Lütfen bekleyin..

Kamu-Sen daha fazla dayanaması ! MHP'ye suç duyurusu !

17 Şubat 2018, 10:26

Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlandırma Sekreteri, MHP’nin sendika başkan ve yöneticilerini tehdit ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Türkiye’nin en fazla üyeye sahip ikinci büyük memur konfederasyonu olan Türkiye Kamu-Sen’de nisanda yapılacak genel kurul sürecinde ipler gerildi. Konfederasyona bağlı sendikalarda delegelerin, şube başkanlarının, sendika genel başkanlarının dövüldüğü, adayların tehditle istifaya zorlandıkları iddiaları yargıya taşındı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP genel başkan yardımcıları Mevlüt Karakaya ve Semih Yalçın hakkında “hakaret, tehdit, şantaj” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

‘İstifasını istediler!’

Suç duyurusu dilekçesinde, 23 Ocak 2017 tarihinde 80-90 kişilik gençlerden oluşan bir grubun Türkiye Kamu- Sen Genel Merkezi’ne gelerek genel başkan İsmail Koncuk ile görüşme talebinde bulundukları, Koncuk’un da 5 kişiyi kabul ettiği belirtildi.

Görüşmede kendisinin de bulunduğunu belirten Yokuş, gençlerin başında bulunan Ankara Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı olduğunu söyleyen “Mustafa” isimli kişinin, “Biz MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatı ile geldik. Sayın Genel Başkanımız sizden Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığı görevinden istifa etmenizi talep ediyor” dediğini belirtti.

Dilekçeye göre, bunun üzerine Koncuk, “Sayın Genel Başkan’a selam ve saygılarımı iletiniz. Ben delegelerimizin iradesi sonucu Türkiye Kamu-Sen’de genel başkanlık yapıyorum. Burası demokratik bir kuruluştur. Ben sadece ve sadece delegelerimizin iradesi ile bu görevden ayrılırım” diyerek grubu gönderdi.

Ardından 12-13 gün boyunca gruplar halinde gençlerin konfederasyon önüne gelerek Koncuk ve konfederasyon aleyhine sloganlar atarak ayrıldıklarına dikkat çekilen dilekçede, bu eylemlerin ardından 11 Şubat 2017’de evinin önünde silahlı saldırıya uğradığını, şoförünün ayaklarından vurulduğunu anımsattı. Yokuş, aradan geçen 1 yılda faillerin bulunamadığını kaydetti.

Bazı şube kongrelerine Ülkü Ocakları’ndan gençlerin gönderildiğini, kongre salonlarının işgal edildiğini, aday ve delegelerin tehdit edildiğini bildiren Yokuş’un dilekçesinde bazı delegelerin ve şube başkanlarının darp edildiklerine dikkat çekildi.

MHP Genel Merkezi’nde Türkiye Kamu-Sen’e operasyon yapma kararı alındıktan sonra Büyükataman başkanlığında aralarında genel başkan yardımcıları Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz ve Semih Yalçın’ın da bulunduğu kişilerin katılımı ile komisyon kurulduğu dile getirildi.

Dilekçede Komisyon Başkanı Büyükataman’ın Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanlarını makamına çağırarak, “Türkiye Kamu-Sen’de bazı genel başkanları istemiyoruz. Bu Devlet Bahçeli beyin talimatıdır” dediği ileri sürüldü.

Yokuş dilekçesinde, Büyükataman’ın makamına çağırdığı genel merkez yöneticilerine, “Fahrettin Yokuş kesinlikle aday olamaz. Olsa da genel kurul salonuna giremez. Girse de oradan çıkamaz. O yanındaki korumasına güvenmesin, gerekirse onu Balgat’a alırız, bir çay ısmarlarız” dediğini iddia etti.

Yokuş, Türk Büro-Sen’in genel kurulunun yapılacağı 24-25 şubat günlerinden önce gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını, şüpheliler hakkında ise hakaret, tehdit ve şantaj suçlarından gerekli soruşturmanın yapılarak kamu davası açılmasını istedi.

Cumhuriyet

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
kağan
145 gün önce
kamusen üyesi olarak yamak ve türküclerine uşak makamında kemane çalıyorum
Derman serkan
147 gün önce
Yok oluşa doğru gidiyor ülkücülük
Ülkücü memur
148 gün önce
Türkiye Kamu Sen onurumuzdur, Balgat paşalarına yedirmeyiz, 15 yıldır AKP'nin yıkamadığını MHP mi yıkacak, hadi oradan
Ferit Bozkurt
148 gün önce
O kadar ,iktidar ve yandaşlarınca hakarete uğranılan ülkücülerden şimdiye kadar Tık çıkmadı,Ancak gidip onlara yapıştınız.Yazıklar olsun.
Hüs
148 gün önce
Her yere burnunu sokanın burnu b...tan kurtulmaz. Siz kim oluyorsunuz. Siz bize kesinlikle karışamazsınız. Onca ülkücü idareci ve yönetici sadece görüş ve sendikasından dolayı liyakatlerine rağmen bir yerlere atanamazken neden sahip çıkmadınız.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler
Son Kararname ile Yüksek Askeri Şura 'nın (YAŞ) yapısı yeniden şekillen..
Eren'in katilleri öldürüldü !
"Eyalet" tartışmaları yeniden başlayacak...
Erdoğan açıkladı...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=