Lütfen bekleyin..

Kimyası bozulan Başbakan Erdoğan: Ben diktatör olacağım...

25 Ağustos 2013, 18:54

'Bana diktatör diyorlar...'

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

"Ben diktatör olacağım birisi kalkıp bana diktatör diyecek. Vay onun haline." diyen Erdoğan sizce hangi ruh hali içinde?

Bu "aba altından sopa gösterme" anlamı taşyan cümlesiyle kimyasının bozulduğunu ispat etmiş olmuyor mu?

***

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı meclis toplantısına katıldı.Erdoğan, üniversite hocalarına 'el pençe durmayın' diye seslendi

Vakfın toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

RTE Üniversitesi 2006 yılında kurulduğu güne nazaran daha iyi bir noktada ancak arzu edilen noktaya ulaşmadı.

Rize'de toplam 1503 adet yeni derslik açtık. Yurtlar, lojmanlar, pansiyonlar noktasında önemli atılımlar yaptık. Rizeli'nin damarlarında bulunan o eğitim aşkını üniversitemizle buluşturmamız lazım.

Özellikle akademik noktada Rize önemli değerler yetiştirdi. İş dünyasında da önemli isimler yetiştirdi.

Babam gibi, annem gibi Rize'den çıkmış herkesi, bu şehirlerini unutmamaya çağırmak durumundayız. Rize artık uzak diyarlara göç etmek zorunda değil. Her şeyi Rize'de halledebilirsiniz. Çay denildiğinde dünyada üniversitemiz hemen akıllara gelmelidir. Balıkçılık, denizcilik denildiğinde üniversitemiz otorite olmalıdır.

Yaz tatili artık yavaş sona eriyor. Eğitimde 2013-2014 sezonu hazırlıkları yapılıyor. 11 yıl boyunca eğitimin altyapısını iyileştirmek için çok büyük yatırımlar gerçekleştirdik. Genç ve dinamik nüfusumuzu en donanımlı şekilde yetiştirmek zorundayız. Eğitimin içeriğine daha fazla yoğunlaşmamız lazım. Ekonominin ihtiyaç duyduğu elemanları yetiştirmek için eğitim muhteviyatına eğilmemiz gerekiyor. Türkiye gerçeklerine vakıf gençlerin yetişmesine daha fazla yoğunlaşmamız gerekiyor.


Bir başkasının özgürlük alanına girdiğiniz anda, şiddeti, kargaşayı getirir.

Aslında biz hikmet merkezli çalışıyoruz. Geçmişimize bakarsanız görürsünüz.Bilim, ilim bilmektedir. İlim kendini bilemktedir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır der Yunus.

“ÇOCUKLAR TAHSİL GÖRDÜKÇE CAHİLLEŞİYORSA...'

Çocuklarımız okudukça daha da cahilleşiyorsa biz buna müsamaha gösteremeyiz. Üniversitelerimiz kendilerini dışarıya, topluma kapattılar izole bir noktaya geldiler.

Ülkenin siyaseti, dış politiksıyla ilgilenmediler. Toplumdan uzaklaştılar.Eğer sadece eğitim bilgiyi aktarmak olsaydı bilgisayarlar bunu zaten yapıyor. Talim ile terbiyeyi bir arada veren bir süreç olmalı.

Üniversitelerin öne çıkmasını, yol gösterici olmalarını bekliyoruz. Mısır'da yaşananlar sadece siyasetin konusu değil. Son derece önemli hadiseler yaşıyoruz.

EL PENÇE DİVAN DURMAYIN

Ben bir siyasetçiyim, ilme ters bir şey istiyorsak ilim adamının 'öyle değil böyle' demesi gerekmektedir. El pençe divan durup 'ferman buyurdunuz' dememesi gerekir.Bunları aşmamız gerekir.

El Ezher Üniversitesi'nin başı nasıl olur da darbecilerin yanında olur? Ben darbenin ve darbecilerin yanında görünce hüsrana uğradım. Sen nasıl evet dersin buna. Orada işte ilim adamı bitmiştir.

Mısır darbesi için ucube kavramlar üretilmiştir. Ben dedim oldu mantığı. Mısır'a karşı sergilenen tavır akla, mantığa, bilime aykırıdır.

Darbelerin hiçbir meşru gerekçesi olmaz. Mursi de hata yaptı diyerek vicdanlarını rahatlatmaya çalışanlar var.

70 yıl üzerine halkın iradesi sandığa tecelli ediyor ve yüzde 52 oyla Mursi'yi getiriyorlar. Mursi'ye bir yıl bile tahammül edemiyorlar.

Araştırdık baktık Şubat 2013'te bir panelde diyorlar ki 'Müslüman Kardeşler'in orada kazanmasını düşünemiyoruz' moderatör ne demek istiyorsunuz diyor ve 1 yıl üzerine hangi müdahale ile görevden el çektirildiği görülmektedir.

