Lütfen bekleyin..

PKK'nın kara paralarını AKP mi AKlıyor?

07 Eylül 2013, 18:24

"Tür­ki­ye­ AKP dö­ne­min­de ka­ra pa­ra­yı yı­ka­mak­ta us­ta­laş­tı­"

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai DETAY AKP'nin PKK'ya rol biçerek yürüttüğü "süreç"in ekonomik boyutu da mı var?

Usta gazeteci Uğur Dündar bugün kaleme aldığı yazıda bomba ifadelere yer verdi...

"Ya­la­ka eko­no­mi uz­man­la­rı­nın (!) ya­zıp söy­le­dik­le­ri­ne de­ğil, ulus­la­ra­ra­sı say­gın­lı­ğı olan ta­raf­sız eko­no­mist­le­rin uya­rı­la­rı­na ku­lak ve­rin." ifadelerini kullanan Dündar'ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Tab­lo or­ta­da: Sı­cak pa­ra Tür­ki­ye­’den ka­çı­yor, ca­ri açık ar­tı­yor, dö­viz kur­la­rı yük­se­li­yor, Tür­ki­ye­’nin her ay mil­yar­lar­ca do­lar bul­ma­sı ge­re­ki­yor.

De­ğir­me­nin bu yol­la, ya­ni ta­şı­ma suy­la dön­me­si için Var­lık Ba­rı­şı­” uy­gu­la­ma­sıy­la ka­sım ayın­da Tür­ki­ye­’ye yak­la­şık 25 mil­yar do­la­rın gir­me­si bek­le­ni­yor.

Pe­ki bu pa­ra ne­re­den ve kim­ler­den ge­li­yor?

Ta­raf­sız uz­man­la­ra gö­re, bü­yük öl­çü­de PKK’­dan ge­li­yor!..

PKK’­nın uyuş­tu­ru­cu, in­san ve si­ga­ra ka­çak­çı­lı­ğı­nın ya­nı sı­ra ha­raç yo­luy­la top­la­dı­ğı ka­ra pa­ra­yı “Var­lık Ba­rı­şı­” yo­luy­la ak­la­ya­ca­ğı id­di­a edi­li­yor.

Ulus­la­ra­ra­sı çev­re­ler­de Tür­ki­ye­’nin AKP dö­ne­min­de ka­ra pa­ra­yı yı­ka­mak­ta us­ta­laş­tı­ğı, hat­ta en be­yaz ha­le ge­tir­mek­te ra­kip­siz bir ül­ke ha­li­ne gel­di­ği öne sü­rü­lü­yor.

Eko­no­mi­de­ki kö­tü sin­yal­le­ri önem­se­me­yen, PKK’­nın teh­dit ve şan­taj­la­rı­na bo­yun eğen Baş­ba­kan Er­do­ğan ve Ha­ri­ci­ye Na­zı­rı Da­vu­toğ­lu ise ka­fa­yı Be­şar Esa­d’­a tak­mış, onu de­vir­me­ye uğ­ra­şı­yor­lar.

Ta­lih­siz Or­ta­do­ğu coğ­raf­ya­sı­nı kan gö­lü­ne çe­vi­re­cek em­per­yal se­nar­yo­lar­da gö­nül­lü fi­gü­ran­lık rol­le­ri üst­le­ni­yor­lar!

Da­ha çok Müs­lü­man ka­nı­nın ak­ma­sı­na ne­den ola­ca­ğı apa­çık gö­rü­nen bü­yük yan­gı­nı ba­rış yo­luy­la sön­dür­mek, “en bü­yük za­fe­rin ba­rış ol­du­ğu­nu­” söy­le­mek var­ken tam ter­si­ni ya­pı­yor ve yan­gı­na kö­rük­le gi­di­yor­lar.

Tüy­ler ür­per­ten mez­hep­çi ve ırk­çı söy­lem­ler­de ıs­rar edi­yor­lar.

Os­man­lı­’yı ih­ya ve in­şa et­me sap­lan­tı­sı uğ­ru­na ül­ke­yi so­nu kan ve göz­ya­şıy­la bi­te­cek ka­ran­lık se­rü­ven­le­re sü­rük­lü­yor­lar.

Göz­le­ri­ni öy­le­si­ne hırs bü­rü­müş ki, ha­yal pe­şin­de ko­şar­ken, kos­ko­ca Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti Dev­le­ti­’ni PKK’­ya avuç açar ha­le dü­şür­dük­le­ri­ni bi­le gö­re­mi­yor­lar!

HABER FEDAİ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
abhazyalı
1653 gün önce
Kardeşim Bursa Gemlikte Leyla Zananín Açtığı Süpermarketi kara para akla
Mak için kurduğunu herkez biliyor ama yalaka medyadan kimsenin sesi çıkmíyo.
Bi araştırsan haber fedai abicim.olmazmı.istiklal caddesinde halkbankın aşasında
DETAY HABER Kategorisindeki Diğer Haberler
Yandaşlar hangi algı operasyonunun peşinde ?
"Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor... "
"Saray anketleri tehlike alarmı veriyor..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=