Lütfen bekleyin..

Altın Koza'da yarışacak kısa filmler belli oldu

30 Ağustos 2013, 16:16

20. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film yarışmalarının finalistleri belli oldu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 16 – 22 Eylül tarihinde düzenlenecek 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film yarışmalarının finalistleri belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, festivali kapsamındaki Ulusal Öğrenci Filmleri ve Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışmalarında ön değerlendirme sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.

Başkan vekili Zihni Aldırmaz, "Geleceğin sinemacılarına destek vermek amacıyla düzenlediğimiz Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Akdenizli kısa filmcileri her yıl kentimizde bir araya getiren Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nda jüri önüne çıkacak filmler belli oldu. Tüm finalistlere başarılar diliyorum. Festivalimiz kapsamında kısa filmcilere verdiğimiz desteği artırarak sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin sinema – televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında değerlendirildiği Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda bu yıl, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden 42 filmin yarışmaya hak kazandığını belirtti.

Yarışmanın ön değerlendirme kurulunda yapımcı Ahmet Hızarcı, senarist ve sinema yazarı Necla Algan ve yönetmen Tankunt Kılınç görev yaptı. Finalist filmleri değerlendirecek isimler ise, yönetmen Belmin Baş, belgesel yönetmeni Göksel Gülensoy, animasyoncu Nermin Er, oyuncu Serkan Ercan ve yazar Yekta Kopan'dan oluşuyor.

'EN İYİ' SEÇİLEN ESERLERİN ÖDÜLÜ 7 BİN 500 TL OLACAK

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nda her dört dalda en iyi film seçilen esere 7 bin 500 TL ödül verilecek. Eser sahibi öğrenciler her yıl olduğu gibi festivalde konuk edilerek yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya gelecekler. Eserlerinin gösterimlerinin ardından çeşitli söyleşiler yapacak, etkinliklere katılacak.

AKDENİZLİ KISA FİLMCİLERİN BULUŞMA NOKTASI

Adana Büyükşehir Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, festivali Akdenizli kısa filmcilerin buluşma noktası haline getiren geleneksel Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'na ise İspanya, Türkiye, Fransa, İsrail, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, Suriye, Ürdün, Slovenya, Lübnan ve Kosova gibi ülkelerden yaklaşık 500 eserin başvurduğunu ifade etti.

Yarışmanın jürisinde Bulgaristan'dan Zlatina Rousseva, Yunanistan'dan Patrice Vivancos, Belçika'dan Eric ledune, ve Sırbistan'dan Miroljub Vu?kovi? ve Türkiye'den Sevin Okyay görev yapacak. Kurmaca, belgesel, canlandırma ve deneysel dallarında toplam 61 filmin yer alacağı yarışmada, her dalda en iyi film seçilen eser, 10 bin TL'lik ödülün sahibi olacak.

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması finalistleri şöyle:
KURMACA

Bi' Garip Adam - Gözde Yetişkin / Emre Sert - Bahçeşehir Üniversitesi
Consensus - Gülten Taranç - 9 Eylül Üniversitesi
Dört Yapraklı Yonca – Hakan Berber - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi
Eksik - Eren Çukurluöz / Umut Subaşı - 9 Eylül Üniversitesi
Mavi Kalpli Kadın "Ağıt" - Can Eren - İstanbul Bilgi Üniversitesi
Mod - Deniz Tarsus - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Faktültesi
Sessizlik Günlükleri - Uğur Yeşil - Mimar Sinan Üniversitesi
Sinemasal - Suat Eroğlu - 9 Eylül Üniversitesi
Sus - Şerif Toklucu - İstanbul Kültür Üniversitesi
Zemberek - Emrah Cevher - Mersin Üniversitesi


BELGESEL

Arda Kalanlar - M.Lütfü Akbaş/Coşku Öztuğran - Selçuk Üniversitesi
Aynanın Diğer Yüzü - Esra Nur - Mersin Üniversitesi
Gecekondu Mahallesi - Emrah Kılıç - Marmara Üniversitesi
Meğer - Uğur Egemen İres - Anadolu Üniversitesi
Metropolis - Eylem Şen - 9 Eylül Üniversitesi
Soyka - Serhat Altay - Erciyes Üniversitesi
Suriyeli Gelinler - Yaşar Oktay - Kocaeli Üniversitesi
Unutulmuşlar Adası - Cansu Şahin - Selçuk Üniversitesi
Yersiz Yurtsuz - Mahmut Çelik/M. Sercan Yürek - Erciyes Üniversitesi
7 Lira - Ahmet Mert Yavuz - Anadolu Üniversitesi


DENEYSEL

Ayakkabı - Musab Tekin - Marmara Üniversitesi
Döngü - Sinan Çalış / Burak Varlık - Anadolu Üniversitesi
Ü.N.K - Umut Subaşı - 9 Eylül Üniversitesi
Puset - Mine Sarahan - Selçuk Üniversitesi
Sistemde Redif ve Uyak - Ebubekir Sıddık Durukan - Akdeniz Üniversitesi
Twain - Kağan Kerimoğlu - Kadir Has Üniversitesi

