Lütfen bekleyin..

Erdoğan hem Suriye'ye operasyon istiyor, hem de savaşa karşı çıkıyor?!

06 Eylül 2013, 16:05

Erdoğan'dan G-20 Zirvesi Sonrası Basın Toplantısı

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai DETAY Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen G20 zirvesi sonrası düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Yaptığı konuşmada öyle bir cümle kurdu ki, Haber Fedai olarak hiç bir anlam veremedik...

Erdoğan hem Suriye'ye operasyon istiyor, hem de savaş çığırtkanlığı yapmadığını söylüyor...

İşte o cümlesi: Suriye'ye yönelik operasyonu desteklememiz asla savaş çığırtkanlığı değildir.

***

"Bu dam başka neler dedi?" diyorsanız... işte Erdoğan'ın açıklamasından satırbaşları;

Bu yıl zirvede ilk olarak küresel ekonomik büyüme, istihdamı ele alma imkanımız oldu. Bu yıl da kalkınma konuları gündemimizde yer aldı. Ülkemizin küresel kalkınma çabaları konusunda attığı adımlara değindim. Özellikle genç ve kadın istihdamının öncelikli konu olduğunun altını çizdik. G-20 zirvesi marjında çeşitli liderlerle görüştüm. Görüşmelerimizde bölgesel meseleler gündem maddelerimiz arasında yer aldı. Ağırlıklı olarak Suriye üzerinde özellikle durduk.

ŞAM'A OPERASYON GEREKLİ

Suriye rejiminin BM Genel Sekreteri'nden sonra söz aldık. liderlerin büyük kısmı bu konuda yapılanların değerlendirmesine girdi. Suriye rejiminin halkına yönelik katliamı her lider tarafından takip ediliyor ve Şam'a yönelik operasyonun gerekli olduğunu liderler ifade ediyor. Rapora dayalı olarak adımın atılmasının önemli olduğu noktasında yaklaşım var. Türkiye olarak Suriye'deki bu gelişmelerin teşhisi üzerinde durduk. Burada hedef saptırması önemli. Kimyasal silahlar üzerinde hassasiyetle durulurken öbür tarafta insanın öldürülmesi bir kenara konuluyor. Buy kadar sığınmacı gözardı ediliyor. Kimyasal silahlar suç teşkil ediyor. Diğer tarafta öldürülen insanlar bunu yapanlar suç işlemiyor mu?

ESAD GİDİNCE NE OLACAK?

Göçe zorlanan yedi milyon insan onlar suç işlemiyor mu? Bunların suç lahiyasında yerleri var. 21 Ağustos gece 02,30 orada 1700 kadar insan kimyasal silahlarla öldürülüyor ama gel gelelim bunun kimler tarafından işlendiği konusunda bunu Esad değilde muhalefet yaptı diye bir hava var. Biz elimizdeki belgelere bakıyoruz. Bir iki fok balığı ölünce dünyayı ayağa kaldıranlar yüzbinlerce insan karşısında sessiz durmak siyasilere yakışacak durum değil diye düşünüyorum. Esad gidince ne olacak? Bundan daha iyi olacak.

İLK VURACAĞI YER BİZİZ

Bu amaca yönelik olarak çalışmalara destek verdik vereceğiz. Suriye'ye yönelik operasyonu destekliyor olmamız asla savaş çığırtkanlığı değildir, savaş heveslisi olmak değildir. Buradaki sıkıntı komşuda yangın başlamıştır ilk vuracağı yer biziz.

KURDE MERHAMET KUZUYA ZULÜMDÜR

Bu yangını söndürmek için elimizden geleni yapmak zorundayız. Bunu nasıl görmemezlikten gelir. Kurda merhamet kuzuya zulümdür. Biz bunu yapamayız. Esad yönetimine karşı operasyona karşı durmak binlerce ölene göz yummaktır. CHP'nin Şam katillerini desteklediğini biliyoruz. CHP'nin Reyhanlı saldırganları ile ilişki içinde olduğunu da biliyoruz. MHP'nin CHP ile aynı dili kullanması üzerinde düşünülmesi gereken konudur. Biz ilkelerle hareket ettik ve böyle devam edeceğiz.

HABER FEDAİ

Etiketler : g20, g-20, rusya, suriye, erdoğan
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Ah Vatan
1654 gün önce
Suriye ye teröristleri sokanBOP,teröristleri silahlandıranBOP,ellerine gaz bombaları veren BOP, masum çocukları ödürüen BOP nin ellerine silah tutuşturduğu teröristler olduğu halke ESAD suçu yüzbin insan öldü, ESAD kendi halkını uçaklarla helikopterlerle öldürüyor diyerek ESAD yok etmenin altında tek gerçek var.Suriyeyi parçalamak İSARAİLİN güvenliğini sağlama almak. Güçlü suriye israilin ortadoğudaki yayılmacı politikasına büyük engel teşgil etmekte. BOP bu büyük engelleri kaldırma görevini başarı ile yapmaktadır. Sözleri hiç bir anlam ifade etmemektedir.
Alpago
1655 gün önce
Sayın Başbakanımız ve AKP, Esad'a duydukları nefretin keşke hiç olmazsa yarısını pkk'ya ve apo'ya, Suriye ve Mısırda ölenlere duydukları üzüntünün den 4'te 1'ini pkk'nın şehit ettiği ülkemiz Müslümanlarına da duysalardı.
beko
1655 gün önce
C H P - M H P Mutlaka birlesmeli diyorum caresi budur,yoksa bir 10 yildaha hülloglar basimizda olur saygilar.....
DETAY HABER Kategorisindeki Diğer Haberler
Yandaşlar hangi algı operasyonunun peşinde ?
"Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor... "
"Saray anketleri tehlike alarmı veriyor..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=