Eğer 17 yaşındaki Esma meydana çıkıyorsa, binlerce insan şehid olduysa oylarının namusu için çıkıyorlar.

ŞİMDİ BANA DA DİKTATÖR DİYORLAR...

Sevgili Kardeşlerim buna darbe denmeyecek de neye denecek. Siz kimi öldürdüğünüzü biliyor musunuz?

Hala yolsuzluklar var, kayıt dışı hala var ama onları da aşacağız. Ortada 3 bini aşkın ölü varken Mursi'yi gündeme getirmek darbecilerin sırtını sıvazlamaktır. Biz Mısır'daki darbeyi insani vicdani değerlerimiz gereği sert eleştirdik ve eleştiriyoruz. Menderes hata yaptı dediler. 27 Mayıs darbesi meşrulaştırılmaya çalışıldı. Erbakan da hatalıydı dediler 28 Şubat'ı meşrulaştırmaya çalıştılar. Menderes'e de diktatör dediler. Şimdi aynı şeyi bana söylüyorlar. Ben diktatör olacağım birisi kalkıp bana diktatör diyecek. Vay onun haline.

SEVSİNLER SİZİN MÜCADELENİZİ

Diktatör görmek isteyen varsa gitsin Suriye'ye gitsin. Benim polisim su sıkıyor gaz sıkıyor şiddet diyorlar. Bunlar molotof kokteyliyle karşılık veriyor neymiş özgürlük mücadelesiymiş. Sevsinler sizin mücadelenizi.

Onun için bizim üniversitelerimizin çatısı altında asla izin vermemelidir. Asla taviz verilmemeli. Bütün mekanizmalar işletilmeli. Bunlar meydanı boş bulunca terörize etmeye başlıyorlar.

Caniye cani, katile katil, darbeciye darbe diyemeyenler kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar. Biz cesur olmalıyız.

İkna odaları kuranlar bugün yol keisyorlar milletvekili dokunulmazlığına sığınarak. Biz asla öyle olamaycağız.Örnek bir eğitim kurumu olacağınıza yürekten inanıyorum.

