Lütfen bekleyin..

'Türkiye şuursuz bir Başbakan'a bırakılamaz'

20 Haziran 2013, 00:38

Bahçeli Nallıhan'da konuştu...

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milleti, son yurdunda nice badireleri atlatmış, nice felaketleri göğüslemiş, nice zorluklara katlanmıştır. Ancak bunların hepsini, maliyet ve masrafı fazla da olsa aşmış ve mutlu sona ulaşmıştır" dedi.

Bahçeli, Nallıhan'da düzenlenen 4. Uluslararası Tabduk Emre'yi Anma ve İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Etkinlikleri'ne katıldı. Nallıhan Belediyesi Şehitler Parkı'nın açılışını yapan Bahçeli, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

Buradaki konuşmasında, eğriliğin her türlüsünün Tabduk Emre'nin kapısına uzak olduğunu dile getiren Bahçeli, Tabduk Emre'nin yalana, dolana, istismarcılara ve bağnazlığa savaş açarak kendilerine kılavuz olduğunu söyledi.

"Bugünlerde yaşadığımız olumsuzluklara bakınca geçmişin şanlı ve göğüs kabartıcı sayfalarından, isimlerinden hiç ders alınmadığı anlaşılmaktadır" diyen Bahçeli, Yunus Emre ve Tabduk Emre'yi anlayabilmenin, onlardan bahsetmek yerine düşüncelerini ve tavsiyelerini hayata geçirmekle ilgili olduğunu ifade etti.

Manevi değerleri istismara layık görenlerin Tabduk Emre'nin kapısından giremeyen eğri odunlardan hiçbir farkının olmadığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türk kimliği ve Türk kültürüne zarar ve hasar verenlerin Yunus'tan bahsetmesi bu tasavvuf büyüğümüze haksızlık ve vefasızlıktır. Türk milletini bölmek maksadıyla terör örgütü PKK ile on binlerce insanımızın kanını elinde taşıyan cani başıyla harıl harıl pazarlıklar yapanların, son yurdumuzu parçalamak için faal halde olan tüm vicdansızların ne Tabduk Emre'den bahsetmeleri, ne de Nallıhan'ın yüzüne bakmaları mümkün değildir."

Bahçeli, Tabduk Emre'nin varisleri sayılacak Nallıhanlıların otoriterleşen ve dikta arzusuna kapılanları hoş göremeyeceğine içten inandığını anlatarak, şöyle devam etti:

"Türk milleti, son yurdunda nice badireleri atlatmış, nice felaketleri göğüslemiş, nice zorluklara katlanmıştır. Ancak bunların hepsini, maliyet ve masrafı fazla da olsa aşmış ve mutlu sona ulaşmıştır. Şiddet yanlıları her zaman kaybetmiştir. Sövgüyü, hakareti, küçük görmeyi, böbürlenmeyi, 'küçük dağları ben yarattım' türünden yaklaşımları davranış kalıbı olarak kabullenenler her zaman mağlubiyetle karşılaşmışlardır. Çünkü Tabduk'un yolunda bulunanların en ufak emaresi bile yoktur. Yunus'un dilinde, mesajında ayırma, dışlama, baskı ve zulüm kesinlikle görülmemiştir. İsimleri, kökenleri başka olsa da her devirde benzer özellikler gösteren zalimlerin ve şiddeti putlaştıran nemrutların ne Tabduk Emre'yi ne Yunus'u ne Mevlana'yı ne de Hacı Bayram-ı Veli'yi diline dolamaları onların gerçek yüzünü örtemeyecektir."

-"En temiz ve halis yorumlar saldırı olarak yorumlanmaktadır"-

Bugün Türkiye'nin yaşadığı ağır olayların bir bakıma geçmişin kutlu isimlerini de inkarı sayılacağına dikkati çeken Bahçeli, "Şiddette başvuranların kavga çıkartmak, her provakasyondan çıkar umanların karşılıklıktan geçinenlerin Türk milletini anlamadıkları gibi bölmek için de çok yoğun bir rekabetin içine girdikleri hepimizin malumudur" diye konuştu.

TÜRKİYE ŞUURSUZ BİRİNE BIRAKILAMAZ

Bahçeli, yaşanan olayların ardından Türkiye'nin Taksim Gezi Parkı'na kilitlendiğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Başbakan Erdoğan, artık kendi içine kıvrılan, herkesle arasını açan, her şeyin önüne kendisini koyan, kimseyi önemsemeyen bir hüviyete bürünmüştür. İşin açıkcası Başbakan şahsiyetinin gerçek taraflarını ortaya çıkartmıştır. Bu zihniyetle diyalog kanalları çoktan kapanmıştır. En masum talepler Başbakan tarafından komplo olarak görülmektedir. En sade teklifler, dilekler oyun olarak değerlendirilmektedir. En temiz ve halis yorumlar saldırı olarak yorumlanmaktadır. Görüldüğü kadarıyla Başbakan'ın psikolojik sağlığı bozulmuştur. Kendisinin hava değişimine, zorunlu izne ve uzun bir dinlenmeye çok ihtiyacı vardır. Türkiye'nin varlığı, Türk milletinin geleceği şuurunu kaybetmiş birisinin elinde oyuncak olamaz, olmamalıdır. Kendisiyle birlikte partisini ve ülkemizi dipsiz bir çukura çeken Başbakan'a 'dur' demek, önüne geçmek, mani olmak ve 'yanlış yoldasın' demek herkesin, hepimizin ve özellikle AKP'ye oy vermiş kardeşimizin milli ve manevi bir vecibesidir."

Bahçeli, Türkiye'nin korku ve kaygı verici kutuplaşma sürecinin en tehlikeli dönemecinde olduğunu savunarak, "Sokaklar huzursuz, haneler sıkıntılı, insanlarımız endişelidir. Başbakan ise sadece kendi derdine düşmüştür. İktidarının tüm foyası dökülmüştür. İktidarın bizzat neden olduğu kutuplaşma hataları, gönül kırgınlıkları, kalp buruklukları sınıra dayanmıştır" yorumunda bulundu.

Etiketler : behçeli, mhp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
esra bozkaya
1736 gün önce
MHP CHP vatanını seven akpli vekiller de sine-i millete dönsün. başka yolu yok. biz halk olarak ortadayız tavrımız bellidir. vatan fedakarlık ister özveri ister. gün bu gündür. İşte o zaman vekillere hakkımızı helal ederiz.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
BBP'de 'cumhur ittifakı'na karşı çıkan Başkan görevden alındı....
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=