Lütfen bekleyin..

Dünya yalana teslim…11 Eylül, 20. Haçlı savaşının gerekçesi oldu…

11 Eylül 2013, 10:50

11 Eylül, 20. Haçlı savaşının gerekçesi oldu… 11 Eylül bahanesiyle ırkçı emperyalizmin jandarması abd; Afganistan, Irak’ı fiilin işgal etti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

11 Eylül’ün Yıldönümünde Dünya Yalanla Karşı Karşıya...

11 Eylül, 20. Haçlı savaşının gerekçesi oldu…

11 Eylül bahanesiyle ırkçı emperyalizmin jandarması abd; Afganistan, Irak’ı fiilin işgal etti. Yalancı Arap baharı ile Libya’yı bombaladı, Mısır’da darbe yaptırdı, Suriye’yi yangın yerine çevirdi...

11 Eylül, Bush’un ifadesiyle adeta 20. Haçlı savaşının bahanesi oldu.

Bugün  11 Eylül. Bundan tam 12 yıl önce, televizyon ekranlarını seyredenlerin, kıyametin başladığını düşündüğü gün!

MilliGazete'nin haberine göre; Bugün 11 Eylül. Afganistan’da taş üstünde taşın kalmadığı, Rus işgalinden sonra bir de Amerikan çizmelerinin ülkeyi kirletmesine, başta çocuklar olmak üzere, kadın, erkek, yaşlı demeden köylerin, evlerin bombalanıp on binlerin öldürülmesine gerekçe yapılan gün.

Bugün 11 Eylül! Irak’ta tam on yıldır taş üstünde taş, gövde üstünde baş bırakmayan, çocukları yetim, kadınları dul, babaları evlatsız bırakan, 1.5 milyon Iraklıyı öldüren kanlı Amerikan ve  Batı işgaline gerekçe yapılan olayın gerçekleştiği gün. Sözde 11 Eylül 2001’de, dünyanın en güçlü devletinin New York’taki Dünya Ticaret Merkezi’nin İkiz Kuleleri ve Washington’daki pentagon gibi ticari ve siyasi-askeri merkezleri, Üsame Bin Ladin’in adamları tarafından kaçırılan bir uçakla intihar saldırısına uğramıştı. “Özenle hesaplanmış noktalara uçakla yapılan intihar dalışı sonrası oluşan patlamalarla her iki kule de yıkılmış. Üçüncü bir uçak Washington DC’deki Pentagon binasını çakılmıştı. Dördüncü uçak ise yolcularla teröristler arasında gerçekleşen mücadele sonucunda 150 mil ötede Pensilvanya kırsalına düşmüştü. Olaylarda  2 bin 974 sivil ABD vatandaşının öldüğü, 24’ünün ise kayıptı.” Amerikan Devleti resmi açıklaması böyleydi.

Bırakın Amerika ve Batıyı, dünyanın diğer bölgelerindeki en küçük kıpırdamaları, hedefine yönelen füzeleri bile daha  mekanizmasından çıktığı anda tespit eden anlı-şanlı  Amerikan patriot ve radar sistemleri İkiz Kulelere yönelen sözde birkaç El-Kaideci militanın Amerikan başkentlerinde kaçırıp uçurduğu uçakları “görememişti!”

11 EYLÜL'ÜN ÇOCUĞU BOP MU, BİP Mİ?

Dönemin ABD Başkanı George W. Bush, ilk günlerde güya terör saldırıları karşısında gizlenir gibi bir izleniminin ardından oğul Bush, şoven kılıcını çekerek, “terörizme karşı savaşı” başlattı. ABD Başkanı, “Terörizmle savaşımızda ya bizdensiniz, ya teröristlerle” diye de ülkelere dayattı. Hatta kelime arasında bunun bir Haçlı Savaşı olduğunu ifade etmekten kaçınmadı.

11 Eylül 2011’den beri dünya, özellikle de Müslüman coğrafyamız rahat yüzü görmedi. Afganistan ve Irak İşgallerinin ardından Haçlı sürüleri, o dönemki ABD Dışişleri Bakanı Condolezza Rice’in ifadesiyle “Fas’tan Endonezya’ya kadar 22 İslam Ülkesinin Yönetim ve haritasını” değiştirmeye başladı.

Amerikan doğu kıyılarından İskenderun Limanına 6 ay boyunca 80 bin Coniyi yığarak, sözde Irak’ı kuzeyden işgal bahanesiyle Türkiye’yi de ‘dostça işgale’ çalışan, ancak 1 Mart Tezkeresiyle Türkiye’nin ucuz atlattığı 11 Eylül Fırtınası, Irak’tan başladı. Suriye’de duracak gibi görünmüyor. Afganistan ve Irak’ı yerle bir etmedikleri yetmedi, BOP dediler, BİP dediler bomba yağdırdılar.