CANLANDIRMA

Çirkin - Perihan Türkdoğan - Marmara Üniversitesi
Frezya - Bugra Uğur Sofu / Serdar Çotuk - Dumlupınar Üniversitesi
Leke - Güven Şahinkanat - Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Ses Park - Serdar Koçak - Anadolu Üniversitesi
Tahrik ve Tahrip - Metin Vatansever - Anadolu Üniversitesi
Uyanış - Mervenur Ülcan / Güneş Göçmen - Anadolu Üniversitesi


Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması finalistleri:
KURMACA


Water And Graves - Ersin Shamli – Kosova
About Ndugu - David Munoz – İspanya
Son Kuşlar - Ahmet Ferah – Türkiye
Tooth Of Hope - Nizar Sfair – Lübnan
It's Not a Cowboy Movie - Benjamin Parent – Fransa
Auschwitz On My Mind - Assaf Machnes – İsrail
Boşluk - Onur Güler – Türkiye
Studio Beirut - Mokhtar Beyrouth – Lübnan
Chamomile - Neritan Zinxhiria – Yunanistan
Rodri - Franco Lolli – Fransa
La Cicatriz - Jose Manuel Cacereno – İspanya
Asya - Mizgin Müjde Arslan – Türkiye
Ephemeral - Diego Modino – İspanya
Ardıl - Semih Korhan Güner – Türkiye
Inertial Love - Jose Esteban Alenda / Cesar Esteban Alenda – İspanya
Typist - Sergey Vlasov – İsrail
Extension - Chantal El Haber – Lübnan
Yaşam Merkezi - Ömer Günüvar – Türkiye
Little Darling - Igor Mirkovic – Hırvatistan
Gypsy - David Bonneville – Portekiz
Patika - Onur Yağız – Türkiye
Bandits - Antoine Giorgini – Fransa
Al Kalb - Fares Cachoux – Suriye
Çaput - Şenol Çöm – Türkiye
45 Degrees - Georgis Grigorakis – Yunanistan
Bue Sabi - Patricia Vidal Delgado – Portekiz
Jacobo - David Del Aguila – İspanya
Küçük Pencereli Evler - Bülent Öztürk – Türkiye
Espana Is Different - Salvador Guerra – İspanya
Departures - Wissam Tanios – Lübnan
Voice Over - Martin Rosete – İspanya
I Offered You Pleasure - Farah Shaer – Lübnan

BELGESEL

Pedallar ve Topuklar - Sevda Doğan – Türkiye
Stand Along Zone - Zhenqian Huang – Fransa
Out Of Darkness - Sonie Habib – Lübnan
Buenos Dias Resistencia - Adrian Orr. – İspanya
Ankara'nın Güneydoğusu - Erhun Altun – Türkiye
Faces - Said Najmi – Ürdün
Spina Bifida - Kazım Yılancı – Türkiye

DENEYSEL

The Devil - Jean-Gabriel Periot – Fransa
Natür Morg - Bilgi Diren Güneş – Türkiye
Despertar - Maria Cifuentes Caruncho – Fransa
Phone Call From Cairo - Yiotis Vrantzas – Yunanistan
Net 17950 - Özden Demir – Türkiye
How Are You? - Dror Shohet – İsrail
Forever - Pedero Resende – Portekiz
Shunpo - Steven Briand – Fransa
Seeds - Shahar Marcus – İsrail
Yeniden Doğmak - Efe Conker – Türkiye


CANLANDIRMA

Out From The Deep - Katrin Novakovic – Hırvatistan
Tornistan - Ayce Kartal – Türkiye
Fading Note - Hani Dombe – İsrail
Eight-Minute Deadline - Zina Papadopoulou / Petros Papadopoulos – Yunanistan
Louchebem - Théo Girettes / Fabien Masson / Stéphanie Grard / Boris Laprade – Fransa
İçine Kaçan Kız - Işık Dikmen – Türkiye
Origami - Joanne Smithies/ Eric De Melo Bueno/ Michael Moreno/ Hugo Bailly Desmarchelier/ Camille Turon – Fransa
Boles - Spela Cadez – Slovenia
The Tortoise - Luis Da Matta Almeida / Pedro Lino – Portekiz
Fado Of A Grown Man - Pedro Brito – Portekiz
Gülçin - Nazlı Eda Noyan – Türkiye
Bajo La Almohada - Isabel Herguera - İspanya

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
KÜLTÜR&SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler
Muğla Milas'taki Fabrika Sokak'ta yürütülen çalışmalar sırasında or..
Doğu Karadeniz’de yapılan ilk arkeolojik kazı olan tarihi Ordu Kurul Kalesi..
Sabah saatlerinde öldüğü yönünde haberler gelen oyuncu İsrafil Köse'nin..
Darbe girişiminin ardından Gümüşhane'de gerçekleştirilen 'Demokrasi..
Meydanları coşturan türkü 'Türkiyem'in bestecisi Mustafa Yıldızdoğa..
Survivor 2016 beş ay süren maratonun ardından son buldu. Finalde Serkay'..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=