Etiketler : erdoğan, akp
  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
ATAK ŞAHİN
1644 gün önce
KONUŞMALARININ SATIR BAŞLARINA DAHİ BAKSANIZ,BU ADAM AŞİKARANE DİKDATÖR.ŞU LAFA BAKINIZ HERKES DOĞRUYA DOGRU,YANLIŞA YANLIŞ DEMELİ,FİKİRLERİNİ AÇIKCA SÖYLEMELİ DİYOR.ARDINDAN SENDİKALARI,TUSİADI YA TARAF OLURSUNUZ,YADA BERTARAF OLURSUNUZ DİYE AZARLIYOR.KİM MUHALİF TEK BİR SÖZ SÖYLESE SİZ KİMSİNİZ DİYE AZARLIYOR,GEZİ EYLEMLERİNE DESTEK VERDİLER DİYE 60 IN ÜZERİNDE GAZETECİ İŞTEN ATILMIŞ,İŞSİZ KALMIŞ ÜSTELİKTE BUNLAR 11 YILDIR KENDİNE YALAKALIK EDEN GAZETECİLER,.CEZAEVLERİ DOĞRU BİLDİKLERİNİ SÖYLEYENLER İLE DOLDURULMUŞ.SONRADA KALKMIŞSIN FİKİRDEN ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDİYORSUN..GERÇEKTEN BU ADAMIN RUH HALİ PERİŞAN.YAZIK YAZIK KOCA ÜLKE BUNLARA EMANET.
halil özçelik
1644 gün önce
eleştiri dozu aşmadıkca kabul edilebilir lakin bu hakarete ve daha ötesine gidiyorsa o kişi aslında kendi hakettiği cümleleride dile getirmiş olur.yani sözü söylüyorsan aynı sözleri duymaya tahammülün olmalı.olayın sadece yanlış taraflarını hataları eksikleri görmekle olmuyor.doğruları yapılanları göz ardı etmemek gerek.kendi seçimlerimize görüşümüze düşüncemize ne kadar saygı duyulmasını bekliyorsak en az o kadarını karşı tarafa göstermeliyiz.unutmayın hangi partiden olursa olsun seçim bittiği andan itibaren o partisinin veye seçmeninin değil tüm yurdun başbakanıdır bakanıdır bu sebeble yorumlarda biraz daha seviyeyi korumakta yarar var diye düşünüyorum.ha biri çıkar bu benim başbakanım değil der ne olur sonuç değişirmi işine geleninde işine gelmeyeninde seveninde sevmiyeninde başbaknı sonuçta .
Garip DAYI
1645 gün önce
Ya unutdum bagislayin beni bu kimm Diktatölük kimm kimse ürkmesin korkmasin.Bu sadece emperyalizmin,bölücülerin,hainlerin,din simsarlarinin basa getirdigi bir zavallidir.Bizler silkelenip kendimize gelecegiz asil ve yüce TÜRK milleti olarak gaflet uykusunda uyanacagiz vede ayni anda uyuyanlari uyandiracagiz.Görevde uyumak yoook zifiri karanlikta bile eller tetikte gözler hedefte karada,denizde havada uyanik olmak zorundayiz .Vede Büyük Basbug ATATÜKÜN dedigibi onlarin korktugu tek sey TÜRK gibi TÜRK olmak bu kadarr.
Garip DAYI
1645 gün önce
Alo gardes bunlarin kimyasi nasil bozulur bilmiyorsun.Haa alacaksin bir MUASTAFA KEMAL ATATÜRK resmi yanina birde bizim canimiz kanimiz TÜRK BAYRAGI yakina gitmene gerek yok ta bir kilometre uzaktan göstereceksin Allahima dinime bunlarin ne kimyasi ne fizigi nede yüzügü kalir.Vallah hirosimaya atilan bombadan daha etkili yedi sinsilesine tesir ediyor.Ve bunlarda bilakis bir ömür boyu telefi olmaz hasar vede ayni anda büyük tahribat zuhul ediyor.Yani kisacasi seytan carpmis gibi oluyorlar.Hadi ayvallah benden bu kadarrr.
Sinan
1645 gün önce
Devletin parasıyla devamlı ailesini dünya turuna çıkartıp gezdiren Erdoğan kendi eşi eşi EMINE HATUNA VERILEN KITABI UNUTTU GALIBA:
abd deDiktatörlüğün Psikolojisi) isimli kitabını hediye ettiler OKUDUNMU????.
vakar
1645 gün önce
Ah ah hele bir firsatini bulsan su Demokrasiyi iyice bir alasagi etsen daha neler yaparsin ama daha cok zaman var buna ,bakalim ömrün yeterse su Demokrasiyi halledebilirsen, bana , benim gibi düsünenlere daha neler yaparsin sen, etimizi ligme ligme etsen yüregin sogumaz senin.Sen Diktatörün en önde gidenisin sen Demokrasi icinde bile Diktatörlügünü yapabilen Gözüyasli Tek diktatörsün Allah seni basimizdan eksik etsin,bizi senden korusun.
journalis
1645 gün önce
Hem tecavüz edip hemde imdat diye bağıranlar gibi yakalanırsak suç bizim üstümüzde kalmasın uyanıklığı.
TECAVÜZÜCE kendi herşeyip sorumlusuda, KORKUDAN sürekli ağlama numaralarına yatıyor bu onun Ruh halinin bozuk olduğunudu ve bu ruh haliylede bir ülkeyi idare edemeyeceğinin ispatıdır.
Batıda olsa bir dakika durdurmazlar akıl hastanesine kapatırlardı.
Bunun vakti geldide geçiyor bile yaptıklarının ve tahribatlarının onarılması çok uzun yıllar alacak,hatta bazıları onarılamayacak şekilde tahrip edilmiş durumda.
Saf insanların beynini yıkadılar ve şeytana uymalarını sağladılar, adınıda dindarlık koydulyar.Bununların onarılması hemen hemen imkansız.
Allahın öldürmediğini bunlar onun adına ödürmeye kalkan öldürürkende Almlahın adını haykıran şeytanın marabaları oldular.
Eğer hakikaten din bilgileri ve müslüman olsalardı asla ve asla böyle şeyle tevessül etmezlerdi. Tıpkı şu surede söylediği gibi - Allah’ın Adını Kullanarak Saptırmaya Çalışır (Fatır Suresi,
· İnsanları, Sözde Onlara İyilik Yaptığına İkna Etmeye Çalışır (Araf Suresi, 20-21)
Bu sureler Kuranda şeytanı tanımlamaktadır..
Bu tanımda bugün bu ülkeyi idare edenin ve edenlerin tarifi vardır.
Ey iman edenler ve kendini müslüman zennedenler kimin ve kimlerin peşinde,kimi hizmet ettiğinizi öğrenin.
Bizden uyarı görevini yapmak isten şeytanın pheşinden gidersiniz, ister hakikaten mümin olursunz.
Karar sizin.
Faruk Nafiz Kılıçalan
1645 gün önce
Elbet bir gün, belki bir gün o üniversitenin adı RİZE ÇAY ÜNİVERSİTESİ olacak! geç ama er...
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
AKP kurucusundan flaş sözler...
Ve AKP Esad'a yanaşma sinyali verir...
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Diyarbakır İl Başkanı'nı..
AKP'de MHP rahatsızlığı !
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=