Lütfen bekleyin..

Gazi Üniversitesi’nde Ülkücü öğrencilere PKK’lı muamelesi!

25 Şubat 2018, 10:10

Gazi Üniversitesi Rektörü İbrahim Uslan imzasıyla “Ankara Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü’nün ilgi yazısına” istinaden Fakültelere gönderilen ve Ülkücü öğrencileri hedef alan yazı büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

PKK başta olmak üzere terör örgütü mensuplarının kol gezdiği üniversitelerde bu örgütlere yönelik tedbirlerin tartışıldığı bir dönemde Ankara’da Ülkücü öğrencileri hedef alan büyük bir Skandal ortaya çıktı.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan imzasıyla bu üniversiteye bağlı fakültelere dağıtılan yazıda, ülkücü öğrencilerle ilgili Fakülte/Enstitü/Yüksekokullarda gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik talimat dikkat çekti.

G.Ü Rektörü Prof. Dr Uslan’ın üniversiteye bağlı Fakülte Dekanlıklarına gönderdiği yazıda, Ankara Valiliği Emniyet Müdürlüğü’nün 6 Haziran 2017 tarih ve 28642 sayılı yazısına atıf yapılarak, “Ankara Valiliği Emniyet Müdürlüğü’nden alınan ilgili yazıda, ‘Gazi Üniversitesi’nde Ülkücü öğrenci gruplarının bulunduğunu, her bölümün fakülte başkanı olduğu, ve bu kişilere üniversitede oda tahsis edildiği, üniversite içinde çetelerin oluştuğu ve bu çetelerin okul içerisinde balta, döner bıçağı ve falçata ile gezdiğine’ dair iddialar bildirilmiştir.Bilgilerinizi ve konuya ilişkin Fakülte/Enstitü/Yüksekokulunuzda gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

Ülkücü öğrencilere yönelik “tedbir alınması” talimatı içeren yazının, Gazi Üniversitesine bağlı Fakültelere dağıtımının yanında “İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü, Genel Sekreterlik ve Hukuk Müşavirliğine bilgi olarak gönderildiği” ortaya çıktı.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Uslan imzasıyla Fakültelere dağıtımı yapılan “talimat” yazısının dayanağı olan Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün 6 Haziran 2017 tarih ve 28642 sayılı yazısı, Ankara Emniyetinin Ülkücü Öğrencilere yönelik SKANDAL tutumunu da ortaya çıkarmış oldu.

ÖĞRENCİ KONSEY BAŞKANI’NDAN SAVUNMA İSTENMİŞ

Üniversitede, bu skandalın ilk yansıması da Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı Engin Furkan Şatır’ı hedef aldı.

Şatır’a Gazi Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı olduğu için tahsis edilen odanın, Ülkücü öğrencilere yönelik skandal yazı sonrası Fakülte sekreteri tarafından geri alındığı, Şatır’ın bu uygulamayı CİMER’e şikayet etmesi üzerine de bu başvuru hakkını kullandığı için 15 Şubat 2018 tarihinde SAVUNMASININ istendiği ortaya çıktı. Şatır’ın CİMER’e yazdığı yazıda, Fakülte Sekreteri Kadir Yılmaz’ın kendisiyle yaptığı görüşmede, “size müsamaha gösterirsem PKK’lı öğrencilere de müsamaha göstermem gerekir” ifadelerini kullandığı görüldü.

AvazTürk

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ALPEREN
138 gün önce
Ülkücü Gençliğe bi şey olmaz.Arkalarında kapı gibi Devlet Bahçeli var
Derman serkan
140 gün önce
Hadi bakalım mhp liler bu gençler sizi korudu sizde onları koruyun
kral
140 gün önce
ülkücü öğrencilere terörist gözüyle bakan akp, salih müslim denen terörist başına ancak ödül verir.
Necati
140 gün önce
Sen sayin dekan kimden talimat aliyorsan akilli ol ülkücüler bu vatanin öz teminatidir eğer ülkücüler olmasa evine bile gidemessin ıssız sokakta yolun kesilir
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Son Kararname ile Yüksek Askeri Şura 'nın (YAŞ) yapısı yeniden şekillen..
Eren'in katilleri öldürüldü !
"Eyalet" tartışmaları yeniden başlayacak...
Erdoğan açıkladı...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=