışlandı)

"ÖZGÜRLÜKLERE HUKUK İÇİN SINIRSIZ SAYGIMIZ VAR AMA.."

Hukuk içinde özgürlüklere sınırsız saygımız var. Ülkemizin refahını, huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yoktur. O zaman biz de hukukun bize verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanırız. Kimse kusura bakmasın. Bugün demokrasiye sahip çıkan millet var. O bayat senaryonun başarılı olma imkanı yoktur.

"BİR BAŞARISIZLIĞIMIZ VAR"

Ama burada samimi söylemek istiyorum. Bir alandaki başarısızlığımızı belirtmek istiyorum. Ana muhalefetin zihniyetini değiştirmede başarısız olduk, onu başaramadık. Üzerlerinde 12 Eylül'ün tozunu taşıdıklarını görürsünüz.

"CHP 12 EYLÜL'ÜN YIL DÖNÜMÜNDE MISIR'A GİDİYOR"

CHP'ye bakın 12 Eylül'ün yıl dönümünü anlamlı ziyaretle kutluyorlar. Nereye? Mısır'a. Darbe yapmış yönetime ziyarete gidiyorlar. En son ne zaman iktidar oldunuz diyorlar. CHP cevap veremiyor. Geleceğe bakalım diyorlar. Onlar hatırlamaz ama CHP en son tek partili dönemlerde iktidardır. 15 Mayıs 1950'dir. Tek partiydiler. Bu gidişle bu millet onlara ebediyen tek başına iktidar vermeyecektir.

Darbelere çanak tutanlara bu millet hiç bir zaman yetki vermemiştir vermez de. Bizler bu ülkede Allah'ın izniyle bir kez daha demokrasinin kesintiye uğratılmasına izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin gençleri, bu millet demokrasiye sahip çıkacak yeni 27 Mayıs'ların 12 Eylül'lerin yaşanmasına müsade etmeyecektir.

"SORUNLARI DİYALOGLA ÇÖZECEĞİZ"

Millet ne derse ne karar verirse o olacaktır. Bunu söylerken çoğunluğun azınlığın hakkını bir kenara atmasını asla savunmuyorum. Her ne sorunumuz varsa önce sandık yoluyla ardından da konuşarak anlaşarak ve uzlaşarak çözeceğiz. İnşallah bugünün sorunlarını da gelecekte diyalogla çözüme kavuşturacağız.

"HÜKÜMET HAYAT TARZIMIZA KARIŞIYOR DİYORLAR"

Yarın akşam son maddeleri görüşüp bitireceğiz. Öbür hafta büyük ihtimalle basın toplantısı ile demokratikleşme paketimizi açıklayacağım. Bazıları diyor ki bu hükümet bizim yaşam tarzlarına karışıyor. Hanginizin yaşam tarzına bu hükümet karışmıştır. Lütfen varsa bunu bana başkanlarıma il ilçe başkanlarıma iletin. Giyim tarzına yaşam tarzına nerede müdahale etmişiz.

"GENÇ YAVRULARIMIZI SARHOŞ GEZDİRECEKLER"

Eğer bunu alkol düzenlemesiyle ilgili söylüyorsa gitsinler ABD'ye Batı'ya baksınlar oralardaki düzenlemelere baksınlar. O zaman zaten bizim çok geride olduğumuzu görecekler. Bazı yerlerde 21 yaşın altındaki gence alkol satılamaz ABD'nin bir çok eyaletinde var bunu söylüyorum. Bunları bildikleri halde gece gündüz bizim genç yavrularımızı dahi sarhoş gezdirecekler. Ondan sonra da kaza da çocuğum öldü feryat. Sadece seni çocuğun içtiği için ölmüyor. İçmediği halde çarpılan ölen insanlar var onlar ne olacak. Öldüren gibi muamele de görmüyor. Alkol olayı hafifletiyor, nedir bu ödüllendirme oluyor. Bu konuda hassasız. Din böyle emrettiği için böyle yapıyorlar diyorlar. Böyle yanlış olabilir mi? Bütün anayasayı böyle ele mi alacaksınız. Musevilerde kalkıp da böyle emrettiği için böyle bir yargılamanın yapıldığını duydunuz mu? Tek şey tanıyoruz. İnsan mutluluğu. İnsan sağlığı. Bunun içinde ne gerekliyse onu yapıyoruz.
Herkes inancını özgür şekilde yaşıyor.

"ESAD VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMADI"

Suriye'de olayların başladığı günden bu yana ölenlerin sayısı 110 bine ulaştı. Bunlar kayıtlı. Bilinmeyen kayıt dışı 200 bin rakam var.Şu anda dahi insanların hala hayatını kaybettiğini biliyoruz. Süreç farklı bir boyut kazandı. Neticesi ölüm olan bir durumda, kimyasal silah kullanılınca suç, uçaklarla bombalanarak öldürülürse suç değil. İnsaf be! Ölüm, ölümdür. Kullanılan silah ne olursa olsun. Böyle bir cambazlık olur mu? Bunu adil olarak ele alalım. Bu ölümlerin hesabını kim verecek.