DÜNYA YALANA TESLİM!..

11 Eylül terör saldırıları doğru muydu? Doğruysa kim yapmıştı? Sözde Amerikan ileri teknololojisi, uzaktan algılama, elektronik ve radar sistemleri, sözde Malatya Kürecik’i İran’dan, Maraş, Antep ve Adana’yı Esed füzelerinden koruyan NATO radar ve patriotları, birkaç El Kaideci militanın kaçırdığı uçağı, koca çelik ikiz kuleleri devirmesine nasıl engel olamamıştı? Velev ki, bu saldırıyı birkaç İslam ismi taşıyan kişiler yapsa bile, bu bütün bir Irak’ı, Afganistan’ı, Libya’yı, Sudan’ı bombalamaya gerekçe olabilir miydi? Dahası Büyük Ortadoğu Projesi diye, İsrail’in emniyetini sağlamak için Ortadoğu ülkelerinin yönetimleri hangi gerekçeyle hizaya sokuluyordu? Sudan, BOP için mi, BİP için mi ikiye bölünmüştü?

YALAN RÜZGARI SURİYE İLE DEVAM MI EDECEK?

11 Eylül Saldırıları bu kadar cinayete gerekçe olabilir miydi?

Acaba 11 Eylül’ün kendisi bile, adeta bir sanal medya çağında yaşayan insanlık için kurgu olabilir miydi? Cevabı olmayan sorulardı bunlar. Dünya adeta yalana teslimdi. Aynen, 1. Körfez Savaşı’na gerekçe yapılan “Saddam Hüseyin’in kimyasal silahları olduğu” yalanı gibi. Daha sonra 10 yıl bu ülkeyi işgal eden Amerikan Conilerinin koca Irak’ta kimyasal bulamamışlardı. Hatta Dışişleri Eski Bakanı Colin Powel, dünya kamuoyuna “yalan söyledikleri için” özür dilemişti. Ne ki huylu huyundan vazgeçmiş değil. Şimdi de, 3 yıldan beri 120 bin Müslümanın ölmesine, 2.5 milyonunun ise başta Türkiye, Ürdün ve Lübnan olmak üzere yerinden yurdundan göç etmesine neden olan Suriye’de kimyasal silah kullanılmasını, bu ülkeyi işgallerine gerekçe yapmaya çalışıyorlar.

20. HAÇLIYA DUR DEMEK, TÜRKİYE'NİN GÖREVİ...

Eğer varsa kimyasal silah, önce bunu üretmesine müsaade ediyorlar. Sonra kendi elleriyle yetiştirdikleri mason diktatörleri İslam dünyasının başına bela edip, işgallerine de gerekçe yapıyorlar.

Birleşmiş Milletler ise bütün bu cinayetlerin, işgallerin, Bush’un başlattığı 20. Haçlı Seferinin hukuki zeminini oluşturuyor. Haçlı Seferlerine dur diyebilecek Selçuklu ve Osmanlı’nın devamı,  D-8 ve İslam Birliğinin güçlü lideri bir Türkiye’de olmayınca, 11 Eylül 2001’de başlayan yalan rüzgarı, İslam ülkelerini kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu işin vebalini ise, D-8’i canlandırmayan, İslam ülkelerini birlik olmaya yönlendirmeyip Avrupa ve Amerika’nın müttefik sularında vakit kaybeden Türkiye’nin yöneticilerine ait.

BATILI İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİ Mİ YAPTI?

ABD  yönetiminin 11 Eylül bahanesi ve yalanına sadece İslam Dünyası şüphe ile bakmıyor. New York Times gazetesi tarafından yapılan bir ankete göre, her 4 Amerikalıdan 3 kişi, hükümetin 11 Eylül olayları ile ilgili doğru bilgi vermediğini düşünüyor. Kullanılan yüksek teknoloji ve planlamaların profesyonellikleri dikkate alındığında, ADD içinden olmak üzere dünya kamuoyundan çokça kişi ve grup tarafından  11 Eylül saldırılarının,  bir takım Batılı istihbarat örgütlerinin düzenlemiş olabileceği ihtimalini sürekli ifade ettiler.  Eğer bu ihtimaller doğru ise, Derin Amerika bir takım senaryolar yaptı ve kendi halkını bile katletmekten  çekinmedi.

1 MİLYON İNSAN ÖLDÜRDÜLER...

ABD’nin Afganistan  7 Ekim 2001’de, Irak işgali ise 19 Mart 2003’te işgal etti.

