Lütfen bekleyin..

Koray Aydın TRT'ye, TRT ekranından ayar verdi VİDEO

17 Haziran 2018, 20:54

"Belki de..."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

TRT'nin yasal zorunluluk gereği seçime katılacak olan siyasi partilere tanıdığı 10 dakikalık propaganda konuşmasını, parti adına Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın gerçekleştirdi.

18.54'te başlaması gereken yayını TRT, Tayyip Erdoğan'ın mitingini canlı vermek için sarkıttı ve Koray Aydın 19.16'da konuştu.

"BELKİ DE TRT EKRANLARINDA İLK KEZ İYİ PARTİ'Yİ BU KADAR UZUN GÖRÜYORSUNUZ"


 

Aydın TRT'de, TRT'yi eleştirerek "İYİ ve cesur insanların bu dik duruşu karşısında afallayan iktidar, bu sefer de partimize karşı medya karartması uygulamaya başladı. Bu medya karartmasının en acısı ise TRT’de yaşadığımız karartmadır. Belki de TRT ekranlarında İYİ Parti’yi ilk kez bu kadar uzun görüyorsunuz. Maalesef ki milletimizin vergileriyle ayakta duran bu kurumda ancak bir yasal zorunluluk yerine getirildiği için yer bulabiliyoruz." dedi.

Koray Aydın'ın yaptığı konuşma şöyle:

Değerli Vatandaşlarım,

Sözlerime başlamadan önce aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, İYİ Parti adına televizyonları başında bizleri izleyen değerli seyircilerimize en derin selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bir hafta sonra milletçe sandık başına gideceğiz.

Çok önemli bir seçimin arifesindeyiz.

Vatandaş ve seçmen olarak hepimize büyük görevler düşüyor.

Seçimlerde tercihlerimizi yaparken emaneti ehline vermek; adil, dürüst, iyi ve cesur kadroları işbaşına getirmek, son derece büyük önem taşımaktadır.

Çok Kıymetli Seçmen Kardeşlerim,

İYİ Parti olarak karşınıza gelmek için pek çok zoru başarmak zorunda kaldık.

Önce türlü engellemelere rağmen partimizi kurduk.

Normal olan, teşkilatlanmasını tamamlayan her parti gibi seçimlere katılabilmekti.

Lâkin onda da zorluklar çıkarıldı, seçimlere giremezler yorumları yapıldı, YSK marifeti ile engelleme girişimlerinde bulunuldu fakat önce Allah’ın izni ve nihayet milletimizin desteği ile onu da aştık.

Cumhurbaşkanı adayımıza imza vermek isteyenlere parmak sallandı, imza listeleri istendi.

Fakat aziz milletimiz bu tehditleri elinin tersi ile iterek dört saat içinde yüz bin imzayı verdi ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i aday gösterdi.

İYİ ve cesur insanların bu dik duruşu karşısında afallayan iktidar, bu sefer de partimize karşı medya karartması uygulamaya başladı.

Bu medya karartmasının en acısı ise TRT’de yaşadığımız karartmadır.

Belki de TRT ekranlarında İYİ Parti’yi ilk kez bu kadar uzun görüyorsunuz.

Maalesef ki milletimizin vergileriyle ayakta duran bu kurumda ancak bir yasal zorunluluk yerine getirildiği için yer bulabiliyoruz.

Tabii ki bütün bu yaşadıklarımız bizi yolumuzdan döndürmedi.

Atamız Bilge Kağan gibi “Gece uyumadan, gündüz oturmadan” şiarı ile vatan toprağında ayak basmadık yer, elini sıkmadığımız vatandaş bırakmadık.

Gittik, derdimizi anlattık. Ve gördük ki; Türkiye yüzünü güneşe dönmüştür, İYİ Parti’nin iktidarı ve Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı engellenemeyecektir.