Bu rejimin bunun hesabını vermesi lazım. Esad, bugüne kadar verdiği sözlerin hiçbirini tutmamış, bu yolla katliamlar için zaman kazanmıştır. Esad zaman kazanmaya devam ediyor. 7 milyon insan göçmen durumunda. Suriye'den gelen kardeşlerimiz için 2 milyar dolar harcadık. Ama dışarıdan 140 milyon dolar geldi.

"CHP, 110 BİN İNSAN KATLEDİLİRKEN NEREDEYDİNİZ"

CHP bizi savaş yanlısı olmakla suçluyor. Suriye'de Esed'in sırtını sıvazlayanlar utanmadan sıkılmadan bizi savaş yanlısı olmakla itham ediyorlar. Ana muhalefet rejimin yanında biz de muhalefetin yanındayız. Mağdurların, mazlumların yanındayız. Ana muhalefete göre Esed öldürürse iyidir Esed'e bir operasyon yapıılrsa savaş akıllarına geliyor. 110 bin insan katledilirken siz neredeydiniz? Ana muhalefet rejimin yanında, biz mazlumların yanındayız. Reyhanlı'da 53 vatandaşımız öldü, altından CHP'yi Şam'a götüren rehberler çıktı. Gezi olaylarının arkasında da, diğer sokak olaylarının arkasında da CHP'nin milletvekilleri çıkıyor.

"SANDIKTAN KAÇMIYORUZ"

Sandıkta çıkamayanlar kendilerinin çıkabileceği yerin sokaklar caddeler olduğunun farkına varmıştır. 6 Ay sonra sandık geliyor. Bakın biz sandığı kaçıran ülkelerden değiliz. Seve seve milletin önüne getiriyoruz sandığı. CHP'nin örnek gösterdiği ülkelerin bir çoğu sandığı kaçırıyor vatandaş ne zaman sandığa gideceğini bilmiyor.

"SEN HANGİ SIFATLA GİDİYORSUN"

CHP gidiyor, şu açıklama da çok manidar bozulan Türkiye filanca ülke ilişkilerini düzeltmek için gittik. Sen hangi sıfatla gidiyorsun. Sen ancak kendi partin ile o ülke arasındaki ilişkileri düzeltmek için gidersin. Bunu diplomatlar yaptığı zaman çok daha manidar oluyor. Onlar biliyorsunuz emekli olan diplomatlar. Darbeyi tanımayan Türkiye'yi sen hangi sıfatla temsil ediyorsun. Bizim varlık sebebimiz o zaman ortadan kalkar. Şimdi seçim yapılacakmış yeni bir kampanya başlatılmış. Biz bunları iyi biliriz. Yüzde 92 oy ile Cumhurbaşkanı olan ile gelinen durum ortada. Onun için kimse kimseyi aldatmasın.

"CHP'Lİ VEKİLLER POLİSLERE KÜFÜR EDİYOR"

Şuanda Türkiye'nin bir kaç ilinde Esed için sokağa çıkanlar var. Bu çatışmaları CHP'nin malum milletvekilleri de tahrik ediyor ve Genel Başkanları da bunlara göz yumuyor. Türk Bayrakları'nın yakıldığı gösterilerde en önde CHP'liler yer alıyor. Bu çatışmaları CHP'nin malum milletvekilleri tahrik ediyor. Bu ülke o kadar özgür ki, CHP milletvekili polise taş atabiliyor. Sıkıysa Amerika'da yap. Milletvekili bizim polisimize küfür ediyor. Ülkeme saldıranlar oldukça, "Yurtta sulh, cihanda sulh" diyemezsin. Cumhuriyet ile yaşıt diye övünüyorlar. Sonra kalkıp diktatörlük var diyeceksin. Diktatörün olduğu yerde istediğin gazeteyi çıkarabilir misin? Mustafa Kemal'in partisini kanlı örgütlerin kuklası haline getirdiler. Onlar gitsin diktatörlerin sırtını sıvazlasınlar.

2013 hedeflerimize 10 yıl kaldı. Sadece işimize bakacağız. Kirli tuzaklara prim vermeyeceğiz. Marmaray'ımızı, Kanal İstanbulumuzu, ulaşımıyla A'dan Z'ye çok farklı hazırlayacağız.

Etiketler : erdoğan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Alpago
1687 gün önce
Kefen edebiyatı sıktı artık. Zira ŞEHİT katilleriyle süreç başlatıp, Suriye üzerine ABD bombaları isteyen birinin kefeni biraz zor olur üzerine.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin tartışmalar, dün CHP’..
İYİ Parti sözcüsü Aytun Çınar, "Yargıtay'ın verdiği listede İYİ Pa..
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın Best FM'de Ufuk Karcı'..
"İYİ Parti’nin seçimlere girmek için hiçbir şartı eksik değildi. Eğer ..
MHP lideri Bahçeli'den erken seçim açıklaması
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=