ABD’de oluşturulan Savaşın maliyeti grubunun verilerine göre 2001’den bu yana Afganistan, Pakistan ve Irak’ta 201 bini sivil olmak üzere 330 bini aşkın insan öldü. Ancak kamuoyu bu rakamın 1 milyondan aşağı olmadığı görüşünde. Gün geçmiyor ki, Irak ve Afganistan’dan patlama ve ölüm haberleri gelmesin. Afganistan’da 2012 yılında 2754 sivil yaşamını yitirdi. Hemen her gün bombalı saldırı haberlerinin geldiği Irak’ta ise yalnızca Temmuz ayında bini aşkın insan patlamalarda öldü. 12 yılda öldürülen gazeteci sayısı ise 319. 31 milyon nüfuslu Irak’ta yalnızca 22 bin doktor bulunuyor. Bu rakam, 2003 öncesinde 34 bin idi. Savaş bunalımı ile kavrulan ülkede Psikiyatr sayısı ise 84. İşgal sonrası 2.8 milyon kişi zorla yerinden edildi. 2010’da yapılan bir araştırmaya göre ülkenin yüzde 53’ü gecekondu benzeri evlerde yaşıyor. İşgal öncesi bu rakam yüzde 17’ydi.

11 EYLÜL'ÜN EKONOMİK BİLANÇOSU

2001’de ABD’nin savunma harcamaları304 milyar dolar dolayındaydı, 2008’de 616 milyar dolara çıktı, 2010’da 1 trilyon dolara ulaştı.

Afganistan ve Irak işgallerinin maliyetinin 1.2 trilyonla 4 trilyon dolar arası bir rakamdan oluştuğu hesaplanıyor. Bu rakamlar, Siyonist kartellerin kontrolündeki silah endüstrisinin kazançlı çıktığını gösteriyor.

Ancak, bu kesimin kazancının, Amerikan Devletinin borç yükünü aşırı büyüterek, önce ABD’de, sonra bütün Batı ülkelerinde küresel bir finansal krizini doğurduğunda ise uzmanlar hem fikir. Yani Irak işgali ABD ekonomisine ve küresel kapitalizme çok pahalıya patladı. Bunu ABD bütçe rakamlarından da anlamak mümkün. 2001’de ABD bütçesinin 128 milyar dolar fazlası vardı. 2008’de ise bütçe 450 milyar dolar açık verdi örneğin. Bu açığın bu yıl 1.4 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Bütün bu veriler ise, sanılanın aksine 11 Eylül’e tertipleyerek veya bahane ederek İslam ülkelerine ABD’yi saldırtan Irkçı Emperyalizm, Amerikan halkını da büyük bir felakete sürüklüyor.

KAYBEDEN AMERİKA HALKI, KAZANAN SAVAŞ BARONLARI

Amerika’da bir hakim, 11 Eylül saldırılarında hasar gören binalar ve işyerleri için El Kaide’nin 9.3 milyar dolar ödemesi gerektiğini açıkladı.

ABD, 11 Eylül’den bu yana işgal hareketleri için 3 trilyon dolardan fazla para harcadığı tahmin ediliyor.  Ancak işgaller sonrası ülkenin büyük petrol kaynakları ABD ve İngiliz şirketlerinin kontrolüne girdi. Ancak işsizlik diz boyu. BM’ye göre Irak’ta nüfusun yüzde 28’si işsiz.

Öte yandan Pentagon’un bütçesi 400 milyar dolara çıkarken ABD merkezli Lockheed Martin sürecin en büyük kazananı olarak görünüyor.

Sadece Lockheed, 2011 yılında Pentagon’la 36 milyar dolarlık silah anlaşması yaptı. Burada Pentagon’un, 11 Eylül’den sonra anlaşma imzaladığı şirketleri de belirtmekte fayda var.

Northrop Grumman, Boeing, Lockheed Martin, General Dynamics ve  Raytheon. Önce ABD Irak ve Afganistan’ı işgal etti. Sonrasında bu şirketler bu iki ülkeye sürekli silah sattı. Sadece Irak’a 2005’ten bu yana 35 milyar dolarlık silah satıldı. 

NSA, CIA gibi istihbarat kurumlarının da bütçeleri de arttı. 11 Eylül havası ile oluşturulan korku imparatorluğu, devasa bir güvenlik endüstrisi doğurdu.

11 Eylül’ün Arap ülkelerindeki yalancı baharın sona ermesinden sonra, Türkiye’deki 28 Şubat gibi zeval bulup bulmayacağını ise önümüzdeki yıllar gösterecek…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler
TSK'nın Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı devam ederken ulusl..
Türkiye ile diplomatik ilişkilerini askıya alan Hollanda skandal bir karara..
ABD'nin Florida eyaletinde bir liseye silahlı saldırı düzenlendi. Polis..
Rusya'nın başkenti Moskova'da yolcu uçağı düştü!
Telefonda görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin, üçlü..
Türk vatandaşlarına vize serbestisi sağlanması için gerekli olan 72 kriterd..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=