16 yıllık AKP iktidarının memleketimizde inşa ettiği düzen İYİ Parti’nin ve onun Genel Başkanı Meral Akşener’in yaşadıklarıyla da bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu düzen ne yazık ki demokrasi değildir, ifade özgürlüğü değildir, temsilde adalet değildir ve demokrasinin temel şartı olan adil seçim değildir.

Bir zamanlar bölgesinde demokrasi denilince örnek gösterilen Türkiye’nin geldiği hâl ne yazık ki budur. İYİ Parti olarak öncelikle buna el atacağız.

Türkiye’yi daha demokratik, katılımcı, temsilde adaleti ve fikir özgürlüğünü esas alan bir rotaya sokacağız.

Türkiye’nin temel ihtiyacıbudur.

Kıymetli vatandaşlarım,

Malumlarınız olduğu üzere 16 yıllık AKP iktidarı döneminde devletteki bütün makam ve mevkiler liyakat esasına göre değil, yandaşlık esasına göre dağıtılmıştır.

AKP döneminde en çok duyduğumuz haberler çalınan sorular, yapılan liyakatsiz atamalar, devlete değil cemaat yapılarına sadakat esasına göre dağıtılan makamlar, emaneti ehliyetsizlere veren siyasi icraatlar olmuştur.

Bütün bunlar olup biterken uyarılara kulak tıkayan, “ne istediler de vermedik” sözleri ile memleketi nasıl idare ettiğini itiraf eden iktidarın Türkiye’yi getirdiği nokta 15 Temmuz ihaneti olmuştur.

Bu noktada ise milletimizin feraseti ve vatan sevgisi devreye girmiş, beş bin yıllık Türk tarihinde bir ilk yaşanmış, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de dediği gibi “15 Temmuz’da millet, devleti sokaktan toplamıştır.

Acıdır ama hakikat budur…

Bütün bu yaşadıklarımızın sebebi adaletten ve liyakatten uzaklaşan devlet yönetimi ve nihayet ferasetsiz idarecidir.

Oysa Yüce Allah kutsal kitabımızda adaleti emrediyor.

Alemlerin efendisi ''Bir saat veya bir gün adaletle hükmetmek, bir sene veya altmış sene nafile ibadetten hayırlıdır.'' diyor.

Hazreti Ali “devletin dini adalettir” diyor.

25 Haziran sabahı yapacağımız ilk iş; bütün kurum ve kurallarıyla adaleti yeniden tesis ederek Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir hukuk devleti olmasını sağlamaktır.

Aziz Türk Milleti,

Bu iktidarın milleti kandırdığı ve savsakladığı en önemli konulardan birisi FETÖ ile mücadeledir.

Düşünün FETÖ soruşturmalarında çaycısı, çorbacısı, sürahiyi tutan garsonu içeri alınmış, ama FETÖ’nün önünde diz çöken 5 AKP Milletvekili bu seçimlerde yeniden aday gösterilmiştir.

Bu nasıl adalet, bu nasıl FETÖ mücadelesidir?

Bu tablo bize bir kez daha göstermiştir ki sorunun parçası olanlar çözümün parçası olamazlar.

Biz İYİ Parti olarak FETÖ ile mücadeleyi etkin ve kararlı bir şekilde sürdüreceğiz.

Bu şer yuvasının siyasi bağlantılarını ortaya çıkartıp, mutlaka yargıya teslim edeceğiz.

Aynı şekilde vatana ve millete kasteden tüm ihanet ve terör odaklarıyla mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Vatandaşımızın huzur ve güvenini korumak İYİ Parti’nin birinci önceliği olacaktır.

Bu amaçla, önleyici kolluğu güçlendirmek ve özellikle aile içi şiddet, kadın cinayetleri, uyuşturucu ticareti ve çocuk istismarı gibi, toplum vicdanını kanatan suçlar için, önleyici ve ıslah edici özel tedbirler almak üzere, “Suçların Önlenmesine Dair Kanun”u mutlaka ama mutlaka çıkaracağız.

Çok Kıymetli Vatandaşlarım,

“FETÖ bizim zamanımızda büyüdü” itirafında bulunan, neredeyse her önüne gelene aldanan, ama kendileri de milletimizi aldatan bu iktidarın 24 Haziran’da acilen değiştirilmesi gerekiyor.

