Lütfen bekleyin..

Siz nasıl tatmin olursunuz Sayın Başbakan? VİDEO

04 Eylül 2013, 00:41

Iraklı kadının mektubuna dikkat!

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Suriye’ye müdahale konusunda üç yıllık çağrı ve beklentilerinin sonunda nihâyet ABD’de Suriye’ye ‘operasyon’ ihtimâli belirince Başbakan’ın ve AKP hükümetinin rahatlayacağını düşünmüştük, fakat yanılmışız.

“Eyyy Birleşmiş Milletler, Eyy Batı, Eyy Nobel ödülü verenler!..” diye Batı’ya seslenen Başbakan’a, Amerika’dan ‘Suriye’ye sınırlı müdahale’ cevabı gelince, bir ânda umutları yok olmuş olmalı ki, “Suriye’ye sınırlı müdahale bizi tatmin etmez” deyiverdi.  

O zaman soralım Sn. Başbakan’a:

“Siz nasıl tatmin olursunuz Sn. Başbakan?”

‘Sınırsız bir müdahale’ ile mi? Yani Suriye’nin yerle bir edilmesi sizi tatmin eder mi?

Amerika 2003 yılında kitle imha silahları olduğu bahanesiyle Irak’ı işgâl ettiği gibi Suriye’yi de topyekûn işgâl etse tatmin olur musunuz meselâ?

Irak’ta 1 milyon sivil insan ölmüştü Sn. Başbakan, Suriye’de de en az 1 milyon sivil ölse tatmin olur musunuz?

Irak’ta 5 milyon çocuk yetim kalmıştı Sn. Başbakan, tatmin olmanız için Suriye’de kaç milyon çocuğun yetim kalması gerekli sizce?

Irak’ta Saddam idam edilmişti, Esad için öngördüğünüz son nedir Sn. Başbakan? Saddam gibi idam edilmesi mi, yoksa Kaddafi gibi boynuna bir ip geçirilip sokaklarda bir hayvan gibi sürüklenerek linç edilmesi mi tatmin eder sizi?

Körfez Savaşı’nda geri çekilen 6 bin Irak askerinin önüne kepçe takılmış ABD tankları tarafından kumlara gömüldüğü gibi teslim olacak kaç bin Suriyeli askerin çöle gömülmesi sizi tatmin eder?

Amerika’da yayınlanan bir kitapta, ABD ordusunun ve askerlerinin Irak’ın işgâli sırasında neler yaptıkları anlatılıyor, savaşa bizzat katılan Amerikan askerleri; ‘Savaşa Karşı Irak Gazileri (IVAW)’ isimli kitaptan Irak’ta üç dönem görev yapan bir deniz onbaşısının şu itirafını paylaşalım yalnızca:

“Üç dönem görevim sırasında saldırı kuralları epey değişti. Tehlike ne kadar büyükse, o kadar şiddetli olmamıza izin vardı ve karşılık vermemiz bekleniyordu. Yapmamız istenen ve desteklenen başka bir şey daha vardı, göz kırpıp yap dedikleri... Bizden ‘silahlar’ya da ‘kürekler’ taşımamız isteniyordu. Eğer bir sivili yanlışlıkla öldürürsek, vücudun üzerine o silahı ya da küreği bırakıyorduk, böylece direnişçi gibi görünüyorlardı.”

Nasıl Sn. başbakan? Suriye’ye yapılacak ‘sınırsız bir müdahale’den sonra buna benzer kaç vahşet hikâyesi sizi tatmin eder?

Amerikalı askerlerin Şam’da Sultan Selim Camiinin mihrâbına bir pota koyarak o potaya üçlük atmaları sizi tatmin eder mi Sn. Başbakan?

Siz mektupları seversiniz Sn. Başbakan: Mecliste gözyaşları içinde okuduğunuz Mustafa’nın mektubu, gözyaşları içinde dinlediğiniz, Biltaci’nin kalleşçe sırtından vurularak şehit edilen kızı Esma’ya yazdığı mektubu...

Bakın neler söylemişti Iraklı Nur Bacımız, ABD’nin Irak işgâlindeki işkencehânesi Ebu Gureyb’den yazdığı bir mektubun bir kısmında:

“Eğer kalbinizde, ruhunuzda bir zerre insanlık, haysiyet, onur ve şeref varsa, birleşin ve bu hapishaneye saldırın. Gelin ve
 kurtarın bizi!

Elinize geçen bütün silahlarla bu hapishaneye saldırın! Hem onları hem de bizleri öldürün!!!

çoktan ölüme razıyız. Burayı yerle bir edin!

Hepimizin karnında onların piçleri var! Çoğumuz hamileyiz! Biz dünden ölüme razıyız!

Size yalvarıyoruz; gelin ve kurtarın bizleri! Size, ailelerimize ve ülkemize daha fazla utanç vermemek için ölmek istiyoruz! Bizi öldürün! Size yalvarıyorum; Allah için bizleri, Amerikalıları ve onların piçlerini öldürün!

Allah rızası için! Size yalvarıyoruz...”

Çok değil, muhtemelen bir yıl içinde duyacağımız Suriyeli bir kadının buna benzer yakarışları bir damla gözyaşınızı döker mi?

Siz de biliyorsunuz ABD ve Batı bütün bunları yapar! Dünyanın her yerinde yapmıştır, bundan sonra da yapacaktır? 

