Lütfen bekleyin..

MHP'li Koray Aydın Erdoğan'a 'BOP'u hatırlattı!

22 Ağustos 2013, 16:18

"AKP Genel Başkanı ve Sayın Başbakan’ın eşbaşkanlığını yürüttüğü “BOP” İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmiştir."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Haber Fedai ANKARA MHP Trabzon milletvekili Koray Aydın Mısır ve Suriye'de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Suriye ve Mısır'da yaşanan drama dikkat çeken MHP'li Aydın "Suriye’de insanlığa karşı işlenen bu katliamın sorumluları derhal bulunmalı, BM ve diğer uluslararası kuruluşlar derhal harekete geçmelidir. Mısır’daki darbeye,“darbe” diyemeyen ve Suriye’deki insanlık suçu için kılını kıpırdatmayanların artık hiçbir inandırıcılığı kalmayacaktır." dedi.

Açıklamasında Tayyip Erdoğan'ın BOP'un eş başkanı olduğunu hatırlatan Koray Aydın yaşanan olumsuzluklarda Erdoğan'ın ve uyguladığı dış politikanın da etkisi olduğunu ifade etti:

“Stratejik derinlik” politikası iflas eden AKP iktidarının, Türkiye’yi Ortadoğu’da derin bir bataklığa sapladığı açıkça ortadadır.

AKP Genel Başkanı ve Sayın Başbakan’ın eşbaşkanlığını yürüttüğü “BOP” İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmiştir.

AKP’nin ABD ve diğer küresel güçlerin desteğinde uygulamaya koyduğu “Ilımlı İslam Projesi” çökmüş, AKP’de enkazın altında kalmıştır.

MHP'li Koray Aydın'ın açıklaması şöyle:

SURİYE’DEKİ KATLİAM YÜREKLERİ DAĞLAMIŞTIR

Suriye’de, kimyasal silah kullanılarak gerçekleştirilen katliam yürekleri dağlamış ve vahşetin ulaştığı boyutu gözler önüne sermiştir.

BM heyetinin Suriye’de bulunduğu bir sırada işlenen bu insanlık suçu, katliamcıların bir yerlerden cesaret aldığının açık bir göstergesidir.

Suriye’de insanlığa karşı işlenen bu katliamın sorumluları derhal bulunmalı, BM ve diğer uluslararası kuruluşlar derhal harekete geçmelidir.

Mısır’daki darbeye,“darbe” diyemeyen ve Suriye’deki insanlık suçu için kılını kıpırdatmayanların artık hiçbir inandırıcılığı kalmayacaktır.

BÜTÜN ZALİMLERİ VE KATLİAMCILARI LANETLİYORUZ

“Masum bir insanı öldürmek, bütün insanlığı öldürmek gibidir” inancının mensupları olarak, günahsız bebeklere kıyanları lanetliyoruz.

MHP ve Ülkücü Hareket olarak “zulme rıza, zulümdür” düsturu çerçevesinde, bütün zalimleri ve bütün katliamcıları şiddetle kınıyoruz.

Türk milletinin cevher-i aslisi olan MHP ve Ülkücü Hareket, dünyanın neresinde olursa olsun zulmü, işkenceyi ve katliamları lanetlemektedir.

BOP, İSLAM COĞRAFYASINI KAN GÖLÜNE ÇEVİRMİŞTİR

“Stratejik derinlik” politikası iflas eden AKP iktidarının, Türkiye’yi Ortadoğu’da derin bir bataklığa sapladığı açıkça ortadadır.

AKP Genel Başkanı ve Sayın Başbakan’ın eşbaşkanlığını yürüttüğü “BOP” İslam coğrafyasını kan gölüne çevirmiştir.

AKP’nin ABD ve diğer küresel güçlerin desteğinde uygulamaya koyduğu “Ilımlı İslam Projesi” çökmüş, AKP’de enkazın altında kalmıştır.

AKP İKTİDARI TÜRK DIŞ POLİTİKASIYLA ADETA KUMAR OYNAMAKTADIR

“Komşularla sıfır” sorun politikasından “sıfır sonuç” alan AKP iktidarı,  şimdi “değerli yalnızlık” gibi ucube bir söylemle avunmaktadır.

Evet Türkiye AKP sayesinde yapayalnız kalmış ve burnunun dibinde işlenen insanlık cinayetlerine müdahil olamaz hale gelmiştir.

“Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” politikasını terk etmekle övünen AKP iktidarı, Türk dış politikasıyla adeta kumar oynamaktadır.

AKP iktidarı, uyarılara kulak tıkamış ve Türkiye’yi Suriye’de ve Mısır’da taraf yaparak, çatışmaların tırmanmasında pay sahibi olmuştur.

Reyhanlı’da yaşanan katliam, Ceylanpınar’da ve bölgede hemen her gün yaşanan ölüm ve yaralanmalar, Suriye’deki katliamdan ayrı düşünülemez.

AKP iktidarı, İslam Coğrafyasında yaşanan karmaşa ve istikrarsızlıkta kendi sorumluluğunu da hatırlamalı, Türkiye’yi bataklığa sürüklemekten vazgeçmelidir.

KATLİAMLAR BÜTÜN İNSANLIĞIN ORTAK SORUNU VE SORUMLULUĞUDUR

Mısır’da, Suriye’de, Kerkük’te, Doğu Türkistan’da velhasıl masumların canına kıyılan her yer için bütün insanlık harekete geçmelidir.

Katliamlar sadece İslam dünyasının veya sadece Türk dünyasının sorunu değil, bütün insanlığın ortak sorunu ve sorumluluğudur.

Başta BM olmak üzere, bütün uluslar arası kuruluşlar derhal harekete geçmeli ve bebek katillerinden mutlaka hesap sorulmalıdır.

HABER FEDAİ

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler
Bahçeli'nin yeniden genel başkan seçildiği MHP'nin 12 Olağan Kurult..
Bahçeli yineledi: Adayımız Erdoğan...
İYİ Parti’nin hazırladığı ‘FETÖ ile Acil Eylem Planı’nda yer alan tespitler..
MHP kongresi ayarlı Bahçeli’ye ‘jest’ mesaisi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=