Biz inanıyoruz ki AKP iktidarı milletimizin kararıyla sandıkta yenilecek ve milletimizin iradesi, tek bir kişinin iradesine galip gelecektir.

Egemenliği yeniden millete vermeye, cumhuriyet ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarını yeniden inşa etmeye geliyoruz.

Güçlendirilmiş parlamenter demokratik rejimi yeniden ihya etmeye geliyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nı yöneten, milli mücadeleye karargâhlık yapan ve son olarak 15 Temmuz’da FETÖ’nün bombalarına hedef olan Gazi Meclis’in itibarını kurtarmaya geliyoruz.

Kıymetli kardeşlerim,

24 Haziran’da basiretsiz, beceriksiz ve başarısız olan bu iktidar gidecek; ülkesi ve milleti için her türlü bedeli ödemeyi göze almış, cesurlar ve İYİ’ler iş başına gelecektir.

İş başına geldiğimizde;

Türkiye ekonomisine nefes aldıracak ekonomi hamlesini başlatacak, orta vadede fert başına milli geliri 16 bin Dolara, Gayri Safi Yurt İçi Hasılayı da 1,4 Trilyon Dolara çıkaracağız.

İşsizlik oranını OECD ortalamasına çekeceğiz, %5,6’ya düşüreceğiz.

Genç işsizlere iş bulana kadar aylık 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağız.

Emeklilere yılda iki kez dini bayramlarımızda, 1.500'er TL tutarında “İYİ Bayramlar İkramiyesi” vereceğiz.

Eğitimi yazboz tahtası olmaktan kurtaracağız, evlatlarımızın “iyi insan” olarak yetişmelerini sağlayacak bir modeli hayata geçireceğiz.

Öğrencilerimizin gireceği hiçbir sınavdan sınav ücreti almayacağız.

Üniversitelerimizi gerçek anlamda birer bilim yuvası haline getirecek ve darbe mahsulü YÖK’ü kaldıracağız.

Kısacası Türkiye’nin tüm sorunlarını çözmek için hazırlıklarını yapmış olan İYİ Parti, Türkiye’ye İYİ gelecektir.

Türkiye’nin kaderine yön verecek olan bu seçimlerde tüm vatandaşlarımızı İYİ Parti’ye ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Meral Akşener’e oy vermeye, İYİ Türkiye’nin inşasında pay sahibi olmaya çağırıyorum.

Yüzünü Güneşe Dön Türkiye!

Etiketler : koray aydin,
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Hasan Akın
34 gün önce
Yüzümüz her zaman güneşe doğuru İYİ DEYİM
Haci ali atilgan
34 gün önce
Allahim he dayim iyi insanlarin yar ve yardimcisi olsun yolunuz acik olsun insallah basaracagiz hep birlikte cok calisarak bunuda vatandaslarimizin uyanmasiyla basaracagiz uyan Turkiyem uyan yeter
mustafa elibol
35 gün önce
Sayin bakanim İYİ,ki varsiniz şu konusmaniz bizleri ziyadesiyle mutlu ve mesut etti Allah sizden tüm İYİ,lerden razi olsun ic dunyamizi ferahlattiniz ufkumuzu genislettiniz sizleri seviyoruz.
Aydın Akarçeşme
36 gün önce
Allah Cc yardımcınız olsun yolunuzu açık etsin inşallah Ülkemiz için Hayırlısı olsun
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
İYİ Parti olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.
AK Parti’de grup yönetimi, Meclis ihtisas komisyonları başkanlıklarına geti..
MHP'nin yeni sistemden beklentisi ortaya çıktı...
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan yerel seçimleirn öne ..
Dikkat çeken kulis: Seçim akşamı Bahçeli İnce'yi aradı ve...
İnce "Kılıçdaroğlu onursal genel başka olsun" dedi... Kılıçdaroğl..


bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=