Siz, ABD ve Batı’nın bunları yaptığını ve yapacağını bile bile neden ısrarla Suriye’ye bir müdahale için ABD ve de Batı’ya çağrılar yapıyorsunuz ve ‘sınırlı bir müdahaleyi’ bile ‘tatmin edici’ bulmuyorsunuz?

Neden?

Siz nasıl tatmin olursunuz Sn. Başbakan?

Size bir link veriyorum Sn. Başbakan, Youtube’ta yayınlanan bir link bu, fonda Amerikalı askerlerin kahkaha seslerinin duyulduğu ve Iraklı çocuklara yaptıkları var bu videoda, binlerce videodan yalnızca birisi bu Sn. Başbakan, izleyiniz vakit bulursanız, belki tatmin olursunuz!..

Bu videoda yapılanların Suriye’de de yapılması sizi tatmin eder mi Sn. Başbakan?

Adnan İslamoğulları / YeniÇağ

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ziya çapaş
1650 gün önce
ırakda afganistanda yüzlerce binlerce vardı bunlardan başbakan bunları yapan amerikalı askerlere sagsalim memleketlerine dönsün diye dua ediyordu şimdi suriyede de oacak onlarada dua edecekdir nevar bunda onlar insan degil sadece amerika ve bazılarının tatmin olması için ölecek tecavuze ugrayacak zavallılar
mehmet yetimoğlu
1657 gün önce
gözlerim dondu ne yazayım ben o çocukların çığlığı kulaklarımın zarını patlatırken ben burda izlerken ne yazayımki allah belanızı versin
YETİM
1658 gün önce
BU TÜR GÖRÜNTÜLER BU İNSANLARI TATMİN DEĞİL AMA MUTLU EDİYOR OLMALI Kİ HALEN MÜSLÜMAN KANI DÖKÜLMESİ İÇİN ABD DEN DESTEK İSTİYOR
EMİNE DOKUR
1658 gün önce
AAAYYY!!!! DAHA FAZLA!!!BAKMIYA TAHAMMÜLÜMM!!!YOOOOOKK!!!! BUNA TAYYİP!!!BEY!!! BAKSIIIIIN!!!!!ÇOKK! DEĞER VERDİĞİ !!!!İĞRENÇ!!!!AMERİKAN!!!!ASKERİNE!!!!Bİ,MADALYA!!!!TAKAR!!!! BELKİİİİ!!!! YAZIKKLAAAR!!!!OLSUUUUUUUN!!!! PESS! NOKTA
Alpago
1658 gün önce
ABD'den Suriye için yardım isteyeceğine otursun Başbakanı olduğu ülkenin 30.000 Müslüman insanını katleden ateist-marksist-leninist pkk'yı bitirsin önce. Ateist pkk ile masaya otur, halvet ol sonra başkaları hakkında ahkam kes. pkk sürüsü asker, polis, korucu, çoluk çocuk insanlarımızı katlederken gıkı çıkmıyordu. Hiç bir Arap devleti ve vatandaşlarında Türkiye'de pkk tarafından katledilen 30.000 Müslüman Türk-Kürt için bırakın protesto eylemi yapmayı arkalarından Fatiha bile okuduklarını anımsamıyorum. Ütüne üstlük Filistin, Suriye ve K. Irak pkk'ya her türlü desteği verdiler.
Ah Vatan
1658 gün önce
ABD den yardım isteyenler ABD nin kim olduğunu bu videoda göreceksiniz.Bu yapılan zülmü birinci dünya savaşında bizim atalarımız yaşadı.Güvenliğimiz ne natoya Ne BM ye Ne ABD ye emanet edilemez. Ordumuzda güçsüzleştirilemez.Ordumuz üzerinde oynanan oyunlar düşmanın ekmeğine yağ sürmektir. Bu işi AKP yapmaktadır. Bu olayların yaşanmasının baş sorumlusu RTE ve AKP bakanlar kuruludur.
ünsall
1658 gün önce
alçak abd ve uşakları..
durucan tosun
1658 gün önce
sayın başbakan bu olaylara sebep olmayın vebali büyük öbür dünyada bunun hesabını nasıl verirsiniz amerikanın girdiği nerede barış geldi girdiği yerde tecavüz kan ve göz yaşı var bukadar hırslı olmayın saddam taraftarlarını her halde fırınlarda yakarsın
Osman MİNTAŞ
1658 gün önce
DEMEKKİ.!!! BU sahneleri görmek hoşunuza gidiyor ve BENDE HEPSİNE EN BAŞTA BİZİMKİNE "ONE MİNUTES"..BİR DAKİKA DİYORUM ..SİZ ADAM ÖLDÜRMEYİ ÇOK İYİ BİLİRSİNİZ İN BAŞINDASINIZ SAYIN BOB BAŞKANI.
ABDULKADİR ÇAPAN
1658 gün önce
ABD İLE RTE BUNLAR AŞK COCUGUDUR AMA KİMDEN OLDUGU BELİ DEGİL
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler
Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ..
Erdoğan cephesinden Saadet'i aşağılayıcı ifadeler...
Alişan Satılmış yöneticilerin vefasızlığına dikkat çekti...
flaş iddia: PKK'ya karşı verdiği mücadeleyle tanınan Osman Pamukoğlu..
"MHP'li üst düzey bir yönetici..."
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=